Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Enne vaheaega 20. aprillil toimus Nooruse kooli esimene õpilaskoosolek.
Õpilasesindus kutsus iga klassi (1.–9. klass) 3 esindajat koosolekule. Koos õpetajate ja õpilasesindusega arutleti koolikeskkonnas oluliste teemade üle.
Peab tõdema, et märts oli meie õpilasesinduse jaoks tunduvalt vaiksem kuu kui veebruar ning suuremad tegevused jäävad meil samuti aprilli. Vaatamata sellele ei jäänud me ka tegevuseta.
28. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Koolis maakondlik 1.–9. klasside näitemängupäev. Koolid panid end näitemängudega proovile kahes kategoorias: 1.–4 klass ja 5.–9. klass.
Etendusi hindas žürii koosseisus Lelet Aavik-Part, Mihkel Vendel, Kersti Sepp ja Henry Mänd.
Veebruar oli siiani üks kõige tegevusterohkemaid kuid meie õpilasesindusele. Suurimas fookuses olid meil sõbrapäevanädal, vabariigi aastapäev ja HuNt konverents.
Neljapäeval, 2. veebruaril oli talvelaagri viimane päev. Eelnevatest pisut erinev. Suusad sai viimaseks päevaks varna riputada ja koos lennuga mindi hoopis talvisele matkale. Mets oli nagu talvevõlumaa.
Uus aasta, uued kogemused ja uued väljakutsed – õpilasesindus võtab jaanuarikuu kokku.
Oktoobri lõpus sai meie õpilasesindus moodustatud ja saime tegudele asuda. Oleme koos käinud kaks kuud ning selle ajaga oleme nii mõndagi juba teha jõudnud.
Detsembri esimeses pooles toimus Ventspils IT Challenge finaalvoor Lätis. Teekond algas juba omaette väljakutsega, pikk 9-tunnine sõit lumetormis oli katsumuseks ennekõike bussijuhile. Ventspilsi võistlusel aga lahendasid erinevaid väljakutseid meie kahe võistkonna õpilased Anna Naulainen, Emma Kubits, Kenneth Viin ja Liisa Naulainen, Emma Tarus ja Theo Paaskivi.
6.b klassil avanes võimalus külastada Tallinnas Vabamu e-Eesti näitust, mis räägib taasiseseisvunud Eesti kiirest digiarengust, ning seejärel Riigikogu, kus meie vastuvõtjaks oli naabersaare rahvasaadik Reili Rand. Kogu reisi õnnestumisse panustas suuresti Ede Schank Tamkivi, suur tänu talle! Aitäh ka Reilile, kes oma kiires töötepmos oli meid valmis vastu võtma.
Reedel, 25. novembril käis 8.d klass Kuressaare linnuses näitusel „Elu piimanõus“. Viimastel aastatel on Saaremaa Muuseumi kogud täienenud rea põnevate esemete ja fotodega, mis heidavad valgust metsavendade igapäevaelule.
Ajalootunnis kirjutasid ning mõtisklesid õpilased metsavendlusest ja näitusel nähtu üle.
21. ja 25. novembril toimus 9. klasside õpilastele transpordiameti poolt korraldatud tasuta koolitus „Iga pidu saab ükskord läbi“. Vaimse tervise nädala raames said kõik üheksandikud oma klassiga koos läbida koolituse.
21.–25. novembrini toimus Kuressaare Nooruse Koolis vaimse tervise nädal. Sellel nädalal pöörasime rohkem tähelepanu meie õpilaste vaimsele tervisele. Noored ise toovad vaimse tervisega seonduva, kiusamise ja stressi üheks kõige suuremaks probleemiks koolis ja ühiskonnas üldiselt. Seega on teema kandev ja oluline. Nädala fookuseks olid vaimse tervise vitamiinid. Nendeks on suhtlemine, söök, uni, emotsioonid ja liikumine.
Filmifestival on juba üle kümne aasta tegutsenud MFF (Minifilmi festival) nime all ja olnud Kuressaare Gümnaasiumi õpilasesinduse korraldada. Tänavu on korralduse üle võtnud MTÜ Saaremaa Noorsootöö ja Kuressaare Nooruse Kool. Seekordne teema oli „Meil ei ole planeet B-d“.
Filme oli võimalik vaadata Thule Kojas kolmapäeval, 30. novembril Tuleviku Kompassi raames ning päeva lõpus toimus messialal ka autasustamine.
6. klassid käisid oktoobri lõpul ja novembri alguses nautimas Sõrvemaa looduse võlu. Lisaks põigati ka viikingite radadele ja tutvustati Salme leide. Saadi teada palju uut ja põnevat, rännati, uuriti kivistisi ja palju muud. RMK tasuta õppeprogrammi „Sõrvemaa looduse võlu“ sõite toetas Kultuuriranits.
9.–15. oktoobril käisid meie kooli õpilased Erasmus+ projektiga „Inclusive Education and Distance Learning in Digital Era“ Sitsiilias õpirändel. Projektis osalesid Fredi Paiste, Saara Kirs, Melani Saat, Bianca Marie Rannama, Uku Mägi, Renne-Ly Aaren, kaasas olid Nataliia Maievska ja Kristin Lauri. Nädal pakkus palju uusi õpikogemusi, suhtlemist, tutvusi ja teadmisi.
Kevadel toimus Eestis Rakett69 Rohelennu võistlus, kus kutsuti üles noori esitama ideid jätkusuutliku keskkonna toimimiseks. Tuli pakkuda lahendus mingile keskkonnaprobleemile. Igas piirkonnas valiti üks projekt võidutööks ja nendele võistkondadele toimus nüüd auhinnareis Brüsselisse.
18. oktoobril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis teadusüritus, kus osalesid 5.–9. klasside õpilased üle Eesti. „Prügiretseptid 2022“ oli praktiliste loovtööde võistlus, mille käigus said õpilased valdkondlike ekspertide juhendamisel järele proovida, kuidas on võimalik jäätmeid (taas)kasutada.
Septembrikuus käisid 7. klassid õuesõppepäevadel Sõrve sääre tipus. Õppekäiku juhendas tuntud ornitoloog Mati Martinson, kes jagas meile rohkelt teadmisi kohalike lindude, loomade, taimede ja kivimite kohta.