Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (4)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
Töötajate sünnipäevad
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
9.b klassi foto valisid motohuvilised noormehed. Autoriks on Erik Kristo Kremm.
Kohtume järgmisel nädalal, kui meiega jagab oma fotot 7.c klass!
Teatripisik on meie koolis nakatanud 43 erineva lennu vilistlasi, alguses kooliteatritega, siis alates 1998. aastast Suure Teatriõhtuga. Ei ole kokkusattumus, et tänane teatriõhtu eestvedaja on juba viiendat aastat selle ürituse enda laps, meie kooli 31. lennu vilistlane, KG õpetaja Lelet Aavik-Part. Teatris on vägi ja kui juba sõrme annad, siis ... see kannustab, kannab, hoiab ja haarab kaasa.
Väärikal verstapostil võtab täna õnnitlusi vastu meie kooli kauaaegne emakeeleõpetaja, õpilastele õige tee kättenäitaja kooli raamatukogus ja tegelikult – lihtsalt soe, südamlik kolleeg Ilse Au. Ilse sisu ja tema olemise KGs on nii toreda pöördumisega kokku võtnud kolleeg ja sõber, õpetaja Malle Tustit. Ta ütleb nii:
Austraalia kirjaniku Nat Amoore’i „Koolihoovi miljonäri saladused“ on kahe parima sõbra, Tessi ja Toby lõbus ning õpetlik lugu. Nad leiavad oma tagaaiast koti, milles on miljon dollarit.
Järgneb pöörane, keerdkäike täis seiklus, mis tõestab, et miljoni dollari kulutamine polegi nii lihtne, kui oled kümneaastane. See on lugu sõprusest, perekonnast ja paljudest asjadest, mida raha eest osta ei saa … ja natuke ka neist, mida osta saab.
9. novembril oli kooli peal näha kasukates ja maskides marakratte. Kuid olge mureta, polnud need keegi muud kui mardisandid.
1.c klassi lapsed ootavad talve. Nad meisterdasid käpikuid, et ikka kätel soe oleks. Hando Runnel on kirjutanud toreda luuletuse soojadest käpikutest.
Üks tark mees on kunagi öelnud, et õpetajad ei peaks õpetama õpilasi tundma tähtsamaid teoseid, vaid õpetama lugemist armastama. Lugemine ei võrdu pelgalt kohustusliku kirjandusega, maailmas on veel miljoneid põnevaid raamatuid! Tuleb vaid leida see õige, mis paneb sind lugemist armastama. Kui tunned, et lugemine ei ole sinu meelistegevus, siis üritus „ÖÖ loeb!“ on just sinule. Anna raamatutele võimalus end sulle tõestada! Kui aga armastad lugemist ja raamatuid üle kõige, siis pead ka sina sel õhtul kindlasti koolimajas kohal olema!
MiniÕE, halloween ... Mida veel?
Reedel, 6. novembril toimus Saaremaa valla noortevolikogu läbiviimisel Kuressaare Gümnaasiumi aulas Saaremaa Osaluskohvik. Sel päeval toimusid üle Eesti osaluskohvikud lausa 16 erinevas kohas. Aulasse oli kogunenud ligi 60+ noort, mitmed ametnikud, otsustajad ja spetsialistid üle kogu Saaremaa: Kuressaarest, Valjalast, Leisist, Kärlast jne, inimesi oli lausa ka Muhust!
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
9.c klassi foto on tänu eile toimunud Väikesele Teatriõhtule loomulikult näitekunstiteemaline ja kirjutavad nad selle kohta nii: „Meie klassi nädalad on viimasel ajal olnud käsikäes läheneva teatriõhtuga ja nii ka see nädal: proovid ja veel kord proovid!“ Pildi autoriks on Säde Leen Holm.
Järgmiseks jälle üks üheksas – seekord b-klass. Kohtume!
Kettagolf on spordiala, mis on viimaste aastate jooksul Saaremaal järk-järgult levinud. Suures osas tegi selle võimalikuks KG 13. lennu vilistlane Indrek Kelder.
Värvimaailm! 1.–2. klassi kunstiringi õpilaste viltpliiatsitööd. Autoriteks Kirke Niit ja Lisete Eerik.
Laupäeval, 31. oktoobril sai Kuressaare kultuurikeskuses teoks kevadel koroona tõttu edasi lükatud maakonna parimate 3–19aastaste solistide konkurss Kevadümin 2020.
Konkursil osales kokku 58 lauljat 27 juhendaja käe all, KGd ja Inspirat esindas üheksa solisti. Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand), Geito Jermolov, Marili Paimre ja Andris Tambur (juhendaja Laine Lehto) ning Hanna Väli, Kevin Räim, Martin Vesberg ja Roos Marie Karmel Pšenitšnaja (juhendaja Pilvi Karu) laulsid end oma vanusegrupi esikolmikusse, Aleksandra Trei (juhendaja Pilvi Karu) pälvis žürii eripreemia kristalsete kõrgete nootide eest. Palju õnne!
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
10.c klassi õpilased kogunesid oma foto jaoks energiaringi!
Kohtume järgmisel nädalal, et vaadata 9.c klassi valitud fotot!
Vaimsest koolivägivallast ei räägita just märkimisväärselt palju. Jututeemaks on ikkagi pigem füüsiline tõuklemine. Kuid ka vaimne koolivägivald on teema, millest tuleb rääkida.
Hingedeaeg on sügisene aeg eesti rahvakalendris, mil oodati koju esivanemate hingesid. Sel puhul kaeti nende kostitamiseks tuppa laud või viidi neile toitu sauna. Neil paluti kaitsta põldu ja karja. Hingedeaja lõpul tänati ja saadeti hinged taas ära. Eestlaste hingedeaja sisse jääb hingedepäev (2. november) ehk surnute mälestuspäev. Hingedepäeval on tavaks süüdata koduakendel ja kalmistul sugulaste haudadel lahkunute mälestuseks küünlad.
8.a klassi õpilaste fantaasiatööd pealkirjaga „Minu fantaasiataim“. Tööde autorid on Kaspar Veel, Emma Kruuser ja Angel Ellermaa.
1. oktoobril 2020 käisid Kuressaare Gümnaasiumi loodushuvilised õpilased Saaremaal Kesknõmmel tutvumas Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi teadusprojektiga ning otsimas vastust küsimusele, mis kasu on vetikatest.
Kesknõmmel on teadlased koostöös Kesknõmme kalakasvatuse käimalükkaja Andro Otsaga ehitanud looduslikul mereveel põhineva katselise veepuhastussüsteemi kalakasvatuse jaoks. Oma tähelepanekuid ning muljeid jagavad KG õpetaja Irja Truumaa ning projektis osalenud õpilased.