Pühapäev, 28. juuli 2024

4. august

Rubriik: Artikkel
Bertha Laul, 5.b klass, 10. detsember 2019

Jõulude eel on alati tore midagi klassiga koos ette võtta.

Jõuluootus / Melissa JõeveerJõuluootus. / Mikk Martti MägiJõuluootus. / Brita Parkja
Ene Pidmann, 6. detsember 2019

1.c lapsed tahaksid juba jõuluvana kingikotti piiluda! Tööde autorid Melissa Jõeveer, Mikk Martti Mägi ja Brita Parkja.

Annely Oolup, 6. detsember 2019

Meie kiiremad jooksjad, hüppajad, tõukajad alustasid kergejõustiku sisehooaega.

Merle Rekaya, 5. detsember 2019

Kolmapäeval, 4. detsembril toimus meie kooli aulas 23. maakondlik konkurss „Koidulauliku valgel“, mille noorema vanuseastme võitja on Triinu Räim 9.b klassist. Palju õnne!!

Inna Vann, 5. detsember 2019

Vahetundide huvitavamaks muutmiseks otsustasid 3.c klassi lapsed ise kunstiõpetuse tunnis lauamängud meisterdada.

Artikkel / KultuurVocaliisa laululaager
Laululaagrilised / Helle RandRebased! / Helle Rand
Annabel Metsalu, 9.c klass, 3. detsember 2019

Meie kooli tütarlastekooril Vocaliisa toimus 22.–23. novembril Kaarma endises koolis laululaager. Laagri põhieesmärgiks oli harjutada tulevase jõulukontserdi repertuaari.

Interjöör Ermitaažist. / Helena PaisteInterjöör Ermitaažist. / Käti Saar„Kolm graatsiat“, Ermitaaž / Kerli Mägi
Ene Pidmann, 29. november 2019

9. klassi õpilased jäädvustasid oma mälestusi kultuurireisilt Peterburi Ermitaaži. Tööde autorid on Helena Paiste, Käti Saar ja Kerli Mägi 9.c klassist.

Gustaof Bartholomeus, 28. november 2019

Käes on lennusõit Austraaliasse. Sealsetest takistustest ja huvitavatest juhtumistest loe juba altpoolt.

Hedili Nõu, 12.c klass, 28. november 2019

Neljapäeval, 21. novembril toimus Tallinnas Alexela Kontserdimajas juba 15. korda suur noortekonverents Lahe Koolipäev.

Ülle Jasmin, 27. november 2019

Lapsed arutlesid, mida võiks mõelda jaanalind Kuressaare Gümnaasiumis jalutades.

Artikkel / KlassiloodKülalised 6.b klassi tundides
Gert Lutter 6.b klassi eesti keele tunnis / Grete PihlAnnes Lõbus klassijuhatajatunnis / Grete PihlMarje Altrov 6. klassi tunnis / Gert Lutter
Grete Pihl, 26. november 2019

Igapäevase koolitöö põnevamaks muutmiseks on tore, kui vahel seisab klassi ees õpetaja asemel keegi teine. 1. trimestril käis 6.b klassi tundides kolm huvitavat inimest.

Erika Oeselg, 11.a klass, 25. november 2019

Suur Teatriõhtu 2019 teatrilaev on sadamasse jõudnud. Neljapäeval, 22. novembril toimus meie koolis gümnaasiumiklasside teatriõhtu teemal „Sellest saab veel asja!“. Lavale astusid 9 gümnaasiumiklassi. 11.a klass tegutses aktiivselt ajakirjanikerollis, et koguda nii pealtvaatajate kui ka žüriiliikmete muljeid, arvamusi ja nõuandeid. Siinkohal, armsad lugejad, lugege, mõelge ning pidage plaani juba järgmiseks aastaks.

Ave Jõgi, 24. november 2019

Päris tähendusrikas on asjaolu, et kaheksakümnendate lõpus oli Kuressaare Gümnaasiumi läheduses liikumas kaks autot – Kusti Koka sinine Moskvitš ja Metsküllide kollane Žiguli, millega Ivar kalli kaasa Sirje tööle sõidutas. Tänase juubeliartikli jaoks sõprade-kolleegide juures „pinda sondeerides“ olid nad ka täna kõigi meenutustes ikka n-ö ühel pildil.

Artikkel / Kultuur25. november on kadripäev!
Youtube video!
Anu Liik, 23. november 2019

Alles müdistasid meil mardid mööda maja ringi, nüüd on käes kadride kord. Seega – pühapäeval kõik kadrisanti tegema ja esmaspäeval tähistame kadripäeva koolis tantsude ja mängudega!

Eduard Wiiralt „Lamav tiiger“. 1937 / Raul KilumetsEduard Wiiralt „Berberi tüdruk kaameliga“. 1940 / Mariliis MaasikEduard Wiiralt „Berberi tüdruk kaameliga“. 1940 / Hugo Pool
Ene Pidmann, 22. november 2019

8. klassid õppisid tundma eesti graafiku Eduard Wiiralti loomingut ja kujutasid seda. Tööde autorid on Raul Kilumets, Mariliis Maasik ja Hugo Pool.

C. R. Jakobsoni Talumuuseumis / Ruth RistC. R. Jakobsoni Talumuuseumis / Ruth RistC. R. Jakobsoni Talumuuseumis / Ruth Rist
Liisbet Ande ja Luisa Lindau, 4.a klass, 22. november 2019

Ühel päeval ütles õpetaja, et läheme õue õppima. Võtsime kaasa ka 5.d klassi.

Oskar Pagil, 10.a klass, 21. november 2019

Pärast hiljapeale jäämist plaanib Oskar teha ühe suure ja närvirikka otsuse. Mida täpsemalt, seda loe altpoolt.

Kaja Puck, 21. november 2019

Tänane sünnipäevalaps Leelo Laus on öelnud: „Küllap on KG minu saatus, et ma siit üle ega ümber ei saa, olen kooli tööle tulnud koguni kolm korda. Esimest korda siis, kui ma ülikooli sisse ei saanud. Teist korda pärast ülikooli. Vahepeal töötasin Ida-Niidu lasteaias ning tulin siis kolmandat korda tagasi.“ Selle üle on Leelo kolleegidel ja õpilastel suur rõõm. Aga ega Leelo siis ainult tööd ei tee. Ta on superema, seiklushimuline rännumees, pikaaegne Saaremaa Teatri näitleja, mitmekülgne kultuurihuviline ja seda loetelu võiks veelgi jätkata. Teda ümbritsevad inimesed on saatnud Leelole sünnipäevaks suure hulga toredaid iseloomustusi.