Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Kas oled metsas jalutades kuulnud seletamatuid hääli või näinud kummalist liikumist? Ehk oli see metshaldjas? Üks selline elab ka meie kooli lähedal metsas.
Kui tänasele juubilarile mõelda, tulevad esimesena meelde just sellised märksõnad, mis pealkirjas märgitud. Ja mitte ainult meile, endistele kolleegidele, vaid ka õpilastele. Elo tähtsa päeva auks meenutasid nad koos tehtut.
„Mul oli rebane. Mul on rebane ... Jätsime isaga ta ühele teepervele maha. Isa ütles, et meil ei jää midagi muud üle, kuid mina ei oleks tohtinud sellega leppida.“
Pax ja Peter on olnud lahutamatud sõbrad alates päevast, mil Peter rebase päris väikese kutsikana päästis. Aga kui Peter on sunnitud oma rebase tagasi metsikusse loodusesse laskma, variseb tema maailm kokku. Hoolimata üha peale tungivast sõjast ja neid lahutavast viiesajast kilomeetrist, otsustab Peter siiski oma rebast otsima minna. Samal ajal ootab aga Pax hetkekski lootust kaotamata oma poissi ...
Lõiming kirjanduse ja kunstitundides. Saaremaaga seotud nukunäitleja, lavastaja ja kirjaniku Helle Laasi portree. Autoriteks kunstiringi õpilased Kristel Salda ja Natali Abel 7.b klassist
21.–23. oktoobril tegid Kuressaare Nooruse Kooli 4.a, 6.a, 6.c klassi õpilased kaasa reisi Rakett69 pardal. Toimus noorema vanuseastme õpihuvilaager Rakett69. Laager on ellu kutsutud teaduse populariseerimise eesmärgil. Õpihuvilaagrite programmi on kokku pannud Teaduskeskus AHHAA ja Rakett69 Teadusstuudiod.
Koolivaheajalt saabujatele avaneb kooli koridorides ja õppekorpuses uudselt värviline vaatepilt. Põrandale ja seintele on kleebitud erinevates suurustes ja värvides ringe, tähti, numbreid, käejälgi, nooli jms. Et kõik kohe üles tunnistada, alustan algusest ...
Kes siis ei teaks Hesburgerit? Aga kas olete kuulnud Hesburgeri haldjast?
1.b klassi lapsed on tublid loodusvaatlejad ja usinad kunstihuvilised. Oma kunstitöödele jäädvustasid nad metsa vahele mängima jooksnud rannarebased!
Enne vaheajale minekut täitus meie koolimaja koolieelikute ja nende vanematega, sest AB-kool alustas seda aastat lõbusa perepäevaga.
22.–23. oktoobril käisid Saare maakonna emakeeleõpetajad koolitus- ja kultuurireisil Viljandis. Esimesel päeval arutlesime tulihingeliselt lugemisteemadel ning mõtisklesime, kuidas õpilasi särasilmselt lugema panna. Õhtul külastasime Ugala teatri etendust „Leskede kadunud maailm“, millele järgnes spontaanne kahetunnine vestlusõhtu nähtu üle. Võite vaid ette kujutada, kui põnevad filosoofilised arutelud tekivad, kui viisteist emakeeleõpetajat hoogu satuvad. Teisel päeval külastasime Viljandi Pärimusmuusika Aita ning Ugala teatri lavataguseid ruume koos teatrijuhi Garmen Taboriga.
1.b klassi esimene ühine väljasõit viis lapsed Angla tuulikumäele. Meie õuesõppepäeva teemaks oli „Viljaterast rukkileivani“.
1.–2. klassi kunstiringi õpilased maalisid oma lemmikloomi. Tööde autorid on Isabel Kaubi ja Annabel Nuut 1.b klassist ning Iti Jõevere 2.b klassist.
5.a reisisihiks oli Tartu AHHAA teaduskeskus, kus toimus põnev õppepäev.
15.–16. oktoobril sai meie kooli tütarlastekoor üle pika aja taas laululaagrisse. Eelmisel aastal nimelt rikkus kõik meie plaanid ära koroona.
Teoks sai Saaremaa klassiõpetajate õppereis „Saaremaa mõisate hiilgus ja viletsus“. Meie giidiks oli Saaremaa tuntud kuldsuu Aado Haandi. Reis oli põnev ja mis peaasi – süvendas meie teadmistepagasit mitte ainult mõisate teemal, vaid saarlusest üldse.
Oktoobrikuu esimesel nädalal viibisid 7. klassi õpilased Anna Hamburg, Linda Männik, Rudolf Jürviste, Reigo Mõlder, õpetajad Maren Asumets ja Katrin Liiv Erasmus+ projekti „Teachers and Students Experiencing the Meaning of STEM“ raames Bulgaarias. Projektis osalevad partnerid Eestist, Leedust, Portugalist, Türgist, Itaaliast ja Bulgaariast. Seekordse kokkusaamise teema oli „Conserve water, conserve life“ ( „Kaitse vett, säilita elu“).
Maailm meie ümber on täis salapäraseid ja nähtamatuid olendeid. Üks neist elab Nooruse koolis ning mängib ajaga. See on kellahaldjas.
Anne on Anne. Meie Anne. Nagu hea haldjas, kes praegu peamiselt vanaema rolli ja pensionipõlve naudib, aga meie koolis justkui endiselt mõtteliselt kogu aeg olemas on. Tema headus ja lahkus, daamilikkus, armastus õpilaste ja kooli vastu – need on kustumatud. Ta on puudutanud nii paljusid meist ja on endiselt kogu aeg juures. Palju õnne, armas Anne!