üles
Neljapäev, 23. mai 2024
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

23. mai

24. mai

25. mai

27. mai

28. mai

29. mai

30. mai

Töötajate sünnipäevad

24. mai

29. mai

30. mai

Artikkel / KlassiloodHurraa! Käes on kevad!
Merle Tustit, 9. mai 2024

Kõik mutukad ja putukad on ärevil ja jutukad,

et kevad võidu sai!

Gert Lutter, 9. mai 2024

7. mail toimus esimene Nooruse kooli vaimse tervise teemaline veebiseminar. Eelkõige lapsevanematele mõeldud seminaril kõnelesid meie HEV-koordinaator Valeria Liigsoo-Luige ja Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse juhtumikorraldaja Monika Sarapuu.

Kohtumist saab uuesti vaadata siitsamast.

Artikkel / KlassiloodKülalisõpetaja 2.b klassis
Külalisõpetaja 2.b klassis / Raina TiidoveeKülalisõpetaja 2.b klassis / Raina Tiidovee
Raina Tiidovee, 9. mai 2024

2.b klassil oli kolmapäeval põnev koolipäev, sest oma õpetaja asemel andis kaks tundi Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse psühholoog Jane Hiibus.

Madli-Maria Naulainen, 9. mai 2024

7.–10. aprillini oli kahel meie robootikavõistkonnal võimalus osaleda Erasmus+ projektireisil Soomes. Kolme päeva jooksul osalesid õpilased erinevates tehnoloogiateemalistes tegevustes koos Soome põhikoolide õpilastega. Õppereis sai võimalikuks tänu koostööle Robotiikka ja Tiedekasvatus RY-ga, mille põhiülesanne on tehnoloogiahuvi edendamine ja ainetevaheline lõiming Soome põhikoolides.

Madli-Maria Naulainen, 9. mai 2024

Eelmisel õppeaastal alanud ja käesoleval õppeaastal väga populaarseks saanud ajaloovõistlus Mammut on selleks korraks lõppenud. Kolmele meie kooli õpilasele omistati kolmas järk.

Kaisa Sau, 8. mai 2024

Nooruse kool osaleb järgmisel õppeaastal „Arutleva kooli“ pilootprojektis, mille eesmärk on tõsta arutlusoskust ja panna noori kriitiliselt mõtlema. Need on oskused, mida on vaja nii koolis kui ka hilisemas elus.

Tiina Kaup, 8. mai 2024

Milline laps ei tahaks endale looma? Ekke, Lee ja Joosep on nagu enamik lapsi. Nad on juba aastaid oodanud, et vanemad võtaksid neile koera, kassi või siis vähemalt põdra. Ka ema on mõlgutanud lemmiklooma võtmise mõtteid, aga seni on need ainult mõteteks jäänud. Ema teab, et looma eest hoolitsemine jääb tema kanda, sest isa on loomavõtmisele kategooriliselt vastu ja lapsed, nemad on nagu lapsed ikka … Ühel päeval hakkab ema lõpuks tegutsema ja otsustab võtta varjupaigast kassi, armsa triibulise emase kassipoja ...

Inge Jalakas, 8. mai 2024

Ära kõhkle, ära mõtle, ära jaura ilmaaegu! Haara kambajõmmid rivvi ning tulge osalege koos viimasel klassidevahelisel võistlusel, et oma klassile paremat kohta kindlustada!

Anna Naulainen, 5.b klass, 7. mai 2024

30. aprillist 1. maini toimus Nooruse rühma kodutütarde laager Mihkli talumuuseumis.

Mihkli talumuuseumisse jõudes oli võimalik kõigepealt külakiigel kiikuda ja pärast seda õhtuoodet süüa. Talgutööde korras aitasime riisuda lehti. Tööle järgnenud õpitoas õppisime tundma erinevaid taimi, proovisime maitsta söödavaid taimi. Õhtu lähenedes panime magamisasjad ja madratsid valmis, küpsetasime endale lõkke peal õhtusöögiks vorste ja lõkkekartuleid ja saime veidi peitust mängida. Õhtu lõpetuseks käisime saunas.

Eve Tuisk, 6. mai 2024

Aasta jooksul ragistas Megaaju erinevates voorudes ajusid 64 võistkonda, neist õpetajate omi 5.

Reedel, 3. mail kuulutati välja võitjad ja jagati parimatele tunnustusi kolmes kategoorias: üldarvestuses, õpilaste arvestuses ja iga lennu parimatele.

Kristin Lauri, 6. mai 2024

ERASMUS+ projekt viis meid seiklusele Lõuna-Itaaliasse, kus külastasime Modugno linna ja selle kooli võlusid. 23.–29. aprillil käisid kaksteist 8.a klassi õpilast, nende klassijuhataja Elis Nõu ja noorsootöötaja Kristin Lauri õpirändel. Itaalias viibides ööbiti kohalikes peredes. Igal osalejal oli oma host (Itaalia õpilane, kes meid oma kodus ja peres võõrustas). Just see kogemus andis sellele nädalale tõelise autentsuse ja väärtuse.

Eve Tuisk, 6. mai 2024

Neljapäeval, 2. mail kõndisid Nooruse kooli õpetajad kevadele vastu ja panid kepikõnni ning intervalltreeninguga hooajale punkti. Edasi liigub juba igaüks omas, peaaegu suvises rütmis ja sügisel alustame taas ühiste trennidega.

Aitäh, Tiina Käen, olemast meie südametunnistus, utsitaja ja peatreener! Aitäh, Ülle Räim ja Annely Oolup, treeneritena toetamast! Aitäh, külalistreener Liili Varvas, Bodyart treeninguga meie aastat vürtsitamast. Oli mitmekesine hooaeg!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Geomeetrilised mustrid / Kristella RaunisteGeomeetrilised mustrid / Robert LeppikGeomeetrilised mustrid / Elisabeth Koiduste
Ene Pidmann, 3. mai 2024

3.–4. klasside kunstiringi õpilaste geomeetrilised mustrid. Tööde autoriteks on Kristella Rauniste 3.b klassist, Robert Leppik 4.a klassist ning Elisabeth Koiduste 3.c klassist.

Teade / VariaTähekese viktoriin
Raina Tiidovee, 3. mai 2024

Aprillikuu parimateks Tähekese tundjateks osutusid seekord 1.c klassist Maribel Aulik, 2.a klassist Tevin Kaljo ja 3.b klassist Madli Tuuling.

Artikkel / Klassilood3.a käis kosmoses!
Ülle Jasmin, 3. mai 2024

3.a klassi lapsed oli mõtete ja meisterdustega kosmoses.

Helle Rand, 2. mai 2024

19.–20. aprillil 2024 toimus Hariduse kooli aulas Kuressaare Laululinnu võistlus.

Programm oli jaotatud nelja võistluskontserdi vahel:

I kontsert reedel, 19. aprillil kell 16.00 3–4-aastased ja 5–7-aastased;

II kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 11.00 8–10-aastased B- ja A-kategooria;

III kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 14.00 11–13-aastased B- ja A-kategooria;

IV kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 16.00 14–16-aastased B- ja A-kategooria ning 17–19-aastased.

Lauljaid hindas žürii koosseisus Mare Väljataga, Malle Stint ja Martin Vesberg.

Artikkel / VariaKohtumine kirjanikuga
Kohtumine Aarne Mägiga / Gert LutterKohtumine Aarne Mägiga / Gert LutterAarne poolt koolile kingitud raamat / Merle Tustit
Merle Tustit, 29. aprill 2024

Enne vaheajale minekut oli kõikidel kolmandate klasside õpilastel ja õpetajatel suurepärane võimalus kohtuda raamatu „Maru lugu“ autori Aarne Mägiga.

„Maru lugu“ oli selle õppeaasta 3. klasside klassivälise kirjanduse loetud raamatute nimekirjas.

Et Aarne Mägi on meie oma kooli vilistlane ning teada-tuntud Kuressaare Teatri loominguline juht ja lavastaja, siis tekkis meil soov teada saada, kuidas on teatritöö kõrvalt saanud temast ka kirjanik.

Kristi Sillart, õpetaja, 29. aprill 2024

Vahetult enne vaheaega, 19. aprillil toimus Tallinnas TalTechis rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj, kus osales ka meie Nooruse kooli viieliikmeline võistkond: Liisa Naulainen, Trevor Ast, Hanna Paju, Lisanna Valdmets ja Tuule Kalamees.

Lehekülg: eelmine /361 järgmine

Kuulutused

Galerii