Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Rahuleping Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmiti pärast keerulisi läbirääkimisi 2. veebruaril 1920 Tartus. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja ning oli esimeseks suureks saavutuseks noore Eesti riigi välissuhtluses. Leping määras ära Eesti idapiiri ning selles tunnustas Nõukogude Venemaa igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Samuti avas see Eestile tee rahvusvahelisele tunnustamisele iseseisva riigina. Lepingu ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.
Alates jaanuarist on 1.a klassil uus klassijuhataja, kes koos oma vahvate õpilastega õpetajaametit avastab. „Täitsa meeldib ja võiks tõesti olla see, mida edasi õppida,“ arvab väikese maakooli õpilasest suurkooli õpetajaks jõudnud Reelia, kes on õppinud eesti ja soome-ugri keeleteadust ning vabal ajal harjutab kitarrimängu!
Kõik, mis toimub meie füüsilise kehaga, mõjutab ka meie mõtlemist ehk vaimset tervist. Sama mõte töötab ka ümberpööratult. Oma „suure kogemusepagasiga“ sellel teemal saan öelda, et see on tõsi. Iga inimene peaks olema oma keha ekspert, sest meie heaolu sõltub sellest.
Meie kooli klassiõpetaja Raina Tiidovee tähistab täna oma viielist sünnipäeva. Ja nagu klassiõpetajale kohane, rühib ta kord õpilastega esimesest klassist kolmandani, siis jälle esimesest klassist kuuendani. Ikka ühel eesmärgil: jõuda kuskile lastega koos ja eraldi. Sellel teel ta märkab õpilasi: keegi püüab ja tulemus on kergesti käes, keegi püüab, aga tulemused annavad oodata, keegi püüab ja tulemus jääbki tulemata. Julgustab. Ükskord ikka saavutad endale seatud eesmärgi! Peaasi on eesmärk luua!
KUMUs avati eelmise aasta lõpus ainulaadne originaalteostega Vana-Egiptuse kunsti ekspositsioon. Muuseumi üleskutsel kujutasid 9. klasside õpilased enda valikul möödunud aegade Egiptuse kunsti näidiseid.
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
1.c klassi foto on teinud Imogen Metsniit ja klassijuhataja Inna Vann kirjutab pildi juurde, et lapsed on kooliga sinasõbraks saanud!
Järgmisel nädalal vaatame 12.c klassi pilti. Kohtume!
2019/2020. õppeaastal alguse saanud ja palju kõneainet pakkunud toonaste 7. klasside lõiminguprojekt „Rännak keskaegsel Saaremaal“ on tänaseks jõudnud eduka lõpuni. 8. klassid kaitsesid loovtööd ning tulemused on kõigile vaatamiseks välja pandud neljanda korruse vitriinkappi.
Lisaks vahvatele lumememmetöödele panid 1.b klassi lapsed kirja ka omi mõtteid talvest. Oled sa väike või suur, vahet pole. Talvemõnusid saavad kõik sel aastal nautida.
Iga võistlus on olnud oma nägu ja omamoodi eriline. Seekord toimus võistlus eriolukorras ja ühtlasi ka KGs viimast korda. Iga sel õppeaastal toimuv üritus kannab endaga kaasas sõna ja mõtet KG VIIMANE. Seega on nüüdseks toimunud ka viimane võimlemisvõistlus. Kas ja kuidas see traditsioon uues Nooruse koolis jätkub, selgitab aeg. Üks aga on kindel: gümnaasiumiklasside võimsad etteasted jäävad ajalukku, sest toimusid selle maja seinte vahel viimast korda.
Eduard Wiiralti graafilistest töödest „Jutlustaja“ ja „Põrgu“ inspireeritud 8.a ja 8.b klassi õpilaste tööd.
Tööde autorid Kristal Maria Mägi 8.b klassist, Emma Kruuser 8.a klassist ja Birgit Andreas 8.b klassist.
Täna on viieline sünnipäev meie klassiõpetajal Inga Engsol. Inga on KGs juba vana kala. Esimest korda KGs oli Inga õpilase rollis: kui meie koolihoone valmis sai, tuli Inga õppima kuuendasse klassi ja õppis siin 3 aastat. Tagasi meie majja saabus ta koos õpetaja ametipaberiga. Inga töötab KGs alates 1986. aastast.
Daan Remmerts de Vriesi „Tiigrisaar“ on 2014. aasta Hollandi parim noorteromaan. Vähe on raamatuid, mis paljastavad nii valusa täpsusega, mida võib teha lahutus teismelisega.
Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.
„Jõulud Mihkli talumuuseumis,“ kirjutab 3.c klass oma foto juurde. Järgmiseks on 1.c klassi kord!
Üle pika aja on meil võimalus nautida talverõõme. Et see rõõm püsiks, tuleks meil kõigil ka mõningatest hea tava normidest kinni pidada.
Eesti noorte lauljate konkurss Solistica toimub 9. korda, kuid solistid kogunevad Saaremaale juba 25. korda. Viis tagasivaadet, mida asjaosalised nendest aastatest ise meenutavad.
Selle aasta alguses kipub olema nii, et uute ürituste kajastamist eriti veel ei ole, pikemad ja põnevamad persoonilood veel tegemisel ning seega paras aeg vaadata tagasi Meie KG eelmisele poolaastale ja meenutada populaarsemaid ajaleheartikleid.
Täna on 70. sünnipäev meie kooli emakeeleõpetajal Heidi Truul. Palusin kolleegidel ja kunagistel õpilastel avada veidi Heidi olemust ja maailma ... Soovime Sulle kõik palju-palju õnne sünnipäevaks!
2.c klassi õpilased meenutasid aastavahetuse ilutulestikku meie armsas kodulinnas.