Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. juuli
- Hanna Pokk 5.a
- Iris Väli 5.b
- Steven Aus 4.a
6. juuli
- Kusti Koppel 8.c
- Oskar Laanet 6.c
- Roosi Tõrv 1.b
- Siimeon Vahter 7.c
7. juuli
- Gristo Kolk 3.b
- Meribel Saat 8.b
8. juuli
- Anastasiia Kodinets 2.b
- Anette Tänav 6.a
- Otto Hendrik Kaunis 8.a
- Taago Arikas 8.d
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
10. juuli
- Mariliis Säde Sepp 5.a
- Sofiia Yeromenko 7.a
11. juuli
- Gete Sepp 5.a
- Heleen Alas 6.b
- Kyrylo Tsapulin 2.b
- Otto Väli 7.b
12. juuli
- Karoli Teern 7.b
- Kertu Saar 1.b
Töötajate sünnipäevad
5. juuli
- Liisi Laum
7. juuli
- Inna Vann

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu vilistlase Sander Tulgiga.

5. juunil toimus järjekorras 47. Saaremaa tantsupidu, mis kandis pealkirja „Tuules“. Tuulest ja tuuletusest, vaikusest ja muutumisest inspireeritud peol jooksis Kuressaare linna staadionile ühtekokku 1099 tantsijat ja võimlejat. Teiste seas ka Kuressaare Nooruse Kooli rahvatantsurühmad Väikesed Sõlesepad ja Sõleseppade Klubi ning huvikooli Inspira 1.–6. klasside võimlejad.
Milline oli pidu? Millised olid meie osalejate muljed, mõtted ja elamused?
5.a ja 5.c käisid neljapäeval Püha Soobiku matkarajal matkamas ja kohtumas Pihtla vabatahtlike pritsumeestega.
Täpselt kuu aega tagasi,14. mail toimusid Tallinnas Prantsuse Lütseumis põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitluses. Esimest ülevaadet sellest oleme koolilehes juba jaganud, aga nüüd saavad sõna väitlejad ise. Melani ja Lisette jagavad, milliseid emotsioone see kõik tekitas ja kuidas neil enda arvates läks.

Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on sellel õppeaastal 9. klassi õpilased toonud välja olulise nende jaoks.
Mida meie lõpetajad on ise oma viimasel õppeaastal siin koolis oluliseks pidanud?
Kolmapäeval, 8. juunil 2022 käisid 5.a ja 5.c klassi õpilased uudistamas Keskaja Elamuskeskuses Archebald. „Meie juures leiad tegutsemist kaheks priskeks tunniks ja enamakski. Märkamatult viiakse sind seitse ehk kaheksa aastasada tagasi ja siis leiad sa end sepikojas münti vermimas või ammuga ehk siis ka vibuga märki laskmas või käsitööliste meistrikojas küünalt valmistamas või hoopis kiviheitemasina või vesirattaga mässamas. Pole võimatu, et ühel hetkel leiad end piinakambris mõne hirmsa piinariista küljes kinni olevat või sootuks, peas rüütli kiiver, õilsalt mõõgaga vehkimas ...“ – nii lubab keskuse veebileht.

Projektikoolitus ajavahemikus 28. mai – 4. juuni 2021 (Erasmus+ Project AK201: MARKA – innovation and inclusion in the construction of an identity curriculum 2020/2023) viis Kuressaare Nooruse Kooli õpetajad Eneli Vahari, Maren Asumetsa, Kersti Kirsi ja Triin Kaldi Põhja-Makedooniasse. Lisaks Eestile osalesid sel korral projektis partnerkoolid Portugalist, Küproselt, teadustööga seotud FPCE Ülikool Porto ning koolituse korraldaja Põhja-Makedoonia. Projektikohtumise peamine eesmärk oli: „21st century teaching skills, innovative methodologies and LMS Moodle“.
Meie, 2. klassi õpilased, täname Anne Keerbergi hästi toreda merereisi korraldamise eest. Tänud toetuse eest: Saarte Kalandus, PRIA ja Nooruse kool. Lapsed olid vaimustuses. Oma mõtteid jagavad täna 2.b klassi õpilased.

Viimased nädalad on olnud 1.b klassi õpilastele tegusad ja toimekad.
Esiteks: hakkasime rohenäppudeks.
Teiseks: lõppes meie „Lugemisisu“ programm.
Kolmandaks: käisime Kaali järve ääres.

8.d klassi õpilase Kätrin Tamira Kanemägi guašimaal pealkirjaga „Suvi“. Head suvevaheaega!

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb! Sarja seekordses loos räägivad meile oma tegemistest eelmisel aastal meie koolis matemaatikat õpetanud Andra Allmägi, Enda Torga ja Ulvi Vahter, kes praegu jätkavad sama tegevust Saaremaa Gümnaasiumis.

7. klassid on õppeaasta jooksul õppinud intervjuud kirjutama. Sel korral jagame lugu Kuressaare Gümnaasiumi 8. lennu vilistlasega, ajakirjanik Mehis Tulgiga.
Nii nagu sügiselgi, toimus 1. kooliastmel tore õuesõppepäev – „Suvele vastu“. Sügisene õppepäev peeti maastikumänguna kooli metsas. See üritus meeldis lastele väga. Seekord läksime vallutama lossiparki.

Meie kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll osales 3.–4. juunil Kosel toimunud VIII mudilaskooride festivalil pealkirjaga „Pisike puu“. Repertuaarivaliku ning mitmekülgse tegevusprogrammi kaudu kandis see endas hoolivust, imetlust ja austust meid ümbritseva looduse vastu.

„Kuidas läheb?“ on rubriik, kus koolileht Nooruse Meridiaan uurib, kuidas läheb meie sõpradel, kooliga tihedalt seotud (olnud) inimestel ... sest me päriselt tahame teada, kuidas teil läheb!
Seekord räägivad oma tegemistest Maidu Varik, Merike Kivilo ja Riina Haljas.
Eelmisel reedel tulid kõik kolmandikud kooli väikese ärevusega hinges, sest toimus nende ühine lennuüritus maastikupäev Karujärvel.




Mais külastasid neli Kuressaare Nooruse Kooli õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames Kreekat, täpsemalt Korfu saart. Kreekas võõrustas meid põhikool Geniko Lykeio Lefkimmis. Seekord osalesid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Hanna Elise Aavik, Liisa Naulainen ja Emma Tarus, õpetajatena olid kaasas Olle Arak ja Kristin Lauri.

1.a ja 2.a klassi õpilased avaldasid arvamust, miks on elus matemaatikat vaja.
Kuulutused
