üles
Neljapäev, 15. mai 2025
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

16. mai

17. mai

19. mai

20. mai

21. mai

22. mai

Töötajate sünnipäevad

18. mai

19. mai

22. mai

Rubriik: Arvamus
Karola Kirss, 7.c klass, 14. veebruar 2022

Oma elu peab ise korraldama – sellise mõttemaailmaga oli Jaanus „Teraspoiss“.

Oma elu peabki ise korraldama. Sama käib meie riigi kohta. Valitakse hulk inimesi, kes kõik koos hakkavad Eesti Vabariigi elu korraldama. Põhjus, miks hulk inimesi, on lihtne. Eesti on suur riik, ja et kõik toimiks nagu kellavärk, on vaja inimesi teadmiste ja oskustega.

Lisette Sepp, 7.b klass, 11. veebruar 2022

Enamik inimesi on kuulnud mõnda klassikalise muusika teost, kuid ilmselt on osa neist sellised, kellele see muljet pole avaldanud. Nad on arvamusel, et seda tüüpi muusikat pole huvitav kuulata ja parema meelega kuulavad nad midagi muud. Kuid mis on siis klassikalises muusikas sellist, et paljud seda naudivad?

Therese Käen ja Liisbeth Vaima, 9.c klass, 10. veebruar 2022

Kooli lõpetamiseni on jäänud 128 päeva. See tekitab meis palju emotsioone, kuid pigem häid. Peamiseks on ikkagi teadmine, et lõpetame ära põhikooli. Need üheksa aastat on olnud nagu Ameerika mäed ja koolist jääb nii häid kui ka halbu mälestusi, aga miski ei ole ideaalne.

Toomas Takkis, 3. veebruar 2022

Teisipäeval, 19. oktoobril 2021 toimus kooli hoolekogu selle õppeaasta esimene koosolek. Osales umbes 35 kutsutut ja seatut. Arutati tähtsaid asju. Muuhulgas kipub enamasti igal aastal tulema jutuks ka liikluse olukord kooli juures, eriti hommikuti, kooli tulemise ajal. Ehk siis ummikud. Kes oma lapsi esimeseks tunniks autoga kooli toovad, need saavad aru, millest jutt.

Tõusin püsti ja esitasin auväärsele seltskonnale küsimuse: kes teist, lugupeetavad, toovad oma lapse(d) autoga kooli? Valdav enamik kohalolijatest tõstis käe.

Merle Rekaya, Solistica meediaesindaja, 28. jaanuar 2022

Täna algab kümnes Solistica, sedakorda toimuvad kontserdid Thule Kojas. Enne kõige algust aga viimane lugu – Solistica korraldajate meenutused …

Jaana Puksa, 26. november 2021

Reedel, 19. novembril käis 5.b klass Kuressaare Linnateatris vaatamas Vaba Lava külalisetendust „Muinasjutumöll“. Mõtteid etendusest, kus kaks muinasjuttu omavahel põimuvad ning mis siis saab, jagavad Meribel Saat, Kirke Emili Mägi, Andra-Elizabeth Võeras, Mirtel Salda, Abigail Jasmiin Veberson, Katharina Sipelgas, Annamai Laansoo, Tuuli Täht ja Robin Tuuling.

Eve Tuisk, 2. november 2021

On juba välja kujunenud traditsioon, et kõik meie kooli klassid käivad KIKi toetusel õuesõppel: kes Sõrves linde vaatlemas, kes lubjapargis jalutamas, kes Anglas leiba küpsetamas ... Ja see pole veel kogu valik. Kui tähtsaks aga õpilased ise õues õppimist peavad? 8.b klass käis Mati Martinsoniga Sõrves linde vaatlemas ja külastas loodusmuuseumi. Nende arvates on õuesõpe väga vajalik – seda nii teadmiste kui ka klassi ühtsuse seisukohast.

Elizabeth Õunpuu ja Marii-Katriin Vammus 9.a klassist, 22. oktoober 2021

Oleme koolis käinud kohe peaaegu kaks kuud, aga mõtted on ikka veel suve peal ja igatsus soojade ilmade järele. Aga sellest hoolimata on selle ajaga, mil koolis oleme käinud, nii mõndagi juba juhtunud. Näiteks oleme alustanud õppimist uute teemadega, teinud mitmeid kontrolltöid ja veel kõige tähtsam: pidasime oma esimese õpetajate päeva.

Eve Tuisk, 14. oktoober 2021

Reedel, 8. oktoobril külastasid mitmed meie kooli klassid VAT Teatri etendust „Pál-tänava poisid“. 6.b ja 7.c klassi õpilased panid oma mõtted nähtust ja kogetust paberile ning visandasid ka kavalehe ideid. Mis noortele silma ning südamesse jäi?

Arvamus / VariaSügismõtisklused
Jaana Puksa, 13. oktoober 2021

Sügis on oma värvikirevuses ning mitmekesisuses haaranud kõik meie meeled ning inspireerib ka ise pintslit haarama. 6.d klass „maalis“ sõnadega sügist, otsides ilmekaid sõnu ning väljendeid. Kirjelduste ja mõtiskluste illustreerimiseks püüdsid noored autorid oma märkamised ka fotole.

Kätriin Allik ja Helena Teär, 9.c klass, 29. september 2021

Iga lõpp on millegi uue algus. Umbes kaheksa kuu pärast olen mina, on minu klass ja kogu lend pidulikus riietuses ja valmis kätte saama põhikooli lõputunnistusi. Selja taha jäävad üheksa aastat, mil on läbitud koridore, kus lapsed karjuvad, naeravad ja lobisevad, ning rasked koolipäevad, millele järgnesid kodutööde tegemised kas või öö läbi. Kõik see jõuab peagi lõpule.

Eve Tuisk, 15. september 2021

Leelo Tungal on kirjutanud nii: „Astrites on pruunid sälgud, / floks on ammu roostes. / Ruuge ranits rõõmsalt välgub / kooli poole joostes. / Pinal kolksub killa-kolla, /asfalt paitab päkki. / Küll on tähtis tunne olla / õpilane äkki.“

Jah, esimesest koolipäevast on palju kirjutatud. Seda on teinud mitmed tuntud luuletajad, aga nad on teinud seda täiskasvanuna. Mine tea, võibolla on nad kirjutamise ajaks selle tõelise tunde unustanud, mida tähendas esimene september. Seetõttu uurisime esimeste klasside õpilaste käest, mida päriselt esimene koolipäev endaga kaasa tõi? Teadupärast lapsesuu ei valeta!

Gert Lutter, 25. juuni 2021

Koolileht Meie KG on saanud ajalooks, sest koos Kuressaare Gümnaasiumi nime kadumisega sügisest kaob ka Meie KG nimi. Koolileht aga ei kao kuskile, sest alates 1991. aastast kestnud lehetraditsioon jätkub nime all Nooruse Meridiaan.

Jan Jõgi, 12.b klass, 22. juuni 2021

Kuressaare Gümnaasiumi viimasel gümnaasiumiklasside aktusel võttis lõpetajate nimel sõna 12.b klassi abiturient Jan Jõgi.

Arvamus / VariaBye KG!
Riina Haljas, Merike Kivilo, Irina Mulenok, 11. juuni 2021

Maikuu viimastel päevadel said kümnendate ja üheteistkümnendate klasside noored inglise keele tundides loomingulise grupitöö ülesande „Good bye KG“, maakeeli „Hüvasti, KG“, sest uuel aastal jätkub neil hariduse taga nõudmine juba Saaremaa gümnaasiumis.

Merzeede Liis Ork, 12.b klass, 4. juuni 2021

Juuni on leidnud oma alguse koos päikesega ning justkui graafiku järgi täidab Kuressaare Gümnaasiumi koridore taas ootusärevus algava suvevaheaja ees. Abituuriumile on see juuni aga viimane Kuressaare kooliseinte vahel.

Käti Saar, 10.a klass, 3. juuni 2021

Kõigepealt vastus pealkirjal olevale küsimusele: jah, on küll. Tõepoolest, kuigi kiirmoes on palju negatiivset, leidub ka mõni positiivne aspekt. Siiski ei maksa kõiki näiliselt positiivseid külgi tõe pähe võtta. Selles artiklis on juttu peamiselt majanduse ja inimese isikliku rahakotiga seonduvast. Tegemist on viimase artikliga kiirmoe teemal. Meeldivat lugemist!

Käti Saar, 10.a klass, 28. mai 2021

On aeg esitleda teist artiklit kiirmoe teemal. Selles osas süveneme kuulsuste ja sotsiaalmeedia mõjuvõimu tarbijate ja tootjate üle. Kuidas ettevõtted reklaami eesmärgil kasutavad erinevaid platvorme?

Lehekülg: eelmine /43 järgmine

Kuulutused

Galerii