Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (24)
- Koolilehe jõululood (9)
- Nädala kunstitöö (16)
- Suveseik (10)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Eesti päev (9)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
1. veebruar
- Grettel Rohi 6.a
- Ivan Sechyn 6.c
2. veebruar
- Karl Koppel 8.c
- Miko Erlenbach 2.c
- Veronika Hrechen 7.d
3. veebruar
- Linell Leppik 5.c
4. veebruar
- Meleri Piik 5.b
5. veebruar
- Gregor Kiider 5.b
- Liisi Mandel 5.a
- Melissa Jõeveer 4.c
- Morris Püüa 4.b
7. veebruar
- Daria Moreva 7.d
- Eleriin Raamat 9.d
- Kessu Hollo 8.a
- Sondra Imogen Solveig Rahu 5.c
8. veebruar
- Glen Stefan Kivi 1.c
- Tristan Tarvis 3.a
Töötajate sünnipäevad
1. veebruar
- Terje Vinn
3. veebruar
- Andres Kolk
5. veebruar
- Niina Lember*

Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.
Lumi tuleb, lumi läheb. Talvise metsa ilu jääb! Tööde autorid on Melani Maripuu, Tiffany Šaukštelite ja Heidi Väli 7.a klassist.
Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.
Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.

Seekordses Tähekese viktoriinis teenisid maksimumpunktid Nora Org (3. kl) ja Theodor Vabar (2. kl). Väga tubli tulemuse said ka Marie Aavik (3.kl), Johannes Reinfeldt (2.kl) ja Tomi Sepp (1.kl). Kiitus kõikidele osalejatele!
Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.
Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.
Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.

Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.

Oktoobri lõpus sai meie õpilasesindus moodustatud ja saime tegudele asuda. Oleme koos käinud kaks kuud ning selle ajaga oleme nii mõndagi juba teha jõudnud.
Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!

Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.
Vaheaja eelviimasel päeval, 5. jaanuaril toimus Nooruse koolis esimest korda tehnoloogiateemaline laagripäev põhikooli õpilastele. Nooruse tehnoloogiakoolis sai kaasa lüüa erinevates töötubades rohetehnoloogia tutvustamisest salakirja muukimiseni ning fotoreportaaži tegemisest robotite ehitamiseni.
Sel õppeaastal ootas jõuluvana Kuressaare Nooruse Kooli esimese kooliastme lapsi külla imelisse metsamajakesse Taritus. Taritus võttis lapsi vastu tuledesäras metsamajake, tee majakeseni oli ääristatud küünaldega, kohev lumi maas ja puudel – see oli tõeline talvevõlumaa. Vaatamata rasketele talvistele teeoludele said kõik 1., 2. ja 3. klassi õpilased osa suurepärasest ning meeleolukast jõuluüritusest.
Meie ühine tänu Taritu metsamajakese perele, kes muutsid Nooruse kooli kõige nooremate õpilaste jõuluaja imeliseks. Aitäh!

Jõuluootus on imeline aeg. Nooruse Meridiaan ning meie õpetajad, töötajad ja nende lapsed on lugenud videosse kauneid ning südamlikke jõulumuinasjutte, mis aitasid luua ja hoida pühademeeleolu. Oma panuse selle tunde jätkumisse andsid ka 8.d klassi õpilased kirjanduse tunnis jõulu- ja talvejutte kirjutades. Kristiin Sooäär kirjutas loo põhjapõder Paulist, kellel oli üks suur unistus.

Peagi on käes päev, kui paljusid kodusid külastab jõuluvana. Värske versiooni sellest, kuidas jõulumees omale ameti ja nime sai ning sündis traditsioon teineteisele heameelt valmistada, kirjutas kirjanduse tunnis Lisete Grepp 8.d klassist.
Detsembrikuu hommikuid alustame kahel korral nädalas jõululugude kuulamisega, mida loevad meie kooli töötajad.
Jõululaupäeva hommikul kuulame Leelo Tungla jutustust „Vaesed jõulud, rikkad jõulud“. Seda loeb Tiina Kaup.
Toredat jutuvideot kuuleme-näeme veel ühel korral, aga seda juba uuel aastal!
Õpilased õppisid mõistet kalligramm – kirjutatud pilt – ja kujundasid oma jõulupildi selles tehnikas. Autorid Gretel Salda 4.a klassist, Miia Liisa Martin 6.c klassist ning Noora Nook 6.b klassist.

Nooruse Meridiaan otsib ja jagab jõulutunnet ning -rahu. Oleme toonud teie ette vahvad jõuluteemalised jutuvideod ning toredad õpilaste tehtud tööd. Loodame, et suutsime tekitada ja hoida seda erilist tunnet, mis on segu väikesest ärevusest, soojusest ja higerahust.

Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest ja energilistest vabatahtlikest üliõpilastest. Teadusbuss teeb teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda noortel inimestel loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemiani, bioloogiast robotiteni, maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.*