Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Hiina keele õpetajad Ruonan Chen ja Hongmei Wu räägivad meile endast, oma varasematest kogemustest õpetajana ja sellest, mis mulje on neil kujunenud Eestist.
"Hüppasin pea ees vette," ütleb oma kevadise KGsse tööle asumise kohta Sigrid ise. Kuidas tal kohanemine meie kooliga läinud on ja kuidas tartlasest mesindushuviline õde ülepea siia tööle sattus, saadki lugeda allpool!
21. septembril on sünnipäev päris mitmel KG õpetajal. Sel aastal jõuab 45. tähtpäevani armastatud inglise keele õpetaja ja klassjuhataja Marvi Mäeots.
Täna on käes Aeg Liikuda! Liigume rongkäigus, liigume spordialale, liigume eluviisis ...
Ütlemine, et kõik on uus septembrikuus, kehtib sel aastal eriti hästi ühe üsna olulise valdkonna kohta meie koolis – tugikeskus ja selle töötajad. Nimelt liikusid meie tugispetsialistid Saaremaa valla loodud Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse alluvusse ning sealt on meie majja määratud ka uus sotsiaalpedagoog Liina Ajangu. Saame temaga tuttavaks!
Ju jälle viimne august käes on,
mis ootab ees, kas tead?
Ehk miskit head?
Või aina vead ja vead ja vead,
mida parandama Sa pead?
Kolmandat korda Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi poolt korraldatud elektroonilise heliloomingu konkursil osalenud Jaan Kask tõi pärast kahte korda teiseks jäämist lõpuks koju ka grand prix´! Ta oli lahkelt nõus ka mõnele Meie KG küsimusele vastama.
Teen intervjuu oma isa Kareliga, kes on õppinud kokaks, aga praegu on elektrik. Teen temaga intervjuu, sest ta on töötanud huvitavates töökohtades.
Tegin intervjuu enda isaga Maano Lindauga, sest ma tahtsin lähemalt teada tema tööst ja tööülesannetest.
Siim Ennemuist on Eestis ainuke võrkpallur, kes on olnud pea igas võrkpallimeeskonnas. Nagu paljud ka teavad, oli Siim pool hooaega Saaremaal ja nüüd paari kuu eest läks üle Pärnusse. Olen uhke ka ütlema, et ta on minu onu ja väga tore inimene, kelle seltsis ei hakka mitte kunagi igav, sest temaga on alati millestki rääkida ja ise on ta ka väga hea naljasoonega.
Henri Rump oli gümnaasiumi ajal aktiivne noormees, kes suutis lausa luulekeeles väidelda. Tema pilt on siiamaani klassiruumi 305 autahvlil. Nüüd on Henri tänu Ott Tänaku tiimis töötamisele läbi rännanud vist pool maailma – eelmisel aastal oli ta oma arvutuste kohaselt Eestist eemal 275 päeva. Ta ise leiab, et Kuressaare Gümnaasium on tema tegemisi tugevasti mõjutanud.
Keeletoimetamistalgud on Vikipeedia artiklite keeletoimetamise võistlus, kus võivad osaleda kõik, mitte ainult professionaalsed keeletoimetajad. Kui eelmisel aastal pälvis Svea Tarkin eripreemia, siis selle aasta 4. mail oli tal au võtta vastu talgute peapreemia – 135 toimetatud artikli eest! Palju õnne!
Oma mõtteid keeletalgutest ja eesti keele tähtsusest oli Svea meelsasti nõus jagama ka Meie KG lugejatega.
Möödunud neljapäeval külastas Kuressaare Gümnaasiumit taas koolitaja Märt Treier, et 9. klassidega rääkida tõsistel ja noorte jaoks aktuaalsetel teemadel.
Gümnaasiumis väitluspisikuga nakatunud Ann Tarkin läks pärast KGd ülikooli õigusteadust õppima, täiendas end Moskvas Vene õiguse ja inimõiguste vallas ning on nüüdseks juba advokaat, kuid leiab, et võiks veel midagi juurde õppida. Ta jumaldab Moskva linna, kuid elab praegu hoopiski Brüsselis. Oma gümnaasiumiajast meenuvad Annile Ariita Sepa matemaatikatunnid ja ahjukana riisi ning külma kastmega.
Mari-Liis Aus õppis Kuressaare Gümnaasiumi 26. lennu A-klassis, tema klassijuhatajaks oli Ester Kuusik. Mari-Liisi kohta öeldakse, et just selline peabki üks ämmaemand olema – julgustav, rõõmsameelne, tugev ja hooliv. Oskab öelda õigeid sõnu just õigel ajal. Eks sellepärast ongi Mari-Liis täna Kuressaare haigla vastutav ämmaemand.
Kuressaare Gümnaasiumi kooliperega on liitunud abiõpetaja Diana Matt, kellele meeldis mõte, et saab olla tõeliseks abiks lastele.
Värvilise peanupuga igav õpilane – nii meenutab end loomehing Kristin Liias. Samas tõdeb, et teda toetati ja innustati kooli ajal väga. Nüüdseks on moeloojast saanud stilist, kellel Eesti Laulu ja vabariigi aastapäeva eel käed tööd täis on. Aga mitte ainult. Tema tööpäevas peaks ka muul ajal rohkem tunde olema, et kõike südamelähedast teha jõuaks.
Sander Suurhans on KG 30. lennu vilistlane ja meie kehalise kasvatuse õpetaja. 16. veebruaril saab Sander 30. Palju õnne!