Esmaspäev, 9. september 2024

16. september

16. september

Kristin Lauri, 26. august 2019

Traditsiooniliselt kutsuvad 12. klassid kõiki gümnaasiumis alustavaid noori suvekooli, et nad gümnaasiumieluga kurssi viia.

Reet Lasn, 24. august 2019

Ju jälle viimne august käes on,

mis ootab ees, kas tead?

Ehk miskit head?

Või aina vead ja vead ja vead,

mida parandama Sa pead?

Tiina Kaup, 21. august 2019

Õpikuid laenutatakse õpilastele alates 5. klassist kooli raamatukogus kell 9.00–16.00 järgmistel kuupäevadel: esmaspäeval, 26. augustil 5. ja 12. klassid; teisipäeval, 27. augustil 6. klassid; kolmapäeval, 28. augustil 7. klassid; neljapäeval, 29. augustil 8. ja 9. klassid; reedel, 30. augustil 10. ja 11. klassid ning laupäeval, 31. augustil need, kes määratud päeval tulla ei saa.

Ave Jõgi, 15. august 2019

Oli matemaatikatund, nagu ikka. Tavapäraselt oli keegi koos õpetajaga ülesannet tahvlil lahendamas, teised „pusisid” oma kohtadel. Ülesanne osutus tavalisest keerukamaks ja suurte pingutustega said tahvlil lahendaja ja õpetaja tunni lõpuks ka vastuse võrdusmärgi taha.

Teade / ÕppetööKool algab 2. septembril
Kristin Lauri, 14. august 2019

Punavad pihlakad annavad märku, et peagi on käes september ja sammud tuleb jällegi Nooruse tänava poole seada, et koos õppeaasta vastu võtta.

Kooliaasta avaaktused toimuvad sellel aastal esmakordselt 2. septembril. 2.–11. klasside aktus toimub koolimaja ees kell 10.00 ja 1. ning 12. klasside aktus kell 12.00 aulas.

Jaana Puksa, 8. august 2019

6. ja 7. augustil toimusid Roomassaares Saare maakonna meistrivõistlused purjetamises klassidele Laser Radial, Zoom8 ja Optimist.

Ave Jõgi, 2. august 2019

Neil hetkil, kui Age on lõpetamas enda suure juubeli päeva, tahame meie, Kuressaare Gümnaasiumi pere, saata enda tervitused sünnipäevaks, soovida palju tervist ja jätkuvalt rõõmu elust enesest, lastest, lastelastest, sõpradest, teekaaslastest.

Uudis / SportEdukas Tilgu regatt
Jaana Puksa, 18. juuli 2019

13.–14. juulil toimus Tilgu sadamas Tilgu regatt, kus võistlesid tulemuslikult mitmed KG õpilased.

Madli-Maria Naulainen, 17. juuli 2019

Ükssarvikute tiitlit kannavad siinkohal nimelt tüdrukute tehnoloogiaringide liikmed, kes osalesid lõppenud õppeaasta vältel üle Eesti tüdrukutele suunatud tehnoloogiaringides. Unicornide huviring toimus kevadel ka KGs, osalejad olid 3.–6. klasside õpilased. 11.–13. juulil kohtusid üle Eesti kokku tulnud noored Viimsi koolis toimunud suvelaagris.

Eve Tuisk, 13. juuli 2019

6.–12. juulil Gibraltaril toimunud Saarte mängudel Gibraltar 2019 NatWest International Island Games osalesid ka neli meie kooli sportlast: purjetajad Silver Vahstein ja Peeter Kaju, korvpallur Joosep Praks ja judoka Marko Kesküla. Kõik nad aitasid meeskondlikele poodiumikohtadele kaasa!

Gert Lutter, 10. juuli 2019

XXVII laulu- ja XX tantsupidu on lõppenud, minu arm jääb kestma, nagu ütlevad peo juhid ja korraldajad kõiki asjaosalisi tänades. Ka mina tänan - Saarte Häält ja Saare maakonna korraldustoimkonda, tänu kellele avanes mul võimalus teha kogu tantsupeonädal meie kooli pererühmaga kaasa.

Gert Lutter, 1. juuli 2019

Juubelitantsupeo esimese etenduseni jääb veel vaid neli päeva ja täna hommikul asusid pealinna poole teele ka meie kooli pererühma väikesed ja suured tantsijad.

Koolimaja kollektiivi seas aga on viimaste kuude jooksul palju elevust tekitanud pererühma naisliikmete ootamatu käsitöölembus. Nimelt on Anni, Kersti ja Kristel oma viimaste kuude tööst ja perest vabad hetked veetnud kangastelgede taga, seelikuid kokku õmmeldes ja tanusid tikkides.

Mis, kuidas ja miks?

Inge Jalakas, 21. juuni 2019

Igal aastal valitakse Inspira huvikoolis õppeaasta lõppedes vastava statuudi põhjal parim juhendaja ja parim ringijuht. Seekord ilmnes erand ning valiti välja paljude esildiste hulgast kaks parimat juhendajat: Tanel Ting ja Olle Arak.

Gert Lutter, 20. juuni 2019

Täna tõmbame joone alla Kuressaare Gümnaasiumi 41. lennu gümnaasiumiteele. Lõpuaktusel saavad kiitused, tänukirjad, diplomid ja stipendiumid ning loomulikult lõputunnistused kokku 75 abiturienti. 41. lend on eel-eelviimane meie kooli lõpetav gümnaasiumilend.

Meie KG, 18. juuni 2019

Traditsioonilisel Kuressaare Gümnaasiumi direktori Toomas Takkise vastuvõtul tunnustati sel õppeaastal eriliselt silma paistnud kooli töötajaid. Kolleegide kiiduavaldused pälvisid tänavu haridustehnoloog Madli-Maria Naulainen ja IT-spetsialist Gert Lutter.

Argo Jürisson, vilistlane, 18. juuni 2019

48. hooaja TV 10 olümpiastarti finaal kergejõustiku mitmevõistluses toimus 15.–16. juunil Tartus Tamme staadionil. Meie kooli esindasid finaalis Senta Koplimäe, Kärt Praks, Eleriin Raamat, Marili Paimre, Andri Jürisson, Andre Jürisson ja Andro Jürisson.

Maidu Varik, 18. juuni 2019

10.–11. klasside õpilastest said kiituskirjaga tunnustada (kõik kursusehinded "väga head") Janari Mõlder (10.a), Kätlin Hiiuväin (10.b) ja Bret Nepper (10.b).

Sandra Kald, 12.b klass, 18. juuni 2019

Esmaspäeval, 27. mail käisid 8.a klassil tunnis külas abituriendid Kadri Rabi, Rebeca Ilvik ja Sandra Kald – õpetamas õpilastele väitlust. Selgitasime väitluse põhiteooriat ning näitasime Eesti Väitlusseltsi näidisvideot. Õpilased jagati gruppidesse, et järgmisel päeval proovida väitlemist.