Ainekaardid

Lehekülje menüü: Miks? Sisu Oskused Hindamine

Autor:

Maret Laurson

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Kontakt: Maret.Laurson@nooruse.edu.ee

Loodud: 27. märts 2011. a. kell 17.45
Muudetud: 6. aprill 2011. a. kell 23.49

Õppeaasta: 2010/2011

Õppekava: Põhikooli õppekava, IV veerand

Kestvus: 4 tundi nädalas

Miks me seda ainet õpime? üles

Põhikooli aineõpetus taotleb, et õpilane austab eesti keelt kui rahvuskultuuri kandjat; arendab mõtlemis- ja analüüsioskust, väärtustab head keeleoskust eneseväljendus- ja suhtlusvahendina; arendab suulist ja kirjalikku väljendusoskust; omandab normitud õigekirjaoskuse, õpib mõtestatult lugema ja kirjutama eri liiki tekste; loeb eakohast väärtkirjandust, kujundab selle kaudu oma väärtushinnanguid ja rikastab mõttemaailma; arendab kirjanduse kui kunsti mõistmist, loovust, kujutlusvõimet, kunstimaitset; õpib hankima teavet erinevatest allikatest; oskab kasutada teatmeteoseid; huvitub kultuurist.

Mida me tundide jooksul teeme? (tundide kaupa) üles

28.-30. 03 2011
1. Kordamine
2. Funktsionaalse lugemise ülesanne