Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
3. aprillil toimus Pärnus 7.–9. klasside Lääne regiooni II etapp võrkpallis. Omavahel võtsid mõõtu Viljandimaa, Pärnumaa, Pärnu linn ja Saaremaa.
Teisipäeval, 2. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakondlikku vendade Liivide luulekonkurssi, kus meie kooli õpilased pälvisid lausa kolm preemiat: Melani Saat laureaaditiitli, Johann Viktor Vits eripreemia ja Epp Kristel Tuisk žürii äramärkimise. Palju õnne!
Meie, neljandike, 1. aprilli päevakavas oli Aavikute Majamuuseumi külastus ja matk, aru saamaks, kui palju on meie linnas haridusasutusi. Vaatasime ning käisime üle uuendatud Suursilla.
Käesoleva õppeaasta 14. novembril valiti Nooruse kooli hoolekogule uus esimees. Nüüdseks on 100 (kriitikavaba) päeva möödas ja on aeg lähemalt uurida, mida vahepeal tehtud on ning kes üldse sel õppeaastal hoolekogu töösse oma aega ja energiat panustavad.
Täna, 1. aprillil kirjutavad Nooruse kooli 9. klasside õpilased eesti keele proovieksamit. Tegemist ei ole naljaga. Päriselt. Õpilastel on täpselt kolm tundi aega nagu päriseksamilgi, et lahendada lugemis- ja õigekirjaülesanded ning kirjutada kirjand. Proovieksamil on võimalik saada 100 punkti: lugemise eest 30, kirjutamise eest 70.
Päeva eesmärk on anda noortele eksamikogemus – et nad tajuksid, mis neid 31. mail, eesti keele lõpueksamipäeval ees ootab. Täna ongi hea võimalus proovida ja katsetada, kuidas enda aega jagada ning millises järjekorras ülesandeid lahendada.
Kevadpühad on käes! Vahvate tööde autorid on Kirke Sädeli Talp, Brigita Rand ja Mari Grepp, kes kõik käivad kunstiringis.
Toredat munade värvimist!
2.c klassi lapsed soovivad kõigile vahvaid lihavõttepühi!
27. märtsil oli Nooruse koolis taas teatripäev. Lavale jõudis Teine Vaatus üldnimetuse all „Suure Tõllu radadel“. Tõllu teemaga süvitsi minek aitas avastada muistendeid, mis on seotud meie kodusaarega. Teema oli päris keeruline lavastamiseks, aga lapsed on loomingulised ja seda tõestasid ka meie 4.–6. klassi õpilased. Iga klass oli tublisti vaeva näinud ja nägime üheksat vahvat ja eriilmelist tükki. Eraldi tõstaksin esile neid klasse, kes olid panustanud rahvuslikesse kostüümidesse. See andis näitemängule väga suure lisaväärtuse!
Klassidevahelised rahvastepallivõistlused algasid juba eelmise aasta sügisel, kus võistlesid omavahel 3. klassid, siis 4. klassid ja lõpuks 4.-5. klassid omavahel.
11.–22. märtsini oli meie kooli 8.d klassi õpilane Anelle Eliisa Jaansalu õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici raames Simuna Kooli õpilane. Oma muljeid seal veedetud ajast jagas Anelle Eliisa ka Nooruse Meridiaaniga.
Esmaspäeval, 25. märtsil toimus Kuressaare Nooruse Koolis 8.-9. klassidele NATO külalistund, kus tutvustati noortele lähemalt NATO põhimõtteid ja ülesandeid. Külalistundi viis läbi Avo Martinson Eesti NATO Ühingust.
Seekordne 4.a klassi loetud raamatu tutvustus toimus koostöös õpetaja Virgega digitunnis. Õpilastel valmisid vahvad raamatuposterid Canva keskkonnas.
11.–22. märtsini oli Nooruse kooli 8.d klassis vahetusõpilane Kaur Kullaste Kohila Gümnaasiumist. Nooruse Meridiaan palus Kauril jagada muljeid ja mõtteid meie koolis oldud aja kohta.
Kuidas näevad 9. klasside õpilased abstraktseid aastaaegu? Tööde autoriteks on Hanna Paju, Jette Tiitus ja Tuule Kalamees.
Lumikelluke on varakevadine õitseja. Siinkohal sobivad Jaan Kaplinski luuleread:
Kevade on äkki tulnud,
lausa salamahti
ja teinud köögiakna all
lumelilled lahti ...
20. märtsi ootas 4.a klass ligi pool aastat ja lõpuks oli see päev käes. Meil olid piletid Rahvusooperisse Estonia. Käisime vaatamas Olav Ehala muusikali „Buratino“. Samal etendusel käis ka meie kooli 3.a klass.
Kevad teeb rõõmsaks emad,
sest ilmad on juba kenad.
Väljas paistab päike
ja mullast tärkab lilleke väike.
Kraavis vulisemas vesi,
keegi enam toas ei püsi.
Ilusat kevade algust!
Üle mitme aja olid meie kooli ansamblid esindatud üleriigilisel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud ansamblite konkursil.