Ainekaardid

Õppeaasta: 2020/2021

Õppekava: Gümnaasiumi õppekava, VI kursus

Kestvus: 2 tundi

Miks me seda ainet õpime? üles

Miks me seda ainet õpime?
Et õpilane:
1) tunneb liikumisest rõõmu ja on kehaliselt aktiivne, soovib olla terve ning kehaliselt heas vormis
2) mõistab regulaarse kehalise aktiivsuse mõju ja rakendab seda oma tervise tugevdamiseks
3) arendab oma liikumisoskusi ja omab valmisolekut õppida uusi spordi- ja liikumisalasid
4) järgib kehalisel tegevusel ohutus- ja hügieeninõudeid
5) on vastutustundlik, koostöövõimeline , kaaslasi austav,abistav ja nendega arvestav
6) teab, kuidas käituda liikumisel ja sportimisel esineda võivate õnnetusjuhtumite korral 6) väärtustaks kehakultuuri rahvusliku ja rahvusvahelise kultuuri osana
7) tunneb õpitud spordi-ja liikumisalade olulisemaid võistlusmääruseid
8) tunneb huvi Kuressaares ja Eestis toimuvate spordi-ja terviseürituste vastu
9) osaleb klassi-ja koolivälistel spordi-ja liikumisüritustel sh.võimalusel ka kohtunikuna)

Mida me tundide jooksul teeme? (tundide kaupa) üles

Koolivaheaeg 22.12.2020- 10.01.2021

Kestvusjooks. Ujumine

Aprill
10. nädal
Kestvusjooks. Ujumine. Kokkuvõtlik hindamine.

Milliseid oskusi õpilased saavad? üles

Kursuse lõpuks õpilane :

1.Suudab suusatades läbida 4 km , kasutades erinevaid suusatehnikaid sõltuvalt maastikust
2. Suudab läbida vabalt ja selili ujudes 50 m.
3. Suudab ujuda järjest 12 minutit vabalt valitud stiilides
4. Sooritab korvpalli hindelise kompleksharjutuse ( põhielementidest koosnev)
5. Sooritab kõhulihaste jõuharjutuse (1minuti kerelihaste jõuharjutus)
6. Osaleb võimlemisvõistlustel klassikavas või oskab ja suudab sooritada akrobaatikakava

Hindamine üles

Hindamine:

1. Osalemine tundides ( positiivse kursusehinde saamiseks tuleb osaleda üle 50% iga ala tundidest ( võimlemiskavas osalemine, suusatamine, ujumine, pallimängud)

NB! preemiahinne "5"- kõik tunnid osalenud!

2. Hindan õpilase kehalisi võimeid läbi erinevate kehaliste võimete testide
(hindamisel arvestan õpilase individuaalset arengut,st. toimub võrdlus eelmise aasta tulemusega)

* VÕIMLEMINE
Osalemine ja esinemine klassikavaga võimlemisvõistlustel ( mitteosalejad esitavad akrobaatikakava hindele)

* SUUSATAMINE:
* osaleb vähemalt 50% suusatundides
* läbib 4 km suusatades vastavalt oma kehalistele võimetele

* UJUMINE ( algus 2020 aasta novembris)

- osaleb vähemalt 50% ujumistundides ja sooritab järgmised ontrollharjiutused:
- 50 m vabalt ja selili
- Cooperi ujumistest 12min
* ujumisoskuste test ( 200 m kõhuli, hõljumine veepinnal 3 minutit, sukeldumine ja eseme toomine põhjast, 200 m seliliujumine)

* KORVPALL
- korvpalli põhioskuste ( söödud, põrgatamine, vise korvile, kaitse-ja ründetegvus) hindeline kompleksharjutus

Lisaks:
-hindan ka osalemist klassi-, koolivälistel spordivõistlustel

NB! Järelvastamine toimub konsultatsioonitunni ajal kolmapäeviti kell 15.00- 15.45 ( osalemisest teatada vähemalt hiljemalt 1h enne algust oma kehalise kasvatuse õpetajale)

MÄRKUSED:

1.Õpilase tunni riietuseks on :
- lühike või pikk dress (olenevalt tunni toimumise kohast) ja vahetusspordijalatsid
- ujumistunnis ujumistrikoo, ujumismüts + pesemisvahendid ,käterätik
- suusatamises kihiline suusatamiseks sobiv riietus ja suusavarustus

2. Meditsiinilistel põhjustel tundidest vabastatud õpilased (kroonilised haigused jm. tervislikud põhjused)) suunatakse kooli füsioterapeudi juurde, kus õpilane sooritab temale vajalikke harjutusi .

- rohkem kui kaks nädalat arstitõendiga või ainult ujumisest( arsti diagnoos) vabastatud õpilased määratakse füsioterapeudi rühma kehalise kasvatuse osakonna juhipoolse esildisega.
Selleks esitab vabastust taotlev õpilane arstitõendi oma kehalise kasvatuse õpetajale hiljemalt 29.01. 2021 (nimekirja kinnitab direktor) , poolaasta esimesel nädalal või erandkorras poolaasta keskel.

Hindab ja märgib puudumise füsioterapeut

- lühiajaliselt vabastatud st. 1-2 nädalat( (haiguse-või traumajärgne taastumine)õpilane esitab tõendi/ lapsevanema kirja enne tunni algust (vahetunnis) oma kehalise kasvatuse õpetajale, kes suunab ta osalema tunnitööks füsioerapeudi juurde või annab õpilasele teoreetilise ülesande iseseisvaks täitmiseks, mida tunni lõpus analüüsitakse.
Aineõpetaja lepib enne tunni algust kokku füsioterapeudi tunnis osalevad õpilased , viimane fikseerib õpilase kohalviibimise tunnis ( e-koolis „F“ tähega ja vajadusel hindab õpilase tunnitööd)

Hindamine ja puudumise märkimine: kehalise kasvatuse õpetaja koostöös füsioterapeudiga.

- nii pikema- kui ka lühemaajaliselt kehalisest kasvatusest vabastatud õpilane on iga kehalise kasvatuse tund aineõpetaja või füsioterapeudi poolt juhendatud (s.t. ei puudu/ei lahku omavoliliselt tunnist)

Konsultatsiooni -ja järelvastamise aeg kolmapäeviti kell 15.00- 15.45 (vajalik eelnev suuline registreeruminet õpetaja juures vähemalt 1h enne) algust.