Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (46)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
11. oktoober
- Brendon Bakhoff 9.c
- Kerret Tamm 1.c
- Säde Sulg 2.a
12. oktoober
- Benjamin Veberson 5.b
- Helena Berens 1.b
13. oktoober
- Madis Kombe 9.c
- Robert Mõisaäär 6.a
14. oktoober
- Riko Reinväli 6.b
- Tomi Jelissejev 4.b
15. oktoober
- Brita Parkja 6.c
16. oktoober
- Alan Truu 6.a
- Artur Aeg 1.b
- Karl Jakob Tiirik 1.c
Töötajate sünnipäevad
11. oktoober
- Riina Piterskihh
15. oktoober
- Kristin Lauri
- Maili Rasva*
11. ja 12. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakonna koolide näitemängupäevi: neljapäeval esinesid 5.–9. klassid, reedel 1.–4. klassid. Nooruse kooli truppidel läks suurepäraselt, sest tagasi tuldi kahe laureaaditiitli, eripreemia ja näitlejapreemiatega. Uhke töö!
7.b maalis vesivärvidega kevadet.
7. klasside joonistatud optilised illusioonid.
Kevadpühad on käes! Vahvate tööde autorid on Kirke Sädeli Talp, Brigita Rand ja Mari Grepp, kes kõik käivad kunstiringis.
Toredat munade värvimist!
27. märtsil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus üldnimetuse all „Suure Tõllu radadel“. Tõllu teemaga süvitsi minek aitas avastada muistendeid, mis on seotud meie kodusaarega. Teema oli päris keeruline lavastamiseks, aga lapsed on loomingulised ja seda tõestasid ka meie 4.–6. klassi õpilased. Iga klass oli tublisti vaeva näinud ja nägime üheksat vahvat ja eriilmelist tükki. Eraldi tõstaksin esile neid klasse, kes olid panustanud rahvuslikesse kostüümidesse. See andis näitemängule väga suure lisaväärtuse!
Teismelised ja noorus, tunded ja tülid, sõprus ja armastus, (kooli)kiusamine ja kodused probleemid, armukadedus ja reetmine, omavahelised suhted ja konfliktid, uue eluga kohanemine, raskused lapsevanemaks olemisel. Ebareaalne olukord? Üldse mitte, sest just nendel teemadel kõneles 8.c ja 9.c klassi õpilaste arvates VAT Teatri „Foorumetendus: Karistus?!“, mida käidi vaatamas, või õigem oleks öelda, milles käidi osalemas reedel, 22. märtsil Kuressaare Teatris.
Neljapäeval, 21. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Kooli algklasside mõõduvõtt laulmises Nooruse Täheke 2024, kus osales kokku 55 lauljat.
Võistluse eesmärk on anda lastele võimalus oma lauluhäält demonstreerida, toetada nende eneseväljendust, esinemisoskust ning pakkuda platvormi nende arenguks muusikas.
Kuidas näevad 9. klasside õpilased abstraktseid aastaaegu? Tööde autoriteks on Hanna Paju, Jette Tiitus ja Tuule Kalamees.
Üle mitme aja olid meie kooli ansamblid esindatud üleriigilisel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud ansamblite konkursil.
Esimesi kevadlilli joonistasid I kooliastme õpilased Astrid Koitla, Liisa Saarkoppel ja Elisabeth Koiduste.
Kristina Ohlssoni „Zombipalavik“ on põnevik noortele.
Suvine Eldsala väikelinn ägab palavuse käes. Lisaks erakordselt kuumale ilmale on linna vallutanud herilased, kes veidral kombel lendavad ringi isegi öösiti. Kõige tipuks hakkavad linnaelanikud üksteise järel haigestuma mingisse tundmatusse palavikutõppe. Selle segaduse keskele saabub ootamatult öisel ajal üks salapärane võõras …
Täna tähistame meie, eestlased, emakeelepäeva ning teeme seda riikliku tähtpäevana juba 25. korda. Päris viisakas vanus juba, tembud tembutatud ning krutskid tehtud. Tõsi küll – 106aastase Eesti Vabariigi kõrval paistab see päris noorukina. Ning eesti keele enda kõrval suisa lapsukesena.
Kui täna mõtleme oma keelest, arutleme selle üle, kirjutame e-etteütlust – kas sellest piisab? Või peaksime eesti keelele mõtlema hoopis natuke ja iga päev?
Ajalooliste filmide vaatamine tuleb eriti kasuks ajaloos, kuid aitab ka teistes tundides ning pakub veel ka meelelahutust, leiab Sander 8.d klassist.
Tütarlastekoor Vocaliisa ja Tartu Raatuse Kooli lastekoor veetsid oma vaheaja päevi Soomes Espoos. 28.02.–01.03.2024 sai teoks kahe sõpruskoori reis Soome Espoosse. Ettevalmistus selleks reisiks algas juba sügisel kontaktide loomisega kaks aastat tagasi meie kooli külastanud Espoo toomkiriku juhendajaga. Kahe aasta jooksul oli üht-teist muutunud, aga Espoo koguduse õpetaja Raigo Liiman andis meile positiivse vastuse, et nad võtavad meid heameelega vastu.
Filmi vaatamine viib igapäevased mõtted korraks peast välja ja pakub head meelelahutust.
„Elagu Eesti!“ Tööde autoriteks on Mari Grepp ja Kirke Niit.
Ehkki teada-tuntud ütlus soovitab raamatut mitte kaane järgi valida, tegin ma seda juba teist korda ühe kuu jooksul – usaldasin oma sisetunnet ning ostsin endale teose esikaanest mõjutatuna. Kaunis naine raamatut lugemas, taamal Eiffeli torn oma täies võimsuses, juures täpsustus, et tegemist on tõsielul põhineva ajaloolise romaaniga. Mõeldud-ostetud. Ja ma ei pidanud pettuma.
Lummus loetust muutus mitmekordseks, kui selgus, et minuga samaaegselt olid raamatut lugenud ja seda nautinud ka minu kolleegid Jaana Puksa ja Maria Koppel.
Kunstiringi õpilaste figuuriõpetuse tööd. Autoriteks on Brigita Rand 1.a klassist tööga „Mina ja minu sõbrad“, Erich Koitla 3.b klassist joonistusega „Sõbrad“ ja Kirke Niit 4.c klassist teosega „Talisport“.