Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
Töötajate sünnipäevad
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.
Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.
Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.
Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.
Lumi tuleb, lumi läheb. Talvise metsa ilu jääb! Tööde autorid on Melani Maripuu, Tiffany Šaukštelite ja Heidi Väli 7.a klassist.
Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.
Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.
Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.
Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.
Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.
Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.
Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!
Sel õppeaastal ootas jõuluvana Kuressaare Nooruse Kooli esimese kooliastme lapsi külla imelisse metsamajakesse Taritus. Taritus võttis lapsi vastu tuledesäras metsamajake, tee majakeseni oli ääristatud küünaldega, kohev lumi maas ja puudel – see oli tõeline talvevõlumaa. Vaatamata rasketele talvistele teeoludele said kõik 1., 2. ja 3. klassi õpilased osa suurepärasest ning meeleolukast jõuluüritusest.
Meie ühine tänu Taritu metsamajakese perele, kes muutsid Nooruse kooli kõige nooremate õpilaste jõuluaja imeliseks. Aitäh!
Jõuluootus on imeline aeg. Nooruse Meridiaan ning meie õpetajad, töötajad ja nende lapsed on lugenud videosse kauneid ning südamlikke jõulumuinasjutte, mis aitasid luua ja hoida pühademeeleolu. Oma panuse selle tunde jätkumisse andsid ka 8.d klassi õpilased kirjanduse tunnis jõulu- ja talvejutte kirjutades. Kristiin Sooäär kirjutas loo põhjapõder Paulist, kellel oli üks suur unistus.
Peagi on käes päev, kui paljusid kodusid külastab jõuluvana. Värske versiooni sellest, kuidas jõulumees omale ameti ja nime sai ning sündis traditsioon teineteisele heameelt valmistada, kirjutas kirjanduse tunnis Lisete Grepp 8.d klassist.
Õpilased õppisid mõistet kalligramm – kirjutatud pilt – ja kujundasid oma jõulupildi selles tehnikas. Autorid Gretel Salda 4.a klassist, Miia Liisa Martin 6.c klassist ning Noora Nook 6.b klassist.
Nooruse Meridiaan otsib ja jagab jõulutunnet ning -rahu. Oleme toonud teie ette vahvad jõuluteemalised jutuvideod ning toredad õpilaste tehtud tööd. Loodame, et suutsime tekitada ja hoida seda erilist tunnet, mis on segu väikesest ärevusest, soojusest ja higerahust.
Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest ja energilistest vabatahtlikest üliõpilastest. Teadusbuss teeb teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda noortel inimestel loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemiani, bioloogiast robotiteni, maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.*
Enne jõule tekkis 4.b suurepärane mõte: „Sel aastal tulevad jõulud meie klassis teisiti!“
Eelmisel laupäeval, 10. detsembril toimusid Kuressaares spordikeskuse kergejõustikuhallis traditsioonilised koolinoorte meistrivõistlused sisekergejõustikus.