Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
6.a klassi õpilased jäädvustasid 2023. aasta lindu – auli.
Eluga pahuksis 19. sajandil Peterburis elav Raskolnikov otsustab ühel päeval tappa pandimajapidajatest õed, lüües neile ekstravagantselt kirvega pähe. Mis juhtub Raskolnikoviga edaspidi, mis tunded teda valdavad ja kas ta saab enda karistuse, saab lugeda lähemalt raamatust.
26.–27. oktoobril toimus Saaremaa haridusuuenduskonverents „Koostööst algab lõiming“. Nagu ka pealkiri juba vihjeid jagab, oli selleaastane konverents pühendatud koostöisele õpetamisele, lõimingule ja ka karjääriplaneerimisele. Esinejate ja töötubade läbiviijate hulgas võis kohata Pille Kaiselit Metsküla koolist, Maria Jürimäed Tartu Ülikoolist ning meie enda direktor Marit Tarkinit.
8.d õpilaste sügisvaheaeg oli seekord hoopis isemoodi. Teoks sai juba varakevadel idanema pandud mõte minna koos Kuressaare Hariduse ja Vanalinna kooli kaheksandikega Berliini avastama. Pilvede kohal hõljumise asendasime rahuliku ja nautleva bussisõiduga kokku viie riigi teedel, akna taga libisesid mööda kord pastelsed, kord värvikirevad maastikud, arusaamatutes keeltes sildid ja viidad. Kõigepealt Mandri-Eesti uued paigad ja seejärel saime pilgu heita ka naabermaadele: Lätile, Leedule, Poolale ja Saksamaale.
1.a klass tähistas halloween'i õudselt lahedate kostüümide ning jube vahvate söökidega!
Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.
Vahepeal on saabunud veel 7.b klassi suvepilt ning seekord ka töötajate meenutused suvest!
Huvikooli Inspira tantsuringide õpilased tänavad, teevad pika pai ja suure kallistuse Annettele. Soovime, et Sinu tulevik oleks täis uusi põnevaid väljakutseid. Tere tulemast ütleme aga endisele huvikooli Inspira vilistlasele Anna-Teresele, kes võtab üle ja jätkab tantsutrennide andmist praegustele õpilastele.
Teisipäeval, 17. oktoobril toimusid Kuressaare spordikeskuse kergejõustikuhallis traditsioonilised klassidevahelised sisekergejõustiku meistrivõistlused.
Autasustamine toimus juba reedel, kokkuvõtlik ülevaade on siin.
Meie kool on osa liikuma kutsuvate koolide liikumisest.
Et mõtteid koguda, sai punt õpetajaid ühel pärastlõunal õpetajate toas kokku, et koos mõtelda, kuidas me koolis rohkem liiguks.
Reedel, 20. oktoobril toimus 6.a klassis lõiming ajaloo- ja kunstiõpetuse tundidega. Vooliti savist kausse, mida kaunistati kammi ja nööri abil vajutatud mustriga. Ajarännak esiaega õnnestus hästi. Kausid said kaunid ning tekkis ettekujutus kammkeraamikast ja nöörkeraamikast.
2.c klass tähistas sügise saabumist näitusega „Sügise kingitus“. Õpilased koos vanematega meisterdasid sügisandidest toredaid kingitusi.
Raamat algab sellega, et 14-aastane Elenora palub oma emal panna talle aeg psühholoogi juurde, et tüdruk saaks rääkida oma toitumishäirest, mis juba pikemat aega tema elu segab. Elenoral diagnoositakse anoreksia ja ta saadetakse Tartu psühhiaatriakliinikusse ravile.
17. oktoobril osalesid 6.a klassi õpilased Sten Õigemeel, Oskar Ormus, Rasmus Rauk ja Jacob Randi loovtööde võistlusel „Prügiretseptid 2023“. Võistlus toimus Tallinnas tehnikaülikooli Mektory majas.
20.–21. oktoobrini toimus Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis sügiskonverents „Olnu on ikka veel täna“, mis oli pühendatud metsavendluse aja uurimisele ja kirjanduse rollile ajalooliste teemade avamisel. Sisukal ja inspireerival konverentsil esinesid teiste seas Marju Lauristin ja Martin Herem ning anti välja Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia, mille pälvis Eesti luuletaja, ajakirjanik, esseist ja tõlkija Igor Kotjuh. Ettekandepäevadel ja töötubades osalesid ka Saaremaa erinevate koolide ajaloo- ja kirjanduse õpetajad.
„Ühes peotäies mullas on rohkem organisme kui maakeral inimesi – see on vägagi kõnekas fakt.“ Nii alustab 6.a ja 6.c klassi loodusõpetuse tundi mullateadlane Priit Penu. Selles kokkuvõtvas tunnis said õpilased palju uusi teadmisi mullast juurde. Mulla teemat kinnistama jäi tunni lõppedes 6.a klassiruumi väike ämbrike, kus sees on mulla tekkeks vajalikud komponendid. Nüüd jääb üle jälgida ja oodata, mis edasi saab. Tuleb muld või ei tule mulda.
Et teema veelgi huvitavam saaks, kehastusid õpilased mõttes üheks tunniks vihmaussideks, kellel teatavasti mulla kvaliteedi osas on eriline roll. Nii saidki valmis toredad kirjatükid, lõimimaks loodusõpetust ja eesti keelt.
Enne vaheaega käisid 7.a, b ja d klass Kuressaare lossis, kus tutvuti näitusega „Silmast silma keskaegse saarlasega“.
Raamat „Nullpunkt“ räägib 11. klassi poisist Johannesest, kellel on depressioonis ja enesetapumõtetega ema, kaks venda ja kaks õde.
Tänased vahvad kunstitööd joonistasid meile kunstiringi õpilased Kirke Sädeli Talp 1.c klassist ja Kirke Niit 4.c klassist.