Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Monokromaatiline ehk ühe värvi seade. Valitakse üks värv ja kasutatakse selle värvi erinevaid heleduse-tumeduse astmeid. 6.a käis kunstitunnis koolimajast ja kooli ümbrusest värve otsimas. Otsingud olid grupitööna ja igal grupil oli värv, mida fotole püüda.
26.–30. septembrini toimus Kuressaare Nooruse koolis Ukraina-teemaline nädal. Nädala jooksul tutvustasid meie kooli Ukraina õpilased, õpetajad ja lapsevanemad oma riiki ja kultuuri. Koolimaja värvus kollastesse ja sinistesse toonidesse.
Täpselt enne kooli algust toimus Tuksi tervise- ja spordikeskuses TORE suvekool „Anna endast parim – rahurammuga“. Kokku osales 142 noort, kes jaotati vanuse järgi pesadesse. Kolme päeva jooksul said pesad – õhk, vesi, maa, tuli, puu, metall, kuu ja päike – palju häid emotsioone töötubadest, mängudest, harjutustest, pidudest ja lihtsalt koos olemisest.
Mais külastasid neli Kuressaare Nooruse Kooli õpilast ning kaks koolipoolset saatjat rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for a Future Green World“ raames Kreekat, täpsemalt Korfu saart. Kreekas võõrustas meid põhikool Geniko Lykeio Lefkimmis. Seekord osalesid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Hanna Elise Aavik, Liisa Naulainen ja Emma Tarus, õpetajatena olid kaasas Olle Arak ja Kristin Lauri.
18. märtsil oli võimalik 8.d, 9.c ja 8.c klassidel osa saada esmaabi tunnist. Esmaabi tunde viis läbi meie (Kuressaare Gümnaasiumi 37. lennu õpilane) vilistlane Raido Martin, kes praegu töötab nii Tallinna kui ka Kuressaare kiirabis. Esmaabi tunnid viidi läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala praktika raames. Suurema osa päevast juhtis Raido tunde üksi, kuid kaasas oli veel teinegi tudeng Piret Rüütel. Uurime noortelt endilt, kuidas tunnid möödusid.
Meediaringi õpilased Saamuel Vahter, Rasmus Sõmmer ja Sander Lõbus käisid kaameraga kooliõuest kevadet otsimas. Ja leidsid ka!
Pikk pühadenädalavahetus on käes – mine sinagi, hea lugeja, loodusesse otsima kevade märke! Ühtlasi saad koguda samme ka kolme kooli sammuvõistluse tarvis!
28. märtsil toimus meie kooli aulas traditsiooniline Playback. Valiti välja grand prix ja kaks laureaati.
21.–25. märtsil toimus Erasmus+ projekti „Eco-Friendly Robotics for the Future Green Word“ raames õpiränne Läti Vabariiki, võõrustajateks Eastern Latvia Technology High School asukohaga Rezeknes.
Ongi käes viimane päev. Täna räägiks lisaks laagri peamisele eesmärgile (suusatamisoskuste parandamine) ka sõprusest, abivalmidusest ja meeskonnaks olemisest. Ka antud artikli pealkiri on ühe õpilase reklaamlause laagri kohta. Muidugi tuleb juttu laagri lõpetamisest ja tagasisidest. Hästi sobivad meie laagrit seekord iseloomustama laulusõnad:
„Kui seisad selg vastu seina ja püüad väljapääsu leida.
Kui lõpuks sõbrad on koos, sõbrad on koos, siis müür kaob eest.
Nii nädalatest väänad välja seitse pühapäeva,
Sest siis kui sõbrad on koos, sõbrad on koos
Kõik edeneb ja veereb.“
Päev algas tavaliselt nagu ikka, kui korraga kuulsime koridoris sünnipäevalaulu. Õpetajad tulid Sandrit (perenimega Suurhans) sünnipäeva puhul üles äratama – õhupallide ja tordiga. Seda, kuidas meie oma õnnitlused edasi andsime, räägime pärastpoole.
Suusalaagri teine päev algas äratusega kell 7.30. Sellele järgnes tubade kontroll kell 8.00, kellel tantsuga, kellel mitte. Nimelt, kui koristamiseks soont pole antud, siis võib muid andeid kasutades koguda boonuspunkte, et koristamise skoori tõsta. 8.30 oli meie päeva esimene eine, siis väike vaba aeg ning seejärel elasime kaasa Kristjan Ilvesele kahevõistlusel. Koos oli äge olümpiat vaadata ja uhke värk, et Kristjan Ilvesel hüpe nii edukalt läks.
Sõbrapäeva hommikul kell 7.15 startis lumeta Kuressaarest tõeliselt lumise Kääriku poole Kuressaare Nooruse Kooli 1. lend.
Seekordne Solistica oli juba kümnes. Või üheksas? Jäid ju eelmise aasta noorte lauljate konkursi võistluskontserdid viimasel hetkel ära. Natuke segane, nagu oli ka selle aasta graafiline kujundus. Juured. Või oksad? Juurte juurde tulemine? Või on oksapadrik vihje meie peakorraldaja vastilmunud autoriplaadile? Võib-olla kõike natuke. Igatahes on olnud põnev iga aasta teemasid lahti mõtestada ning neile oma kuju anda.
Põnev on olnud olla ka fotograaf, jäädvustada inimesi ja hetki, jäädvustada seda, kuidas üritus ilmet võtab ja läbi saab. Siia olengi valinud mõned fotod selleaastasest Solisticast koos lühikeste selgitustega.
Sel sügisel alustanud Multimeediaringi õpilastel on valminud esimene suurem töö – põhjalik videointervjuu ujula juhataja Juhan Kolgaga. Intervjuus tutvustatakse oktoobris pärast remonti taasavatud ja uue näo saanud ujula ruume ning uusi võimalusi
Loo filmisid üles ja küsimusi esitasid Rasmus Sõmmer ning Saamuel Vahter 6.d klassist.
Nooruse koolis avati hiljuti liikumisrada, mis viib läbi kogu koolimaja. Rada on mõeldud kasutamiseks kõigile õpilastele ja õpetajatele ning selle eesmärgiks on meelitada inimesi läbi mängu ennast liigutama.
Inspira huvikooli 6.–9.klassi kokandusringi õpilased valmistasid sellel nädalal käsitöökomme. Kommide tegemine on natuke nagu teadus, aga samas tuleb lasta enda loovusel voolata.
Kuna eelseisval nädalavahetusel on tulemas isadepäev, siis miks mitte valmistada isale kingiks just komme.
Meie kool osaleb Erasmus+ projektis „Robotics as a tool to prevent bullying“, mis keskendub kiusamise vastu võitlemisele robotite abiga. Projekti käigus õpitakse mänge, uusi meetodeid tundideks ja saadakse uusi oskusi robootikast. Eestis toimunud kohtumine 1.–5. novembril oli selle projekti jaoks esimene. Kooli külastasid õpetajad Portugalist, Türgist, Rumeeniast ja Sloveeniast. Rootsi, kes on samuti projektis osalev riik, liitus meiega seekord virtuaalselt.
Esimese kohtumise fookuses oli üksteise ja riikide tundmaõppimine. Räägiti kõikidest kiusamise vormidest ja kiusamisest üleüldiselt. Tulevastel kohtumistel süvenetakse kiusamise erinevatesse liikidesse põhjalikumalt ja täpsemaks.
4. oktoobril külastas 9.c klassi ühiskonnaõpetuse tundi meie kooli vilistlane Kauri Pannas. Kauri tulek Saarema Ralli eel oli igati sobilik, sest lisaks kõigele muule tegeleb ta rallil kaardilugemisega.