Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (1)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
21. november
- Liisa Loorits 3.a
- Stanislav Ihnatenko 2.c
22. november
- Imogen Metsniit 5.c
- Kristelle Kiil 8.b
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
Kuressaare Nooruse kooli ajaleht Nooruse Meridiaan alustab sel õppeaastal uue rubriigiga „Vilistlase vaatepunkt“, kus meie kooli juba lõpetanud noored jagavad mõtteid ja näpunäiteid, kuidas põhikoolis õppida ja tegutseda, et aeg ja energia oleks mõistlikult jagatud ning eesmärgid saavutatud.
Esimesena mõtiskleb Nooruse kooli 1. lennu vilistlane, praegune Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Therese Käen.
See on raamat aegade parimast vormelisõitjast ja tema karjäärist. Soovitan seda raamatut lugeda eelkõige just suurtel vormelifännidel ja inimestel, kes ise tegelevad mootorispordiga, aga ka neil, kes lihtsalt otsivad raamatut, mis oleks erinev teistest teostest.
Tavaliselt räägivad elulooraamatud sportlaste enda mälestustest ja saavutustest, kuid Kimi lugu on kellegi teise perspektiivist ja seetõttu palju ausam.
See raamat on täis Auschwitzi jubedusi ja ka seiklusi, mille lõpud on ettearvamatud.
Bussisõit, esimene väljasõit uue klassiga, pikksilmaga lindude vaatamine, värskes õhus õppimine, ilus ilm ja loodus, luige nägemine ja merede kokkusaamine, muuseum – just selliste märksõnadega võtsid 7.a klassi noored kokku teistmoodi õppepäeva väärtuse.
Sel sügisel käisid kõik meie kooli 7. klassid Sõrves õppekäigul sealse linnustikuga tutvumas. Õppepäevad toimusid KIK-i toel ja programmi viis läbi Mati Martinson Kuressaare Hariduse Kooli looduskeskusest.
Noored on ühel meelel: päeva jooksul pidi rakendama teadmisi erinevatest õppeainetest.
Raamat, mille lõpplahendus võtab õhku ahmima.
„Pimedus“ on veidi ebatavaline lugu, mis räägib pedofiiliast, pagulaste elust ja naiste rollist ühiskonnas.
Edith Piaf oli tõeliselt inspireeriv naine, kelle elu oli täis tõuse ja langusi. Ta sündis 1915. aastal Pariisis ja kasvas üles vaesuses, tema lapsepõlv oli keeruline, kuid see ei takistanud teda unistamast ning tema hääl tõi talle kuulsuse ja armastuse. Ta oli tuntud oma emotsionaalsete ja jõuliste laulude poolest, mis käsitlevad armastust, kaotust ja elu keerukust.
Tänasel pidupäeval üllatas 4. lend õpetajaid südamliku, kauni ja meeleoluka aktusega. Aktusel kõlanud meenutused kooliajast võlusid iga õpetaja silmadesse naeratuse ja tervesse tänasesse päeva rõõmu- ning tänutunde.
„Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna,“ on tuttav lause ja sobib nii hästi Lisa Aisato oivaliste piltide kohta, mida võib näha meie kooli raamatukogu vitriinis. Millised lood nende piltide taga end peidavad, sõltub suuresti vaatajast.
Oma mõtteid proovisid sõnadesse seada 7. klassi õpilased.
Olivia on 15-aastane tüdruk, kes just kolis uude linna. Ta on viimasel ajal imelikke unenägusid näinud ning ühel ööl nägi ta unes nelja poissi läbi viimas ühte sünget rituaali. Hiljem selgus, et needsamad poisid olid tema uued koolivennad.
Raamat räägib 18-aastasest Emmast. Tüdruk on väga kaunis, enesekindel ja vahel ka õel. Oma tahtmise saamiseks võis ta vahel panna mängu ka enda ilu.
Selle õppeaasta 3. klassidel oli põnev ujumisaasta. Sai pingutatud lõputesti sooritamiseks, õppisime, kuidas ja mida tasub teha merehädas. Kõige preemiaks õnnestus saada valituks Eesti Ujumisliidu iga-aastases ujumismütside jagamise kampaanias.
Raamat räägib tüdrukust nimega Isabella Swan, keda kutsuti Bellaks ja kes kolib Phoenixist oma isa juurde Forksi.
Forksi keskkoolis kohtub ta Edward Culleniga, kes muudab ta elu täielikut. Edwardil oli õnnestunud oma tõelist olemust algselt varjata, kuid Bella jõudis ta tumedale saladusele jälile. Bellal on raske mõista, et mida lähedasemaks ta Edwardiga saab, seda rohkem ta oma elu ohtu seab.
Astuge sisse lummavasse maailma raamatus „Üks“, kus saate tuttavaks 16-aastaste Siiami kaksikute Grace'i ja Tippiga. Nende lugu pakub südantsoojendavat ja liigutavat seiklust, kus kõige olulisematena troonivad armastus ja sõprus.
Parimad sõbrad Caddy ja Rosie, kes on üksteist lapsepõlvest saati teadnud, on alguses lahutamatud. Nende erinevused on neid lähedasemaks muutnud, kuid kui Caddy saab 16-aastaseks, hakkab ta soovima, et ta võiks veidi rohkem Rosie moodi olla: enesekindel, vaimukas ja huvitav. Siis ilmub nende ellu Suzanne, kes on ilus, rikutud ja salapärane – ning kõik muutub hulga keerulisemaks. Kui Suzanne’i minevik avalikuks muutub ja kui ta olevik selgemaks saab, taipab Caddy, kui palju üks väike pahategu lõbu võib valmistada. Kuid nii sõpruse kui ka taastumise külg on karmim, kui kumbki tüdrukutest taipab, ja Caddy hakkab aru saama, et kord allakäiguspiraalil liikudes pole võimalik peatuda.
Sport mängib minu elus suurt rolli. Mina isiklikult tegelen mitmete erinevate spordialadega, nagu suusatamine, jooksmine, maadlemine jne. Esimest korda pandi mind trenni, kui olin alles kolmeaastane – selleks trenniks oli judo. Näen, et nii noorelt spordiga alustamine on tulnud mulle igati kasuks nii praegustel treeningutel kui ka õppimisel ning on aidanud kaasa tervislikumale eluviisile.
Astu maailma, kus maagia maksab mälestusi, ärkavad iidsed needused ja noor nõid peab navigeerima armastuse, ohtude ja saatuse ees. Autor Laura Thalassa juhib teoses tähelepanu erinevatele teemadele: identiteet ja mälu, armastus ja reetmine, kuskile kuulumine.
Viis keskkooliõpilast on sunnitud minema karistustundi, sest kuidagi olid nende koolikottidesse sokutatud võõrad telefonid, millega olid süütult õpetajale vahele jäädud. Tund oli igav, aga see muutus sekundiga märuliks.
Reedel, 31. mail 2024 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele etapile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.