Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Meie klassi heategu sai alguse tavalisest oma tee tunnist, kui me tahtsime teha heategu. Esimesena tuli meil pähe vanade inimeste aitamine. Kuid hiljem otsustasime aidata MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu ja selle me jätsime.
Iga päev vaatavad 1.b lapsed igatsevalt taevasse, sest suureks sooviks oleks minna klassiga ühiselt kelgutama-suusatama. Kuna ilmataadil on teised plaanid, siis ei jäänudki muud üle, kui kelgutajaid-suusatajaid voolida. Ehk on varsti võimalik ka päriselt talverõõme nautida.
Käärikul on tore olla
Suusad panen kohe alla
Suusamäele lippan kohe
Oleks lumi ka vaid kohev
Kääriku on seitsekümmend kuus
Kõik meile siin on uus
(Autorid Karola Alder, Natali Abel ja Kristel Salda 8.b-st)
23.–27. jaanuaril osalesid 7.a õpilased Johanna, Melani, Heidi, Kris, Kenneth ja Andris MARKA Erasmus+ projektis Küprosel. Viie päeva jooksul käidi kolmes linnas: Paphoses, Nicosias ja Larnacas. Külastati Agioi Omologites põhikooli, osaleti kolme erineva muuseumi töötubades ja käidi linnatuuridel. Õpetajatest olid saatjateks Kärt Keert ja Sirje Mehik, kes kiidavad kõiki osalenud õpilasi aktiivse osalemise ja meeldiva koostöö eest!
Kolmandal päeval ei ole jõud veel raugenud, jätkame endiselt sportlikus vaimus.
Nooruse kooli kodutütarde rühm pidas laagrit Viidumäe looduskeskuses. Toredad kaaslased, ilus ilm ja super koht – mis sa hing veel oodata oskad. Oodata oli aga palju. Meie laupäev oli sisustatud meisterdamisega, matkaga, järguõppega ja siis saabusid külalised: Märjamaa salga kaks noorkotkast koos rühmapealik Maretiga. Külalised õpetasid meid sõlmesid tegema; saime teada, mida pakkida matkakotti, ja väga põnevaks osutus bingomäng. Külalistel oli varuks veel üllatusi – ööhäire. Ja mitte ainult, loomulikult tuli end riidesse panna ja taskulambiga nimetatud rada läbida ja erinevaid ülesandeid lahendada. Pühapäeval ei näidanud noortest keegi väsimusmärke. Kas teeme veel laagreid? Igatahes teeme!
Teise päeva mahtus peale suusatamise muidki sportlikke tegevusi. Igav siin laagris küll ei ole!
Pühapäeva varahommikul startis bussitäis seiklushimulisi kaheksandikke Kääriku poole. Järjekordne talvelaager sai stardipaugu.
6.c klassi sümmeetriatehnikas tööd. Autoriteks on Helen Prei, Miina Liisa Martin ja Melissa Sisas.
Õpilaste kehaline aktiivsus langeb järsult nädalavahetusel, mil noored on koolipäevadega võrreldes märksa vähem aktiivsed.
Esimene klass lõpetab tavaliselt oma aabitsa ikka aabitsapeoga. Nii ka sel aastal.
Hiina uus aasta algab igal aastal erineval kuupäeval – jaanuari lõpus või veebruari alguses.
Tööde autorid on Kirke Nook ja Harry Rudolf Lõbus 9.b klassist ning Kristin Sanne Õun 9.c klassist.
Hugo Vaheri „Vääna jäljeküttide“ kaks osa „Maa ja taeva vahel“ ning „Vana laagri saladus“ on meie kooli laste poolt väga hästi vastu võetud. Lugejaid leidub teisest klassist kaheksanda klassini. Aga on veel kaks sama põnevat raamatut, mida teile tutvustan.
Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.
Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.
Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.
Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.