Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
6. juuli
- Kusti Koppel 8.c
- Oskar Laanet 6.c
- Roosi Tõrv 1.b
- Siimeon Vahter 7.c
7. juuli
- Gristo Kolk 3.b
- Meribel Saat 8.b
8. juuli
- Anastasiia Kodinets 2.b
- Anette Tänav 6.a
- Otto Hendrik Kaunis 8.a
- Taago Arikas 8.d
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
13. juuli
- Isabel Kaubi 4.b
Töötajate sünnipäevad
7. juuli
- Inna Vann

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Sarja sellekordses loos räägivad meile oma tegemistest Ursula Rahnik, Heidi Carolina Martinsaari ja Sirje Metsküll.
Rahvatantsurühmal Väikesed Sõlesepad oli meeldiv võimalus käia Orissaares, et üheskoos Saare maakonna teiste 1.–4. klassi rahvatantsurühmadega tantsida läbi suvise Saaremaa tantsupeo tantsud.

Lindia Lallo on noortevaldkonnaga tegelenud väga pikalt ja peaaegu iga noorteüritusega, mis Saaremaa vallas toimub, seostub just tema nimi. Valisin intervjueeritavaks just tema, sest tundsin, et nii mina kui ka teised noored saaksid temalt teada, milliseid huvitavaid noortele suunatud projekte tehakse Saaremaal. Lisaks tundus huvitav teada saada, milline näeb välja ühe noorsootöötaja elu.

6. aprillil kuulutati Saaremaa noortevaldkonna tunnustusüritusel välja aasta tegijad noortevaldkonnas. Nominentidena olid meie koolituskeskuse kõrval loetletud mitmed head ja tugevad tegijad, kes oma tegemistega noortele üldiselt tuge on pakkunud. Nendeks olid Saarte Kalandus MTÜ, Kaur Kivistik, Merlyn Leiman, Saaremaa Rally, Keskaja Elamuskeskus, Riina Hopp, Eesti Punane Rist, Eesti töötukassa Saaremaa Osakond, Marje Altrov.
Meediaringi õpilased Saamuel Vahter, Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus käisid kaameraga kooliõuest kevadet otsimas. Ja leidsid ka!
Pikk pühadenädalavahetus on käes – mine sinagi, hea lugeja, loodusesse otsima kevade märke! Ühtlasi saad koguda samme ka kolme kooli sammuvõistluse tarvis!
7. klasside õpilaste kujutatud natüürmort ehk vaikelu. Autoriteks on Kendra Kakkum ja Melani Saat 7.b klassist ning Jette Tiitus 7.a klassist.
Sel kevadel võistlevad kolm Kuressaare põhikooli sammude kogumises. Nooruse, Hariduse ja Vanalinna koolid on viimastel aastatel kogunud küll liikumiskilomeetreid, küll minuteid. Seekord on vaja kirja panna oma päevas kogutud sammude hulk.
Pikk nädalavahetus on tulemas – anna sinagi oma panus meie kooli tulemusse ja kutsu sõbrad ka sammuma!
Kes on meie kooli suurimad sammukogujad, kellele tuleb järele joosta ja kellest õhtusel kõnnitiirul ette lipata?

Lõppenud on kümnes vabariiklik mõttespordi olümpiaad, milles sel aastal osales 988 õpilast 89 koolist.
Meie koolist osalesid sel aastal III ja IV klassi õpilased.

Jänkupoiss see hüpeldes / aias ringi kareldes / leidis aknalt munakorvi, / tõttas sellega nüüd hoovi. / Lahkelt mune pillutas, / kevadele teed sillutas.

Meie koolis on käinud ja käivad imelised talendid. Nende seas ka purjetajad Miia ja Anni Kubjas. Tüdrukud on saavutanud palju, aga Annil on kogunisti jääpurjetamise MMi hõbemedalist ning Eesti meistrivõistlustel Ice-Optimist klassi võitja. Miia on saavutanud Euroopa meistrivõistlustel Ice-Optimist klassis kuuenda koha ning MMil võidelnud välja 7. koha. Järgnevast intervjuust saamegi teada, mida tüdrukud ise purjetamisest ja oma saavutustest arvavad.

Seekord oli võistlus väga tasavägine. Liidripositsioonile tõusis võistkond 13õ, kes eksis vaid ühele küsimusele vastamisel. Nende kannul on ühepunktise vahega Aiapäkapikud (5.b), Rudolf (5.b), Minionid (5.c), A.H.K. (6.b), Megaminds (7.a), Sidur, pidur, gaas (7.b), Lontrused (7.d), Kaurcarrys (8.b), Heeringas (8.d) ja Hambalah (9.b).
„Liisat kirjeldab väga hästi klaver – klaver mängib ilusaid meloodiaid, kuid kui vaja, siis ka väga süngeid meloodiaid. Klaver võib olla hell ja lahke, aga kui keegi ei oska klaverit mängida, võib klaver olla ka karm ja range. Klaver teab kõiki laule peast ja oskab neid iga kell mängida. Sellepärast klaver kirjeldabki Liisat kõige paremini. Palju õnne ja rõõmu igasse päeva. Ega laulud lastele ise pähe jää!“ Sellised soovid pani oma muusikaõpetajale kirja Elisa Marie. Soovime meiegi koos kogu kooliperega Liisale palju õnne ja kõike ilusat!

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Seekord räägivad oma tegemistest 2020. aastal meie kooli lõpetanud 42. lennu vilistlased Hedili Nõu, Risto Kaseorg ja Heleri Siinor.
2020. aasta kevadel kutsusid Tartu Ülikooli keeleteadlased noori üle Eesti osalema keeleuurimusprojektis „Teismeliste keel Eestis“.

15.–17. aprill on koolimaja suletud. Häid pühi!

Käisime 1. aprillil etlemas. Kaasas oli ka Kuressaare Gümnaasiumi vilistlane Henry Mänd. Mis seal toimus ja kuidas meil läks?

2022 on Euroopa noorteaasta ja selle raames kuulutasid Euroopa Komisjon, Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK välja roheideede konkursi „Rohelend Rakett69-ga“. Konkursi eesmärgiks on suurendada noorte keskkonnaalast teadlikkust ning muuta oma kodukoht rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks.
Meie kooli võistkond Nooruse Rohelend on üks kolmest Saaremaa meeskonnast, kes finaali valiti.
7. aprilli õhtul kogunesid Nooruse kooli aulasse Inspira väikesed laululapsed.
Kuulutused
