Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
22. november
- Imogen Metsniit 5.c
- Kristelle Kiil 8.b
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
Mari Grepp 2.c klassist jäädvustas paberile oma vahva fantaasialooma.
Enne õpilasesinduse valimispäeva 18. septembril oli igal kandidaadil suurepärane võimalus koostöös Kristini Lauri ning ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Kaisa Sauga lihvida oma valimisplakati teksti. Kaisa, kes juhib meie koolis projekti „Arutlev kool“ ja on ka väitlusõpetaja, andis kandidaatidele väärtuslikku nõu, aidates neil tõsta oma sõnade mõju ja parandada võimalusi edukalt valimistel osaleda. Aga miks ka mitte, saame meie kandidaatidega tuttavaks!
11. septembril toimus Megaaju esimene voor, kus küsimusi esitati putukaliikidest reljeefkaardi tundmiseni ning Arvi taskutest Euroopa suurima loomaaiani.
Mälumänguhooaega alustas 42 võistkonda, neist 5 õpetajate omad.
2.a klass maalis maagilisi seenemaju.
Uue kooliaasta alguses saavad õpilased meenutada suvel loetud raamatuid ning valida uusi põnevaid teoseid, millega tutvust teha. 8. klasside õpilased arutlesid tunnis kirjanduse olemuse üle, tuletasid meelde erinevaid žanre ning nende tunnuseid – ikka selleks, et oleks huvitavam kirjanduse värvikasse maailma sukelduda. Oma mõtted kirjandusest vormiti seekord haikudeks.
Septembri esimesel nädalal külastasid Nooruse kooli 7. klasside õpilased ettevõtet Incap Estonia, kus tutvustati ettevõtte tegemisi ning õpilased said mõtlemisainet, millisele probleemile nad sooviksid lahendust leidma hakata. Iga klass külastas ettevõtet erineval päeval: teisipäeval 7.a klass, kolmapäeval 7.b klass, neljapäeval 7.c klass ning reedel 7.d klass koos klassijuhatajatega. Incapis võõrustasid meid büroojuht Egle Tamm ning projektijuht Tiit Priske.
Sel õppeaastal algas koolinädal teisiti. Eesmärk oli pehme üleminek suvest uueks töiseks aastaks. Päev andis võimaluse klassijuhatajatel koos õpilastega eesmärgistada uut algavat õppeaastat läbi liikumise ja lennuülese koostöö.
2. septembril oli meie koolil liikumispäev. 9.b ja 9.c klass käisid koos Kudjapel kettagolfi mängimas. Ilm oli ilus ja valitses ootusärevus, sest mitmed meist ei olnud seda mängu varem mänginud.
Esmaspäeva, 2. septembri hommikul sõitsid 7. klasside õpilased ja mentorid Võhmale liikumis- ja tutvumispäevale. Seda ikka selleks, et lennupõhine õpe ei jääks ainult paberile märksõnaks, vaid kogu lend tõesti tunneks ja teaks üksteist ning sulanduks ühte juba enne õppetöö algust. Mis on selleks veel parem kui üheskoos koolimajast kaugemal toimetamine. Võime päevaga rahule jääda.
Kolmapäeval, 11. septembril kell 9.45 alustab aulas Megaaju uus hooaeg. Mälumäng on mõeldud 4.–9. klassi õpilastele ja kooli töötajatele. Igast klassist ja koolitöötajate hulgast on oodatud vähemalt üks 3-liikmeline võistkond.
Selle salakirja pidid 4. klasside õpilased lahendama esmaspäeval, 2. septembril, kui seiklesid Kuressaare lossihoovis ja linnas ning otsisid vastuseid erinevatele küsimustele. Toimus põnev orienteerumismäng, millesse sekkus ka paduvihm, muutes töölehed voolavaks paberimassiks. Tujul ei lastud siiski langeda ning mõtteid ja tähelepanekuid sellest kogemusest jagavad 4. klassid ka lugejaga.
Meie, viiendikud, matkasime esmaspäeval Loode tammikusse. Meie päeva emotsioonid võtab kokku ühiselt valminud luuletus.
Neljapäeval, 29. augustil toimus Kuressaare Hariduse Koolis traditsiooniline Saare maakonna hariduskonverents, kus tunnustati ka parimaid haridustöötajaid. Nooruse kooli õpetajad särasid kahes kategoorias: aasta klassiõpetaja ja aasta põhikooli aineõpetaja. Lisaks olid meie koolist esitatud veel aasta klassijuhataja, huvialaõpetaja ja tugispetsialisti kandidaadid.
Meie klass kogunes Muratsi sadamasse, et koos vanematega ühiselt kooliaastat alustada.
28. augustil said Saaremaa õpetajad kokku Nooruse koolis, et koos minna kosmoseteemalisele missioonile.
„On laule inimeste sees, mis jäävad elama ...“ (Juhan Viiding)
Just sellise teema valis Inge 1995. kevadsuvel keskkooli lõpukirjandiks. Viimases lauses kirjutab Inge: „Soovin, et elulaulu refrään tuleks niivõrd kaunis, et selle heli jääks mulle alatiseks pähe kumisema.“
... , st need pole midagi kivisse raiutut. Need ununevad, muunduvad ning selleks, et õpioskused ei kaoks, peab ikka ja jälle neid meelde tuletama, siduma isikliku kogemuse ja varasema teadmisega. Õpioskused peavad olema kasutatavad ka iseseisvalt ja aineteüleselt. Just sellised mõtted kõlasid reedel, 23. augustil Tallinnas Lasnamäe Gümnaasiumis, kus kohtusid erinevate koolide õpetajad üle Eesti, et osaleda ennastjuhtiva õppija toetamise programmi avaseminaris. Nimetatud õpiringid on loonud Noored Kooli programm koostöös Heateo Haridusfondi ja Tallinna Ülikooliga.
1. septembril sündimine pidi olema enne, et Mallest saab kord õpetaja. Mitte lihtsalt õpetaja, vaid väga hea õpetaja. Aga miks Mallest just geograafiaõpetaja sai, seda peab uurima tema lähedastelt.