Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
26.08 - 27.08 toimus Kuressaare gümnaasiumis Juhanite&Jukude laager.
25.-26. aprillil toimus Õpilaste Teadusliku Ühingu 10. aastakonverents Tallinnas. Üritusel anti üle õpilaste teadustööde riikliku konkursi auhinnad ja sai kuulata nii konkursil silma paistnud õpilaste kui ka kohalike tegevteadlaste ettekandeid. See andis julgust ja motivatsiooni ka enda töö kirjutamiseks ja kaitsmiseks.
29.-30. märtsil toimus Austria pealinnas Viinis Euroopa üks suuremaid robotivõistusi - RobotChallenge 2014.
Erinevates võistlusklassides võtsid mõõtu Euroopa, Aasia ja Ameerika mandritel valminud robotid. Üks osavõtjaterohkemaid oli esimese päeva peaala joonejärgimine, mille 86-st osavõtjast olid neli Kuressaare Gümnaasiumis ehitatud joonejärgijat.
Neljapäeval, 6. veebruaril, äratati meid üles nagu tavaliselt kell 7:30. Sõime hommikust ja valmistusime Võrru minekuks.
Ärkamine toimus 7:30 nagu kõikidel teistelgi päevadel, taaskord kostus hommikultoaukse tagant 3 vilet, seekord oli aga vilemeheks õpetaja Endel Tustit.
...muidugi peale tõsist ja rasket suusatamist. Aga noored on indu täis- nii mõndagi meist näeb rajal juba enne kohustuslikku tundi, näod naerul ja põsed punased!
Esmaspäeval, 3. veebruari hommikul alustasid meie kaheksandikud sõitu suusalaagrisse. Täpsemalt laagrisse, mis on olnud meie kooli traditsioon juba mitu, mitu aastat. Nimelt igal aastal tulevad meie kooli kaheksandikud Haanjasse, et veeta koos üks nädal, mille jooksul suusatame, puhkame ja parandame suhteid paralleeelklassidega.
13.-17. jaanuarini toimus KG õpilaste ja õpetajate vastukülaskäik venekeelsesse Tallinna Sakala Eragümnaasiumi, kelle esindajad olid meie koolis nädal aega novembrikuus.
Tänasel õhtul hingas kogu KG pere pea 4 tundi ühes rütmis kaasa elamaks meie suurepärastele korvpallitiimidele. Kogu ettevõtmist kureerisid Siim Pildre, Endel Tustit ja KG fänniliikumise eestvedaja Henri Rump. Ja see juhtus - ajalooline võit nii tütarlastelt kui noormeestelt! Palju õnne KG kossuässad ja KG fännid, teid kõiki oli täna tribüünidelt ütlemata ülev vaadata! Lähemalt kommenteerivad Henri Rump, Silver Ringvee ja Richard Kesküla...
Neljapäeval, 16. jaanuaril olime viis tundi koolis ja pärast külastasime Vene Teatrit.
Kolmapäeval, 15. jaanuaril oli meil ainult kaks tundi: füüsika ja eesti keel, peale seda läksime aulasse, kus toimusid erinevad mängud.
Teisipäeval, 14. jaanuaril algasid tunnid kell 8:15. Esimene tund oli eesti keel. Eesti keele tund oli päris huvitav. Õpilased õppisid ma- ja da- tegevusnime.
Hiljutisel Saaremaa rallil tõsisema võidusõidu teinud Kenneth Sepp 11.c klassist sihib kõrgeid eesmärke, kuid selleks on vaja palju õnne ja raha.
7. ja 8. novembril kogunesid keemiahuvilised KG keemiaklassi, et osa võtta esimestest õpikodade programmi raames toimuvatest keemia praktikumidest. Huvilisi 10.-12. klassist kogunes esimesel korral kokku 10, meie koolist 8 (Kristel Sepp, Diana Turja, Meelika Seppel, Johanna Randmets, Karl-Martin Lember, Geivi Lember, Mirjam Tenno, Kati Vahter) ja SÜG-st 2 õpilast (Reedik Sõber, Krete Saak). Üheks praktikumi juhendajaks oli meie kooli vilistlane Sigrid Selberg, kes nüüdseks on jõudnud oma keemiaõpingutes TÜ magistriõppe tasemele.
Kes on plaaninud jääda edasi õppima Eestisse? Kes leiab, et on võimeline saama edukaks oma kodumaal? Kes arvab, et saab edukaks vaid välismaal? – selliste küsimustega proovis 5. novembril Kuressaare Kultuurikeskuses oma esimestel minutitel jääd murda Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis Jeffrey D. Levine.
Neljapäeval, 7. novembril toimus Kuressaare Kultuurikeskuses järjekordne Osaluskohvik.
"Mina kui projektigrupi juunior tõotan truult läbida need 2 aastat võttes osa kõigest kümne sõrme ja varbaga, käia igas tunnis kohal, isegi siis, kui...."
Just selliste sõnadega algas projektigrupi "rebaste vanne", mis sai tõotuse kujul oma vanematele grupiliikmetele antud. Aga olgu kõik lahti räägitud algusest!
16.-19. septembril toimus uhiuutel KG kümnendikel traditsiooniline Jukudenädal, mille raames oli abiturientidel võimalus oma järeltulijaid igal võimalusel proovile panna. Selle aastane teema oli kolhoos.