Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
5.–9. veebruaril õppisid 8.b klassis kaks vahetusõpilast Sillamäelt: Marta ja Polina. Nende mõlema emakeel on vene keel, kuid eesti keelt on nad õppinud alates lasteaiast. Tüdrukud soovisid end proovile panna ning näha, kas saavad hakkama eestikeelses keskkonnas oma emakeelt kasutamata.
Nooruse tänava koolimaja kunstiõpetust vedas aastatel 1978–2010 õpetaja Elle Jurkatam, kelle juubelit täna tähistame.
Tähelepanekuid kohtumiselt Ellega 23. veebruaril aastal 2024.
Neljapäeval, 22. veebruaril toimunud Megaaju 6. voorus tekitas Eesti-teemaliste küsimuste kõrval enim kõneainet hoopis õdede-vendade ja õunte ülesanne. Pärast konsulteerimist matemaatikaõpetaja Mariaga otsustasime õigeks lugeda kaks vastust – nii 56 kui ka 64.
„Elagu Eesti!“ Tööde autoriteks on Mari Grepp ja Kirke Niit.
Kaardi pealt oma maad / otsima ma ei pea, / kinnisilmi võin leida ta sealt. / Ühel pool merepiir, / teisel metsade viir, / nõnda väikene ongi mu maa.
Palju õnne, Eestimaa!
Lugemissõltuvus ja matkakirg - need sõnad iseloomustavad aastanumbri vahetusega meie koolis inglise keele õpetajana tööle asunud Eve Aedlat.
Täna tähistab ümmargust sünnipäeva meie ajalooõpetaja ja ühtlasi koolilehe toimetuse pesamuna Kaisa Sau. Meie maja inimesena võid küll Kaisat mitte tunda, aga teda teadmata küll ei saa. Alati laitmatult seatud soeng, elegantne kostüüm – tundub justkui oleks Kaisa ise alles hetk tagasi mõnelt Louvre'i seinal rippuvalt ajalooliselt portreelt välja astunud.
Sellest sündis ka mõte uurida õpilastelt ja töötajatelt täpsemalt, keda Kaisa neile kõige rohkem meenutab. Vastused olid päris põnevad!
Kuressaare spordikeskuses toimusid 6. veebruaril koolinoorte ja Eesti Koolispordi Liidu maakondlikud 4.–6.klasside meistrivõistlused võrkpallis. Esindatud olid Nooruse kool, Hariduse kool, Leisi kool, Vanalinna kool, Orissaare gümnaasium ja Kaali kool. Pallureid oli kokku 84.
Kunstiringi õpilaste figuuriõpetuse tööd. Autoriteks on Brigita Rand 1.a klassist tööga „Mina ja minu sõbrad“, Erich Koitla 3.b klassist joonistusega „Sõbrad“ ja Kirke Niit 4.c klassist teosega „Talisport“.
Nooruse kooli 7. klasside õpilased vaatasid esmaspäeval, 12. veebruaril Kuressaare teatris noorteetendust „U-TUBE ehk kuidas minust saaks youtuber?“, mis rääkis tänapäeva noorte elust ja sotsiaalmeediaga tugevalt seotud mõtetest. Kelleks sa tahad suurena saada?” „Influenceriks! Kuulsaks!“ Kuidas selleks saada? Mida peab oskama? Mida kuulsus endaga kaasa toob? Neile küsimustele otsiti laval vastuseid.
Kirjandusloost on teada mitmeid lugusid selle kohta, kuidas nõiaväe või loitsu abiga püütakse kellegi armastust võita. Kui teoses „Rehepapp“ soovitab nõid lihtsameelsel sulasel Jaanil meelitada mõisapreili Luiset üsna roppudest komponentidest valmistatud armurohuga, siis Harry Potteri lugudes valmistab Romilda Vane peategelasele Harryle loitsu ja nõiaväega timmitud šokolaadikommid. Seda kõike ikka selleks, et võita oma silmarõõmu südant.
Sõbrapäevanädalal süvenesid ka meie kooli õpilased armurohtude maailma ja fantaseerisid, millistest koostisosadest üks tõeline armujook või -kook koosneda võiks.
„Kõige imelisem muinasjutt on elu ise,“ on öeldnud H. C. Andersen. 8. klassi õpilased kirjutasid kirjanduse tunnis muinasjutte, rakendades klassikalise muinasjutu reegleid meie praeguses ajas. Toredat lugemist!
Sõuame, sõuame, sõbrapäevaks kohale jõuame!
1.c klass soovib kogu kooliperele meeleolukat sõbrapäeva!
Meie kaheksandike suusaekspeditsioon Käärikule: esmaspäeva varahommik algas kooli kõrval parklas sellega, et kahe suure reisibussi kõhud said tugevasti kohvreid ja suusavarustust täis laetud ja sajapealine kaheksandike armee asus teele Kääriku poole.
Reedel, 2. veebruaril 2024 külastasid kõik Nooruse kooli 8. klassid Pärnu teatrit Endla, et vaadata etendust „Kurjus“, mis on valminud Jan Guillou samanimelise romaani ainetel. Näidend rääkis vägivallast, selle olemusest ning esitas küsimuse, kuidas on võimalik vägivallaringi katkestada.
Kolmapäeval käis Nooruse koolis külas endine korvpallur Timo Oja rääkimas unest ja selle tähtsusest.
Sport ja vaikelu!? 7.c klass pani need vastandlikud teemad kunstitöödesse. Autoriteks Noora Nook ja Mirtel Salda.