Esmaspäev, 8. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Laine Lehto, 28. aprill 2021

Covid-19 viiruse leviku ja kehtivate piirangute tõttu toimus Eesti Meestelaulu Seltsi XII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise maakondlik võistlus sellel kevadel demovooruna. Võistlusel osales kümme KG huvikooli Inspira kasvandikku. Põhja-Eesti piirkondlikku vahevooru, mis samuti toimub 1. ja 2. mail videovooruna, pääses neist seitse solisti. Palju õnne!

Gert Lutter, 28. aprill 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Enne järgmisel nädalal ilmuvat 8.d klassi fotot ilmutame ära 1.a klassi valiku, mis õigel nädalal koolitööde saginas vahele jäi. Nende fotolt saame aimu, millised olid laste emotsioonid distantsõppe alguses ... ja nädal hiljem! Piltidel on Oskar Tarus ja Marie Aavik.

Nagu eelmine kord lubatud, siis järgmisel nädalal 8.d klass! Kohtume!

Hannes Pulk, 2.b klass, 27. aprill 2021

Väikesed õhtujutud on 2.b klassi õpilaste kirjutatud muinasjutud, mida on tore lastega või lastele lugeda.

Hannes vestab meile loo Kuressaare kuningast. Tõesti!

Ene Pidmann, 23. aprill 2021

8.a ja 8.b klassi õpilased tegid kevadeteemalisi fotokollaaže.

Milline aga on üks tore kevadüllatus vanematele? Juustukoogimaitseline, nagu selgub 6.c klassi õpilase Bianca kodunduse kodutöö videost!

Gert Lutter, Eve Tuisk, 23. aprill 2021

Kümmekond aastat tagasi mõtiskles üks KG abiturient oma kirjandis filosoofilistel teemadel. Väidete kinnituseks viitas ta, et nõnda arvab filosoofiaõpetaja Genadi Noa. Ja lisas järgmises lauses tagasihoidlikult, et sarnaselt Noaga on mõtisklenud ka Freud. See ütleb Genadi Noa tähtsuse kohta nii mõndagi! On suur rõõm, et oled ikka ja jälle seotud meie kooliga, meie inimestega!

Meekollased ja lillelised, päikeselised ja rõõmsad tervitused Sulle, filosoofiline teatrihing! Jõudu, jaksu, mõtteteravust ja sõnarammu! Kõik ei ole üks, sest mõned aastad on erinevad. Üks ei ole kõik, sest mõned inimesed on erilised.

Nael kummi 70. juubeliks, Genadi, kogu meie koolipere poolt!

Otto Kokk, 10.c klass, 23. aprill 2021

Kevad on käes ja lambad tahavad välja karjamaale! Juba eelmisel kevadel oli kümnendikel kirjandustunni ülesanne kirjutada muinasjutt oma õpetaja Jaana lambapinalist. Sama teema on ka selle aasta 10.c klassi õpilastel ning nüüd ongi aeg need vahvad lambalood vabaks lasta ja lehes avaldada!

Lambarööv ja merehädalised – kas selline ongi lamba elu? (Toim)

Gert Lutter, 21. aprill 2021

2.a klass valis oma nädalat illustreerima sellise foto, mille juurde kirjutavad: „Distantsõppel. Pildil toimetab Damica Roots.“

Peale vaheaega kohtume juba 8.d klassiga!

Iivika Silenok, 10.c klass, 19. aprill 2021

Ivika Silenok kirjutab meile lammas Ulfi kavalast plaanist koolieluga tutvuda. (Toim)

Jaana Puksa, 17. aprill 2021

Kevad seostub meil tärkamise ja ärkamisega: loodus virgub talveunest ning hakkab sättima suve poole. Kuid koolis tähendab kevad küpseks saamise aega. On õpitud ja harjutatud, korratud ja süstematiseeritud ning nüüd on aeg kõik see vormida tervikuks. Eksamiperioodi avab 19. aprillil toimuv emakeele riigieksam.

Gert Lutter, 15. aprill 2021

Mis teha kui ühest fotost ei piisa – 7.b klass jättis valikusse neli, mille kohta kirjutasid ise nii: „Kuumad ajad ehk Igaüks higistab omamoodi: siis kui naised päevitavad, istuvad mehed saunas ja poisid teevad koolitükke.“ Kuidas meestel koolitükkidega läheb, võiks järgmiseks nädalaks uurida õpetajatelt! Fotode autorid on Karola Lember, Kaarel Kallasmaa, Kaur Rahnel ja Kaur Kristjan Mäemets.

Kohtume taas ja siis juba 2.a klass.

Jaana Puksa, Gert Lutter, 10. aprill 2021

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et täpselt aasta tagasi kirjutasin Evega kahe peale juubelilugu meie armsale kolleegile Jaanale, kes parasjagu oma 25. juubelit valmistus tähistama. Kirjutamisega sai palju nalja ning ka lugu ise kukkus päris äge välja ja mõned päevad hiljem teatas Jaana, et tulgu mis tuleb, aga selle vahva loo teeme Evele järgmisel aastal tagasi!

Number on küll sel aastal veidi suurem, aga seda suuremad on ka õnnesoovid! Õnne, õnne ja veel kord õnne, Eve!

Nädala kunstitöö / Angel EllermaaNädala kunstitöö / Aija LemberNädala kunstitöö / Merit Mets
Ene Pidmann, 9. aprill 2021

Tartu Kunstimuuseum kutsus õpilasi üle Eesti kujutama ja kujundama Eduard Wiiralti loomingust inspireeritud töid. Kunstikonkursi teemaks on „Maastik tiigri ja viiuldajaga“.

Tööde autorid on Angel Ellermaa 8.a klassist, Aija Lember 9.b klassist ja Merit Mets 8.b klassist.

Birgit Pruunlep, 10.c klass, 9. aprill 2021

Birgit jutustab meile loo Leenast. See on lugu reisimisest, otsimisest, paljudest kohtumistest ja lõpuks leidmisest. (Toim)

Gert Lutter, 7. aprill 2021

6.a klassi foto autor on Robin Luik, kes pildi kohta ütleb nii: „Kool on kodus. Tunnid toimuvad kodus. Ka koolilõuna on kodus ja vahetund on kodus. Kool ja kodu pole iial olnud nii üksteisega seotud.“ Teate, sellise omleti nimel istuks ise ka kodus!

Järgmisel nädalal 7.b klass! Kohtume!

Artikkel / KlassiloodVäikeklasside pühadetervitus
Helle Sulg, 6. aprill 2021

Väikeklasside õpilaste meisterdatud pühadetervitused ja laste endi värvitud pühademunad.

Thomas Hendrik Liiv, 10.c klass, 6. aprill 2021

Juba Vana-Roomas olid lambad au sees, sest järgmiseks vestab Thomas Hendrik Liiv meile muinasjutu lambast nimega Patrificius ehk laste seas tuntud ka kui lihtsalt Potsu! (Toim)

Artikkel / KlassiloodKevade algus
Reelia Kolk, 5. aprill 2021

1.a tervitab kevade alguse puhul vahvate kunstitöödega!

Artikkel / VariaNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 3. aprill 2021

Kuuendate ja seitsmendate klasside õpilased kaunistasid pühademune. Pilte saatsid Hanna Elise Aavik, Karola Kirss ja Anna Hamburg 6.c klassist, Kristo Rahu 6.b klassist ja Britta-Marii Ruumet 7.c klassist.