Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (25)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
21. mai
- Ennar Talvik 9.c
- Gete Aavik 5.c
- Liisa Marie D'aloja 5.c
- Siim-Kennet Soom 6.a
22. mai
- Georg Sipelgas 8.c
- Katharina Sipelgas 8.c
- Kristjan Kuusk 5.b
23. mai
- Anna Naulainen 6.b
- Elli-Marta Raun 3.a
- Karoliina Sepp 8.d
- Lauri Pirn 9.a
- Mirtel Õunpuu 2.b
- Reio Leppik 2.c
24. mai
- Abigail Jasmiin Veberson 8.a
25. mai
- Grete Sirel 4.a
- Rasmus Gutman 7.d
- Rogert Tool 4.c
27. mai
- Brigita Mõik 7.a
- Kristofer Vaga 8.a
- Loore Rand 8.b
- Mia-Eliise Tõru 3.b
28. mai
- Dzhemmili Tretiak 2.b
- Martis Leiner 7.d
- Miia Arro 9.b
Töötajate sünnipäevad
22. mai
- Tiina Käen
24. mai
- Katrin Kannik

Sügise värvid on ilusad!

Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.
Seekord saatsid oma suvehetked kuus klassi. Nüüd ootame järgmisi, et saaksime edasi avaldada!

Teisipäeval, 26. septembril lõppes 9. klassi bioloogiatund veidi teistmoodi kui tavaliselt. Tunni teema – lihased – võeti kokku luulevormis.

Õpetajate päeva direktor Linda Männik soovib ilusat õpetajate päeva.

See Molière puistatud mõttetera sobib üsna hästi õpetajate päeva ning õpetajate päevaga haakub päris hästi ka käesolev artikkel. Nimelt on koolilehe kõrvusse jõudnud sosinad, et üsna mitmed meie tublidest õpetajatest-töötajatest jõuavad muu töö kõrvalt veel ka õpingutega tegeleda. Kes siin, kes sealpool merd.
Uurisin lähemalt ja mitmedki õppurid olid lahkesti nõus mõnele küsimusele vastama.
Põnevat ja uute kogemuste rohket õpetajate päeva kõigile õpilastele, õpetajatele ja teistele kooliinimestele!
Tänase päeva lõpuni on võim Nooruse koolis õpilaste käes ehk siis tunde annavad meie 9. klasside noored õpetajad. Õigemini läks võim küll nende kätte juba eile kell 15 õpetajate toas toimunud pidulikult tseremoonial, kus võimusümboleid vahetasid koolijuht Marit Tarkin ja õpetajate päeval direktoriametisse astuv Linda Männik.

Trevor soovitab „Oppenheimerit“ vaadata kõigil ajaloohuvilistel ja erilise kinoelamuse otsijail.

Noored Kooli programm tõi meie kooli mehist täiendust Siim Usina näol. Siim on väga mitmekülgne inimene ja õpetaja: Inglismaal juurat õppinud kaitseväelane, kes õpetab nii ajalugu, ühiskonnaõpetust kui ka liikumist. Uurisimegi Siimu käest, kuidas ta just meie toredasse kooli sattus ja kuidas tal siin läinud on.
Meie kooli 9.c klassi õpilased Liisa Naulainen, Anna Hamburg, Bianca Marie Rannama ja Aleksandra Vahter osalesid konkursil „Ringmajanduse meistriklass 2023“, mille eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust ringmajandusest läbi praktiliste tegevuste ning suunata õpilasi rakendama ringmajanduse põhimõtteid igapäevaselt oma elus.
Konkurss oli avatud kõigile õpilastele, kellel on soov soodustada rohelist mõtteviisi.

Hollandi kirjaniku Sanne Rooseboomi jutustus „Lahenduste ministeerium“ on peamiselt algklassilastele adresseeritud põnevusjutt, mis kutsub mõtisklema koolikiusamise ja abistamise üle.

Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.
Seekordsed suveseigad saatsid meile pealkirjas mainitud klassid. Järgmisi näeme juba paar päeva pärast, nii et kohtume!
Neljapäeval, 28. septembril avanes meie kooli üheksal tublil õpilasel võimalus kohtuda NASA astronaudi Nicole Aunapu Manniga.
Meie kooli 3. tervisespordipäev toimus uue formaadi järgi, mille aluseks oli eakohasus, valikuvõimalus ja koostöö.

Täna tähistab jätkuvat noorust meie loodusainete õpetaja Gerta Nurk. Gerta ei ole inimene, kellele meeldiks endast rääkida või kes sätiks end alati esiplaanile, sellepärast uurisimegi neilt, kes Gertat kõige paremini tunnevad, milline siis ikkagi on meie lemmikbioloog Gerta.

5. klassidele toimus teisipäeval, 26. septembril põnev teadustund teemal „Vesi“. Seda viis läbi Nõo Reaalgümnaasiumi õpilane Helena Lulla, kes teeb uurimistööd aktiiv- ja kogemusõppe teemal.
Enne õppeaasta algust toimunud Saaremaa hariduskonverentsil jäid mu kõrvu kummitama kaks olulist mõtet, mida koolis järgima peaks ja mis minu mõttemaailmaga hästi haakuvad. Kersti Kaljulaid rõhutas: „Meie asi on õpetada lapsele inimeseks olemist.“ Hedi Kerstin Luik lisas omalt poolt: „Hariduse eesmärk on anda lapsele tööriistad eluga toimetulekuks.“
Nendest mõtetest inspireerituna unistasime 8.b, 9.b ja 9.c klassi õpilastega sellest, mida nende arvates päriselt koolis õppida võiks, et elus hakkama saada, ja kuidas neid teemasid eesti keele ja kirjanduse tundides käsitleda saaks. Noorte mõtted on ausad ja otsekohesed.

Mis on mõttespordi olümpiaad? Mõttespordi olümpiaadil toimuvad turniirid viiel alal: Vene kabe, male, gomoku, sudoku ja ristsõnade lahendamine. Võistlusest osavõtt on tasuta ning mõõduvõtmine toimub interneti vahendusel kooli arvutiklassis.
Täna tähistab oma ümmargust sünnipäeva Mihkel Vendel, kes sellest õppeaastast lisaks teatriringile paneb end proovile ka õpetajaametis. Nimelt on 34. lennu lõpetanud Mihkel nüüd 7.c klassi juhataja ning annab ka draamaõpetuse tunde.
Et Mihkel on ise samuti tõeline multitalent, kes laulmisele ja näitlemisele lisaks oma häälega ka Saaremaa raadiokuulajaid võlub, teeme temaga kaks ühes loo – saame tuttavaks ja soovime ka palju õnne sünnipäevaks!
Kuulutused
