Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. november
- Imogen Metsniit 5.c
- Kristelle Kiil 8.b
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
Täna algas KG kaheksandike talvelaager. Kui varasematel aastatel on vähemalt Käärikul lumi maas olnud, siis meil niimoodi ei vedanud. Lund ei ole. Ootame huviga, mis homme toimuma hakkab.
Ülerahvastatud klassiruumid, keldriklasside madalad laed, välisõhu puudus, suvine päikeseleitsak klassides, koridorides peetavad tunnid – kuidas elad, KG?
Võtsin ette klassiruumide nimekirja, mis ühel või teisel põhjusel tervisekaitse nõuetele ei vasta, ja käisin vaatamas nendes toimuvaid tunde. Julgen ütelda, et kokkuvõttes on õpilased rõõmsad, tunnid toimuvad ja kõik suhtuvad olukorda mõistvalt ja isegi huumoriga. KG on MEIE kool!
5. novembril käis 7.c klass Thule Kojas, et üheskoos tähistada klassikaaslaste sügisesi sünnipäevi.
Mida põnevat õhtu jooksul toimus, räägivad meile Miina-Ly Tarkin ja Meribel Vahstein.
Erasmus+ KA2 projekti „Wonderful World of Words” raames olime nädalaks vahetusõpilased Portugalis. Vahetusõpilaseks olemine tähendas suure sammu astumist oma mugavustsoonist välja. Teistmoodi kultuuri ning uute kommetega täielik harjumine võtab ilmselt kauem aega kui nädal, aga usun, et sulandusime üpriski hästi portugallastega ühte.
Kolmapäeval, 9. oktoobril külastas 10.a klassi 30. lennu f-klassi vilistlane Kauri Pannas. Kauri põhitöö on pangas, lisaks tegeleb ta ralliga – nimelt kaardilugemisega. Niisiis rääkiski ta meile, kuidas ta neid kahte oma elus tasakaalus hoiab.
Ka 12.b klassi õppereisi sihtkohaks oli Kreeta – tuulte, päikese ja müütide saar, mis on ühtlasi Euroopa lõunapoolseim punkt.
25. oktoobri hommikul ärkasid 9. klasside õpilased varakult, et kell 5.45 Peterburi väljuvale bussile minna. Peterburi õppe- ja kultuurireis on Kuressaare Gümnaasiumi traditsiooniline igasügisene üritus. Meid ootas ees 4-päevane reis Peterburis.
26. septembril kohtusid 5. klasside lapsevanemad koosolekul, kus muuhulgas arutleti laudkonniti erinevatel lapsi puudutavatel teemadel. Nii mõeldi üheskoos nt õppimise ja kodutööde, iseseisvuse ja vastutuse, viisakuse, koolikiusamise ja liikumise teemadel.
Pikk sõit Bulgaariasse algas juba 23. augusti varahommikul kell 5.30. Sellele järgnesid kaks pikka lennusõitu vahepeatusega Varssavis ja lõpuks olime Sofias. Sealt aga viis pikk-pikk bussisõit lõõskavas kliimas läbi mägise Bulgaaria maastiku viimaks Musta mere äärsesse väikelinna Kitenisse, kus toimus iga-aastane festival-foorum "Мы за мир во всём мире!" või teisisõnu "Me oleme maailmarahu nimel!". Festival ise on vene keeles toimuv suurüritus, kuhu kogunevad inimesed üle kogu maailma, et luua sidemeid inimestega, kellega muidu ei oleks pruukinud kohtuda, ning selle käigus seista maailmarahu eest.
Mis oleks üks kooliaasta ilma traditsiooniliste koolielu elavdavate üritusteta? Avalöögiks gümnaasiumiaastatele on ikka olnud Jukude laager. Nii ka sellel aastal. Jukud said esimesed tuleristsed Juhanite nõudlike pilkude ja kindlakäelise juhendamise all.
XXVII laulu- ja XX tantsupidu on lõppenud, minu arm jääb kestma, nagu ütlevad peo juhid ja korraldajad kõiki asjaosalisi tänades. Ka mina tänan - Saarte Häält ja Saare maakonna korraldustoimkonda, tänu kellele avanes mul võimalus teha kogu tantsupeonädal meie kooli pererühmaga kaasa.
Juubelitantsupeo esimese etenduseni jääb veel vaid neli päeva ja täna hommikul asusid pealinna poole teele ka meie kooli pererühma väikesed ja suured tantsijad.
Koolimaja kollektiivi seas aga on viimaste kuude jooksul palju elevust tekitanud pererühma naisliikmete ootamatu käsitöölembus. Nimelt on Anni, Kersti ja Kristel oma viimaste kuude tööst ja perest vabad hetked veetnud kangastelgede taga, seelikuid kokku õmmeldes ja tanusid tikkides.
Mis, kuidas ja miks?
14. mai õhtupoolikul muutus Kuressaare Gümnaasiumi teine korrus üheks mõnusaks restoraniks. Kokanduse klass sai endale 20 tipptasemel kokka, kes kõrvalruumis austatud ja kõige armsamaid külalisi teenindada said.
29. aprillil toimus Kuressaare Linnateatris juba 10. Kuressaare Gümnaasiumi Minifilmide festival.
Kuressaare Gümnaasiumi üheteistkümnendikel on kooli lõpetamiseni jäänud veel veidi rohkem kui aasta ja reedel, 22. märtsil kinnitasid kõik tulevased abituriendid oma kestvat seotust kodu, kooli ja Saaremaaga, lausudes üheskoos sõrmusevande ning pannes sõrme kooli sümboolikat kandva sõrmuse.
Neljapäeval, 14. märtsil toimus traditsiooniline abiturientide ball. Seekordne Kuressaare Gümnaasiumi korraldatud üritus toimus Spaa Hotellis Rüütli, mille restorani Ritter kogunes üle 130 tulevase gümnaasiumilõpetaja. Korraldustoimkonda juhtinud Kristin Lauri hindas õhtut kordaläinuks. "Ball on igal aastal erinevat nägu ning sellel aastal sai selline," arvab Kristin. KG 12.a klassi juhataja Inge Jalaka arvates aga oli peoõhtu lausa muinasjutuline: "Kaunis ja lüüriliselt ilus ball, kuhu oleks tahtnud nii mõnigi Tuhkatriinu ära eksida!"
Sõbrapäeval kohtus 10.b oma väikeste sõpradega 1.b klassist. Koos veetsime me lõbusasti aega, mängides mänge silmade pilgutamisest kuni hiirelõksuni välja.
Selleks, et suusalaagri meeleolu kanduks ka vaheaega, avaldame suusalaagri tubli sulesepa Angeelika Siinori viimased sissekanded ajaveebi.