Neljapäev, 18. aprill 2024

25. aprill

Valdkond: Varia
Tiffany Šaukštelite, 8.a, 17. aprill 2024

Ma käisin unustamatul seiklusel Kariibi mere piirkonnas, laevareisil Explorer of the Seas pardal.

Artikkel / VariaIn memoriam: Ilse Au
Malle Tustit, 9. aprill 2024

„Aeg enne Linnuteed, mis sulle antud,

on küll sinu oma;

kuid samas oluline neile,

kes su kõrval selles ajas.“

(V. Osila)

Teade / VariaTähekese viktoriin
Raina Tiidovee, 9. aprill 2024

Märtsikuu Tähekese viktoriinis olid parimad 1. klassidest Maribel Aulik, 2. klassidest Tevin Kaljo ja Tomi Sepp ning 3. klassidest Theodor Vabar.

Väga tubli tulemuse tegid ka Madli Tuuling, Johannes Reinfeldt, Mairold Kivi, Mia-Loviise Ivalo, Priit Loik ja Henri Niit.

Kristin Lauri, 5. aprill 2024

Koolisõrmuste tellimine on ilus ja väärikas traditsioon, mis liidab endisi koolikaaslasi ning aitab toredaid mälestusi elus hoida. Sõrmused on märk ja mälestus ühest eluetapist – ajast Nooruse koolis. Meil on suur rõõm teatada, et Nooruse kool on endale sõrmuse leidnud.

Raina Tiidovee, 5. aprill 2024

Seekordsel Mini-megaajul võidutses 3.c klass. Võitjameeskonda kuulusid Karl August Kukk, Jakob Sisas, Theodor Vabar ja Johannes Reinfeldt.

Neile järgnes 3.a võistkond koosseisus Emily Kolk, Anette Rand, Ants Laula ja Knut Kokk. 3. kohale tulid 2.b poisid Tomi Sepp, Ruben Tool, Karlis Oja ja Karl Õunpuu.

Kohtumine Merilin Mälguga / Diana MattKohtumine Merilin Mälguga / Diana MattKohtumine Merilin Mälguga / Diana Matt
Raina Tiidovee, 4. aprill 2024

Kohtusime lõimingupäeval meie kooli vilistlase ja praeguse kuulsa laulja Merilin Mälguga.

Eve Tuisk, 3. aprill 2024

Teisipäeval, 2. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakondlikku vendade Liivide luulekonkurssi, kus meie kooli õpilased pälvisid lausa kolm preemiat: Melani Saat laureaaditiitli, Johann Viktor Vits eripreemia ja Epp Kristel Tuisk žürii äramärkimise. Palju õnne!

Gert Lutter, 2. aprill 2024

Nooruse kooli 9. klassidele käis kõnelemas Martin Villig, Bolti kaasasutaja ning nõukogu esimees. Martin on meie kooli 19. lennu vilistlane, kelle klassijuhatajaks oli Toomas Takkis.

Lõpuklassidele rääkis Martin ettevõtlik olemisest ning seda konkreetselt oma elu ja karjääri näitel.

Jaana Puksa, 2. aprill 2024

Reedel, 29. märtsil toimus Tartu Ülikooli spordihoones üle-eestiline Tantsuolümpia, millest võtsid osa 25 tantsustiili esindajad. Meie kooli õpilastest naasis särava kuldmedaliga tantsukooli Semiir ridades treeniv Aron Shareef Tšedreki Egbeyemi (8.d), kes oli soolotantsuga „Vibrate“ 12-15-aastaste tantsijate Street Dance show soolo kategoorias parim.

Jaana Puksa, 28. märts 2024

11.–22. märtsini oli meie kooli 8.d klassi õpilane Anelle Eliisa Jaansalu õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici raames Simuna Kooli õpilane. Oma muljeid seal veedetud ajast jagas Anelle Eliisa ka Nooruse Meridiaaniga.

Külli Mänd, kunstiõpetaja, 27. märts 2024

Eesti Keele Instituut on ellu kutsunud programmi „Eesti keele õpe ja keeleõppe arendamine“. Keelelähetuse programmi raames on meie koolis toimetanud Maardu Gümnaasiumi kunsti-, esteetika-, arhitektuuri- ja disainiõpetaja Svetlana Atajants.

Jaana Puksa, 25. märts 2024

11.–22. märtsini oli Nooruse kooli 8.d klassis vahetusõpilane Kaur Kullaste Kohila Gümnaasiumist. Nooruse Meridiaan palus Kauril jagada muljeid ja mõtteid meie koolis oldud aja kohta.

Kristin Lauri, 22. märts 2024

Kolmapäeval, 20. märtsil toimus Kuressaare Hariduse koolis Saare maakonna koolide Jäljendusvaadend 2024. Sündmust korraldasid eelmise aasta grand prix' võitja Kuressaare Vanalinna Kool ning külalislahke Kuressaare Hariduse Kool.

Marit Tarkin, 20. märts 2024

4.–5. märtsil täitus Thule Koda taaskord inimestega, kes igapäevaselt noortega toimetavad. Konverentsist on kujunenud traditsioon ja populaarsus on aasta-aastalt kasvanud.

Seekordset konverentsi modereeris Roger Tibar, kes on viimased 12 aastat töötanud noortevaldkonnas, juhtides erinevaid organisatsioone ja tiime. Temale kuulub ka 2019. aasta noorsootöötaja tiitel. Lisaks oskuslikule kaptenitööle konverentsil kostitas Roger kõiki esinejaid tabavate küsimustega.

Avaesinejaks oli meie haridusminister, kes videoettekandes rõhutas, kui oluline on üldhariduse kõrval huvi- ja noorsootöö. Ministeeriumis on valmimas ühine kontseptsioon ja andmete sidumine, et saada Eestis toimuvast tervikpilt.

Virge Lember, 18. märts 2024

Head Nooruse kooli õpilased! Mis oleks, kui teeks ühe vägeva reisi kosmosesse ja miks mitte sõita ka Kuule. Kui arvad, et tahaksid proovida, siis ootame teid kõiki 20. aprillil toimuvale kosmosepäevale.

Eve Tuisk, 15. märts 2024

14. märtsil, emakeelepäeval korraldatud Megaaju oli pühendatud meie keelele ja kirjandusele. Mälumängus pidi rakendama oma teadmisi netikeelest kuni eesti kirjanduseni.

Ehkki seitsmendas voorus said võrdselt punkte kolm võistkonda, ei suudetud selle tulemusega veel õpetajate võistkonda 10.SPORTi üldarvestuse esikohalt nihutada. Aga finaalvoorud on alles ees, nii et kõik on veel võimalik.

Raina Tiidovee, 12. märts 2024

Veebruari Tähekese parimateks tundjateks olid 1. klassist Maribel Aulik, 2. klassist Tomi Sepp ja 3. klassist Theodor Vabar. Võidust jäi õige pisut puudu Madli Tuulingul, Johannes Reinfeldil, Mia-Loviise Ivalol ja Tevin Kaljol. Suur kiitus ka neile!

Artikkel / Varia101 päeva lõpetamiseni
Triinu Kips, Kätriin Maiste, 9.d, 12. märts 2024

Meile kalliks saanud kool, kus oleme käinud peagi üheksa aastat, jääb varsti kaugele seljataha. Kurb on tõdeda, et 101 päeva pärast, mil ootame pingsalt koos terve lennuga, et kätte saada oma lõputunnistused, peame viimast korda hüvasti jätma meile liigagi südamelähedaseks saanud koolimajaga.