Kolmapäev, 6. juuli 2022

Valdkond: Kultuur
Vaikelu / Kendra KakkumVaikelu / Melani SaatVaikelu / Jette Tiitus
Ene Pidmann, 15. aprill 2022

7. klasside õpilaste kujutatud natüürmort ehk vaikelu. Autoriteks on Kendra Kakkum ja Melani Saat 7.b klassist ning Jette Tiitus 7.a klassist.

Tiina Kaup, 11. aprill 2022

7. aprillil jõudis teatripäevade teatepulk kõige nooremate näitlejateni. Toimus Esimene Vaatus teemal „Mäng on väikese inimese töö“.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sõprade portree / Tuuli MetsheinSõprade portree / Sebastian MägiSõprade portree / Iti Jõevere
Ene Pidmann, 8. aprill 2022

1.–2. klassi kunstiringi õpilased joonistasid oma sõprade portreid. Tööde autorid on Tuuli Metshein 1.c klassist, Sebastian Mägi 1.b klassist ja Iti Jõevere 2.b klassist.

Anu Liik, 7. aprill 2022

„Saladuslik saar“ on Jules Verne'i romaan, mis jutustab viie mehe elust asustamata saarel. Ellujäämise nimel tuleb neil võidelda loodusjõudude ja piraatidega. Linda kirjutas oma loo saladuslikust saarest.

Tiina Kaup, 7. aprill 2022

Tiina Laanemi „Kollase kassi komando“ on seikluslik krimielemendiga lugu ühe linnajao laste tegemisest. Raamat on Tartu lastekirjanduse Lapsepõlve auhinna nominent 2021.

Anu Liik, 4. aprill 2022

Šoti kirjaniku Robert Louis Stevensoni noorteromaanis „Aarete saar“ otsib teismeline Jim aardekaardi järgi koos oma sõpradega kaugel saarel mereröövlite aaret. Sama pealkirjaga loo kirjutas tunnis Trevor.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Günther Reindorffi jäljendamine / Emma KruuserGünther Reindorffi jäljendamine / Angel EllermaaGünther Reindorffi jäljendamine / Liisa Sall
Ene Pidmann, 2. aprill 2022

Õpilased jäljendasid Eesti graafiku Günther Reindorffi töid. Joonistuste autoriteks on Emma Kruuser ja Angel Ellermaa 9.a klassist ning Liisa Sall 8.b klassist.

Anita Kangur, 1. aprill 2022

Kolmapäeval, 30. märtsil toimus Nooruse kooli algklasside mõõduvõtt laulmises Nooruse Täheke 2022, kus osales kokku 42 lauljat.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 1. aprill 2022

Mida põnevat jäi meediaringi õpilastele silma 28. märtsil toimunud Playbackil, oli võimalik juba fotogaleriist vaadata. Nüüd saab näha ka videokatkendeid põnevatest etteastetest!

Anu Liik, 31. märts 2022

Jack Londoni raamatus „Valgekihv“ saab hundikoopas sündinud väikesest sõbralikust kutsikast algul kelgukoer, siis aga võitluskoer. Sellest olukorrast pääseb ta tänu uuele peremehele. Sanderi samanimeline lugu jutustab kassist ja teistestki.

Reet Lasn, 31. märts 2022

Teatripäeva Esimene Vaatus on I kooliastme õpilastele esimene lavale minek näidendiga. Seepärast astumegi üles viimastena, et veel harjutada ja viimistleda näidendeid.

Esimene Vaatus toimub neljapäeval, 7. aprillil ja meie teemaks on „Mäng on väikese inimese töö“. Vaatame, mis kell ja millises järjekorras lavale tullakse.

Kristin Lauri, 30. märts 2022

28. märtsil toimus meie kooli aulas traditsiooniline Playback. Valiti välja grand prix ja kaks laureaati.

Eve Tuisk, 28. märts 2022

Väikesed ja ilusad detailid, armsalt kodukootud etendus, veenvad vanurid, teistmoodi lähenemine, detailideni viimistletus, mõnus õhkkond, andekad ja loova mõtlemisega noored – sellised ja mitmed teised tunnustavad sõnad kõlasid Kolmandal Vaatusel nähtud etenduste kohta nii žüriiruumis kui ka publiku seast. Nii on, Kolmas Vaatus tekitas mõnusaid emotsioone ja näitas meie noorte motiveeritust ning leidlikkust. Oli nauditav õhtu, mille tulemused, tagasiside ja videod on nüüd teie ees!

Artikkel / KultuurKolmanda Vaatuse NB!
Eve Tuisk, 23. märts 2022

Teatriõhtu Kolmas Vaatus algab neljapäeval, 24. märtsil kell 17.00 aulas. Lavale astuvad kolmanda kooliastme õpilased omaloominguliste näitemängudega teemal „Noorus on ilus aeg”. Teatritulle astuvad kümme truppi. Vaata üle, millises järjekorras seda tehakse ja millele veel enne teatriõhtut mõelda tuleb!

Gert Lutter, 22. märts 2022

Teatrikuu saab juba õige pea jätku, kui neljapäeval, 24. märtsil astuvad lavale Nooruse kooli 7.–9. klassid. Seniks aga saab eelmisel nädalal toimunud 4.–6. klasside teatripäeva etendusi video vahendusel uuesti vaadata.

Parimaks tunnistati ja maakonda esindama sõidab meie koolist 6.c klass näidendiga „Koolimõistatus“.

Liisa Toomsalu, 21. märts 2022

Kutsume kõiki teatrisse!

Raamatuillustratsioon / Merily RandRaamatuillustratsioon / Anastasia Väin
Ene Pidmann, 19. märts 2022

7.d klassi õpilased jäljendasid tuntud lasteraamatute illustraatorite Edgar Valteri ja Regina Lukk-Toompere joonistusi. Tööde autorid on Merily Rand ja Anastasia Väin.

Sirje Mehik, 18. märts 2022

Peale kaheaastast pausi toimus neljapäeval, 17. märtsil jälle teise kooliastme teatripäev, mis kannab nüüd nime Teine Vaatus.

Žürii koosseisus Liina Ajangu, Emma Tarus ja Lelet Aavik-Part andis välja grand prix', mille pälvis 6.c klass etendusega „Koolimõistatus“.

Näitlejapreemiad teenisid välja Karoli Teern 4.a klassist ja Johann Viktor Vits 4.b klassist. Lavapartneri hea tunnetuse preemia said Johannes Aus ja Triinu Kaju 6.c klassist. Saamuel Vahter 6.d klassist sai veenva rolli eripreemia. Mitmekülgse panuse preemiaga otsustati pärjata Meribel Saati 5.b klassist.

Lehekülg: eelmine /77 järgmine