Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

„Vareste kuus“ – noorteraamat, põnev, kaasahaarav, natuke hirmutav, kuid samas ka südant soojendav.
Soovitan lugeda, sest raamat on põnev ja kaasahaarav ning sündmused ei ole liiga kiire toimumisjärjega. Soovitan lugeda ka teist osa!
„Vääna jäljekütid. Maa ja taeva vahel" – väga põnev ja kaasahaarav. Algul see võib-olla nii ei tundu, sest tutvustatakse kõike ja kõiki, kuid pärast ei suuda lugemist lõpetada enne, kui teos läbi on.
Kui sul on viimasel ajal väga igav olnud ja otsid põnevust ja väikest adrenaliini, siis on see raamat just sinule.

Kui Patricia katuselt surnuks kukub, peavad kõik seda enesetapuks, kuid tegelikult ...
Raamat räägib tüdrukust, kes ennast katuselt surnuks kukub, ning sellest, kuidas tema paralleelklassist üks tüdruk nimega Lilli seda uurima hakkab, mis tegelikult tüdrukuga juhtus. Lilli teeb seda koos oma sõpradega. Lilli ei usu, et see oli enesetapp, sest päev enne oli ta tüdrukuga rääkinud ning miski ei viidanud sellele, et ta ennast tappa tahaks. Uurimise käigus jõuavad nad selgusele, mis tegelikult Patriciaga juhtus. Nad jõudsid jälile, et ...

Mitu päeva on põhikooli lõpetamiseni? – see küsimus on iga üheksanda klassi õpilase mõtetes. Mina ei ole erand. Napilt üle trimestri on veel jäänud siin koolis käia, kuid palju on veel teha.

Mina olen Anette Kuusk 9.a klassist ja kõnelen teemal „On vaja midagi, mis meid keset tühjust hoiaks“.

Eesti, meie kodu, Saaremaa, meie saar. Asume keset merd, kus ei pruugi just palju ümber olla, asume keset tühjust. Mina olen Kirke Emili ja mõtisklen, mis meid hoiab? Kas tõesti usaldame end lainete kätte?

7.b klass mõtiskles vabariigi sünnipäeva eel Eestist, oma kodumaast, ja proovis leida, kes või mis on Eesti mõtte nende jaoks kõige paremini kokku võtnud.

Äsja toimus meie lennu suusalaager, kus saime naerda, lumes püherdada, õpetajate närve süüa ja palju muud. Koos oli meil ääretult tore ja lõbus.

Nüüd on möödas meie, üheksandike viimane võimlemisvõistlus ja jõulupidu meie armsas koolis, mis tõid kaasa palju pisaraid, naeru, uusi sõpru ja mis tulid imehästi välja. Peagi on käes aeg, kus peame valima valikeksami, ja see on samm, mis viib meid veelgi lähemale lõpetamisele.

Uku Mägi 9.d klassis arutles ühiskonnaõpetuses mitmekultuurilisest ühiskonnast.

„Kus laulavad langustid“ on väga sügav ja kaasahaarav raamat. Autor Delia Owens on raamatus esile toonud sellised teemad nagu loodus, inimeste omavahelised suhted, eraklus, eraldatus ja armastus ning otsib vastuseid mitmetele küsimustele. Mida teeb eraklus inimesega? Miks vanemad oma lapsed maha jätavad? Miks inimesed väldivad teatud inimesi, kes erinevad teistest?

Esimene september oli täpselt 41 päeva tagasi. Lõpetamiseni on jäänud 252 päeva. Veider on määratleda numbritega seda vähest aega kohas, kust kõik sai alguse. Kuressaare Nooruse Kool, varem tuntud kui Kuressaare Gümnaasium, on andnud mulle ellu kaasa meeletult palju asju: sõpru, kogemusi, unetuid öid, naeratusi, pisaraid. Kõik see on mulle olulisem, kui iial sõnadega suudan kirjeldada, kuid kõige olulisem on see, et leidsin iseenda. Kavatsen nautida neid loetud päevi, mil saan veel tuttavates koridorides ringi joosta.

Fred Jüssi „Olemise mõnu“ on minu üks öökapiraamatutest. Avad selle kust tahes, hetkega leiad end kaasa mõtlemas ja argipäevast kuhjunud infomullis segadus settib ...
Päris esimene tarkusepäev ehk 1. september on alati eriline. See jääb meelde ning tekitab elevust ka aastaid hiljem. Peagi põhikooli lõpetavad noored vaatavad tagasi oma koolitee algusele ning meenutavad seda.

Armsad õpilased, austatud õpetajad ja koolitöötajad, lugupeetud lapsevanemad!
Õnnitlen teid kõiki algava õppeaasta puhul! Вітаю вас з початком навчального року!

Kuressaare Nooruse Kool alustab oma teist tegutsemisaastat. Kuid kool on siin hoones tegutsenud natuke pikemat aega. 4. novembril 1976. aastal pandi nurgakivi uuele koolimajale Nooruse tänaval ning ametlikult algas koolitöö 1978. aastal, kui 1. septembril alustas siin koolimajas esimene lend õpilasi.
Vast on põhjust suvel kokku tulla ja meenutada toredaid aegu?

Õnnitlused kõigile lõpetajatele põhikooli lõpetamise puhul. Suur tänu koostöö ja toetuse eest auväärsetele lapsevanematele, peredele. Aitäh kõigile õpetajatele ja klassijuhatajatele. Esimesed olla – see on vast päris uhke tunne.

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on sellel õppeaastal 9. klassi õpilased toonud välja olulise nende jaoks.
Mida meie lõpetajad on ise oma viimasel õppeaastal siin koolis oluliseks pidanud?
Kuulutused
