üles
Teisipäev, 21. märts 2023
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

21. märts

22. märts

25. märts

27. märts

28. märts

Töötajate sünnipäevad

21. märts

23. märts

24. märts

26. märts

27. märts

Rubriik: Uudis
Maris Rebel, 13. veebruar 2023

22. jaanuari pühapäevasel kogukonna 2. koolituspäeval kogunesid aulas lisaks lastevanematele ka õpetajate esindaja ja koolijuht. Lektorid võtsid ette meie oma soovitud teemad.

Eve Tuisk, 13. veebruar 2023

Möödunud neljapäeval toimunud Megaaju viies voor ei lükanud üldarvestuse esikohta troonilt, küll aga muutis tunduvalt tasavägisemaks järgmised kohad. Arvestades seda, et mitu Megaaju vooru on veel ees, on kõik kaardid lahtised ja võiduvõimalus väga paljudel võistkondadel.

Jaana Puksa, 10. veebruar 2023

8. jaanuaril toimus Saare maakonna etlejate konkurss. Kõige nooremad ehk 4.–6. klassi õpilased etlesid Kuressaare Vanalinna koolis ning keskmine vanuseaste, st 7.–9. klass Saaremaa Gümnaasiumis. Nooruse kooli tublid noored särasid mõlemas vanuseastmes.

Madli-Maria Naulainen, 10. veebruar 2023

2. veebruaril toimus Saaremaa Gümnaasiumis 6.–12. klasside õpilaste kõnevõistlus. Kokku esitati võistlusel 31 kõnet. Meie kooli esindasid Kirke Emili Mägi ja Noora Nook. Kõneldi teemal „On vaja midagi, mis meid keset tühjust hoiaks“. Noora kõne valiti noorima vanuseastme parimaks kõneks ning Kirke Emili kõne sai eripreemia. Palju õnne!

Siinkohal avaldame Noorale võidu toonud kõne.

Gert Lutter, 8. veebruar 2023

Neli aastat tagasi võtsid meie õpetajad ennast kokku, et üheskoos pererühmana suurele tantsupeole minna. Nüüd, neli aastat hiljem ja peale segaseid aastaid, üritame taas üheskoos lastega pääseda suurele peole pealinnas ehk juba sel suvel toimuvale XIII noorte tantsupeole „Sillad“.

Esimene suurem samm peole pürgimisel sai tehtud 7. veebruaril, kui Kuressaare kultuurikeskuses toimus pererühmade esimene eelproov.

Eneli Vahar, 8. veebruar 2023

Eesti 70. keemiaolümpiaadi Saare- ja Muhumaa piirkonnavoor toimus neljapäeval, 26. jaanuaril 2023 Kuressaare Nooruse Koolis.

Eve Tuisk, 3. veebruar 2023

2. veebruaril tähistati Kuressaare kesklinnas Vabadussõja ausamba juures 103. Tartu rahu aastapäeva. Oma kohalolekuga austasid kõnekoosolekut ja mälestushetke ka Kuressaare Nooruse Kooli kodutütred ja noorkotkad. Nagu Saarte praosti Anti Toplaane sõnavõtust kõlama jäi, peame täiskasvanutena noortele eeskuju näitama ja ise ka mäletama, meenutama ja tähtsustama. Siis väärtustavad meie ajalugu ka noored.

Virge Lember, 3. veebruar 2023

Järgmisel nädalal ootab juba ees Megaaju 5. voor. Enne seda on paslik teha väike vahekokkuvõte.

Madli-Maria Naulainen, 1. veebruar 2023

Jaanuarikuu viimasel päeval leidis aset uus kohtumine meie Jaapani partnerkooliga. Sedakorda kohtus jaapani õpilastega 6.b klass.

Gert Lutter, 30. jaanuar 2023

Nädalavahetusel toimus järjekorras juba üheteistkümnes Solistica. Üle-eestilisel noorte lauljate konkursil astus üles kokku 60 solisti 4. kuni 12. klassini. Nooruse kooli 1. (44.) lennu lõpetaja ning huvikooli Inspira õpilane Martin Tiirik tunnistati konkursi žürii poolt parima saarlase eripreemia vääriliseks. Martini juhendajaks on Pilvi Karu.

Tiiu Naagel, ringijuhendaja, 24. jaanuar 2023

Selle õppeaasta alguses alustas Inspira huvikoolis tegevust orienteerumise ring. Teeme siin huvilistega erinevaid tegevusi, mis on kõik otsapidi kaardi abil liikumisega seotud. Kavas on lisaks erinevatele metsaradaele ka siseruumides orienteerumine majaplaaniga.

Gert Lutter, 20. jaanuar 2023

18. jaanuaril toimus huvikooli Inspira lasteaiaealiste laululaste talvine kontsert. Üles astusid huvikooli kõige pisemad lauljad muusikaringidest Mustikad, Tikrid, Vaarikad ning Murakad.

Kontserdi fotod leiad kooli pildigaleriist ning siitsamast artiklist saad vaadata ka videot kõigist lauludest. Head vaatamist!

Eve Tuisk, 9. jaanuar 2023

Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.

Gert Lutter, 9. jaanuar 2023

Vaheaja eelviimasel päeval, 5. jaanuaril toimus Nooruse koolis esimest korda tehnoloogiateemaline laagripäev põhikooli õpilastele. Nooruse tehnoloogiakoolis sai kaasa lüüa erinevates töötubades rohetehnoloogia tutvustamisest salakirja muukimiseni ning fotoreportaaži tegemisest robotite ehitamiseni.

Kristi Sillart, Kuressaare Nooruse Kooli hoolekogu esimees, 16. detsember 2022

Laste ohutu koolitee ja liiklemine kooli lähiümbruses on olnud läbiva teemana alati nii hoolekogus kui ka kooli personaliga suheldes prioriteetseks suunaks. Selleteemalised arutelud hoogustusid eriti silmatorkavalt just selle õppeaasta alguses. Mitmete kõnede ja murekirjade tulemusena sai koondatud asjast huvitunud lapsevanemad, kelle ühise arutelu tulemusena kaardistati suurimad ohtu tekitavad kitsaskohad kooli lähiümbruses.

Gert Lutter, 15. detsember 2022

Üle-eestiline noorte solistide konkurss Solistica kuulutus välja 2023. aasta lõppvõistlusele pääsenud lauljad. 27.–28. jaanuaril toimuval konkursil astub üles kokku neli huvikooli Inspira noort solisti. Kokku valis demožürii 226 osaleja seast välja 60 lõppvõistlusele pääsejat.

Kristin Lauri, 2. detsember 2022

Jõulud hiilivad vaikselt lähemale, juba mõne päeva pärast on käes 2. advent. Ka meie armas koolimaja hakkab vaikselt jõulukuube selga saama. Õpilasesindus tegi sellega täna algust ja tahab teistelegi anda edasi soovid, mis koos kuuske kaunistades tekkisid.

Nautige ühiseid hetki ja mõnusaid mälestusi, mida koostegemine toob. Jõulud on soojuse, andmise ja rõõmu aeg. Loodame, et detsember toob meile Nooruse koolis kõike seda ja võibolla isegi rohkem, sest ärgem unustagem – jõulud on ka imede aeg.

Kersti Kirs, 2. detsember 2022

Teine trimester algas 9. klasside vanemate vestlusringiga kooli aulas. Osalejad said vastuseid põletavatele küsimustele seoses lapse edasiste õppimisvõimalustega. Saaremaa Gümnaasiumi koolijuht Ivo Visak tutvustas gümnaasiumi sisseastumistingimusi, kooli tegemisi ja struktuuri. Kätlin Poopuu andis ülevaate Kuressaare Ametikoolis õpingute jätkamisest.

Lehekülg: eelmine /72 järgmine

Kuulutused

Galerii