Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
Töötajate sünnipäevad
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Talv on sel hooajal Saaremaal oma heatahtlikkusega kitsi olnud. Lumeolud on piiranud huviliste talvemõnude nautimist ja uute harrastajate lisandumist. Meie kooli traditsioon korraldada õpilastele talvelaager loob eelduse otsima ka tulevikus võimalusi suusatamiseks väljaspool Saaremaad, lumega kaetud piirkondades.
Nii tegid meie kaks noormeest 8. klassist, kes osalesid Tartu suusamaratonil 31 km distantsil.
Sellist spagaati, nagu fotol näha, igatseb teha iga tütarlaps. Annelyle ei loe, mis number on kolme punkti asemel!
Miskipärast on väga oluline inimese vanuse määramisel tema sünniaeg. Järjest enam aga räägitakse organismi kui terviku vanusest. Selleks on vastavad näitajad ja kehaliste võimekuste testid, mis annavad ülevaate kogu keha kui terviku toimimisest. Annely on kindlasti inimene, kelle sünnijärgne vanus ei vasta tema keha tegelikule vanusele ja seda positiivses mõttes!
Eesti päeva aktustel esinesid traditsiooniliselt kõnega ka lapsevanemad. 4.–5. klassi aktusel sai lapsevanemate nimel sõna Maris Rebel.
23. veebruaril tähistasime Eesti päeva. Õpilastele toimus sel päeval kaks tundi ning pidulik vabariigi aastapäeva aktus. Ühes tunnis said noored panna proovile oma teadmised Eestist, teise ainetunnis lõimiti erinevaid õppeaineid.
Eesti päeva aktustel esinesid traditsiooniliselt kõnega ka lapsevanemad. 1.–3. klassi aktusel sai lapsevanemate nimel sõna Mikk Saarela.
6.b ja 6.c klasside kunstitundides valminud guaššvärvide segamise ja graafiliste mustripindade tööd. Autoriteks Karolina Kaju, Katreen Sepp ja Kristelle Kiil.
Õpetaja Diana palus meie kooli kõige väiksematel ukrainlastel Eesti pidupäeva eel midagi joonistada, ja kes oskas, ka kirjutada Eestist. Nimesid aga töödel näha ei olnud. Läksin otsisin nad üles ja palusin kirjutada nimed. Ütlesin, et teie tööd avaldatakse meie ajalehes. „Kas meie kooli direktor näeb ka meie joonistusi?“ Ütlesin, et direktor näeb ja kogu koolipere näeb. Tohutu rõõm laste nägudel ütles kõik.
Ukraina õpilased saadavad tervitusi meie sünnipäevaks!
Eestimaa on väike maa,
käte peale mahub ta.
Südames Sind kannan ma,
minu väike Eestimaa.
/Sirje Luke/
Palju õnne, Eestimaa!
Kingituseks rahvusvärvides lapitekk 2.b klassi õpilastelt.
Kurbusega teatame, et meie kooliperet on tabanud kaotus – toonelateele on läinud meie pikaajaline kolleeg, bioloogia- ja geograafiaõpetaja Erna Mets.
Milline on hea matemaatikaõpetaja valem?
„Kõigepealt tundub see valem sulle range, kohutavalt raske on seda mõista. Aga kui sa teda tundma õpid, muutub see järjest toredamaks ja paremaks.“
„Teda asendada oleks ilmselt võimatu, isegi kui kasutada asendusvõtet.“
Palju õnne, meie matemaatikaõpetaja Gerly! Soovime Sulle edu ja jaksu kogu koolipere poolt.
Aasta 2022 lõppes 8.–9. klasside jaoks refleksiooniga, kuna nad pidid vaimse tervise nädala raames kujutama iseennast fragmenteeritud kujul (killustatuna, katkisena, osadena). Nüüd on võimalik kõigil huvilistel esimese korruse koridoris parimatele töödele pilk peale visata ja imetleda õpilaste kätetööd.
Sel õppeaastal õpib Nooruse koolis 45 ukrainlasest õpilast. Pool kooliaastast on selja taga ning nii on huvitav küsida, kuidas meie uutel kaaslastel läheb.
Õpetaja Riina Piterskihhi juhendamisel vastasid 2. ja 3. kooliastme õpilased eesti keeles küsimustele, mis puudutasid elu-olu meie koolis, Saaremaal ja Eestis üldiselt ning natuke tuli rääkida ka endast.
2.a õpilased tegid sõbrapäevaks järjehoidjaid, sest järjehoidjaid ei ole kunagi liiga palju. Rõõm oli suur, kui loosisime järjehoidjatele uued omanikud. Nüüd tuletab see järjehoidja õpiku vahel meile meelde toredat klassikaaslast.
Mõningate uurijate arvates on inimese seitse peamist tunnet hirm, kurbus, rõõm, viha, vastikus, üllatus ja põlgus. Mis saab, kui tunne luuletusse valada ja kasutada neis äsja õpitud kõnekujundeid epiteeti, võrdlust, kordust, isikustamist ja metafoori. 8.b ja 8.c klassi noored proovisid selle järele ja tulemused on väga eriilmelised.
5.a klassi segatehnikas maalid „Külm ja karge“. Tööde autorid on Birgit Sõmmer, Liisa Heina ja Liisi Mandel.
1.c klassi jääkarud rõõmustavad lumiste talvepiltide üle.
E-õppepäeval oli 9. klassidel veidi teistsugune koolipäev. Külastati Saaremaa Gümnaasiumi ja Kuressaare Ametikooli, et tutvuda mõlema kooli poolt pakutavate õppimisvõimalustega.