Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
18. jaanuaril toimus huvikooli Inspira lasteaiaealiste laululaste talvine kontsert. Üles astusid huvikooli kõige pisemad lauljad muusikaringidest Mustikad, Tikrid, Vaarikad ning Murakad.
Kontserdi fotod leiad kooli pildigaleriist ning siitsamast artiklist saad vaadata ka videot kõigist lauludest. Head vaatamist!
Lumevaesesse aega kulub väga ära üks lumine jutuke ning sellega saadame videotervituse ka meie ukrainlastest lugejatele.
Ukraina muinasjutu väikese kuusepuu jõuludest loevad meile Nataliia Dotsenko ja Daria 2.a klassist ning Rodion 2.c klassist. Loo autor on Iryna Matsko.
Наталія Доценко разом з учнями 2-го класу Дар'єю Проценко та Родіоном Авраменком запропонували нашій увазі у рубриці „Різдвяні читання“ зказку української авторки Ірини Мацко „Різдво ялиночки“.
Head kuulamist!
Hugo Vaheri „Vääna jäljeküttide“ kaks osa „Maa ja taeva vahel“ ning „Vana laagri saladus“ on meie kooli laste poolt väga hästi vastu võetud. Lugejaid leidub teisest klassist kaheksanda klassini. Aga on veel kaks sama põnevat raamatut, mida teile tutvustan.
Seekordses Mini-Megaajus kogus enim punkte 2.b klassi võistkond, kuhu kuulusid Mairo Mäeorg, Aksel Tamm, Kevin Matt ja Kerton Tamm. Kõik võistkonnad olid väga tublid. Järgmine voor on Eesti-teemaline.
Meie kooli esimeses kooliastmes õpib seitse klassi VEPA metoodika järgi. Igal aastal korraldab VEPA-tiim osalenud koolidele jõulukaartide konkursi. Ka sel aastal võtsid mõned meie klassid sellest osa.
Saaremaa Saalihokiklubi Merikas ootab saalihoki trennidesse lapsi, noori ja täiskasvanuid.
Me ei tea, kuidas ta sellesse suhtub, aga ta oli naine ♀ oma viimases maises kehastuses. Sündis kusagil USA lõuna-keskosa territooriumil umbes aastal 1225. Tema elukutse oli keemik, alkeemik.
Iga tore ettevõtmine lõpeb ükskord. Reedel oli talvelaagri viimane päev, mis oli pisut erinev eelnevatest. Mis ja kuidas, sellest kirjutavad 9.a neiud.
Mis iseloomustab Kuressaare Nooruse Kooli säravat saksa keele õpetajat? Kollased kummikud ja päikeseline naeratus! Tänast juubilari tervitavad ja iseloomustavad teda kõige paremini tundvad inimesed.
Lumi tuleb, lumi läheb. Talvise metsa ilu jääb! Tööde autorid on Melani Maripuu, Tiffany Šaukštelite ja Heidi Väli 7.a klassist.
Neljapäev oli talvelaagri viimane täispikk päev. Jutud räägivad, et kohalik rahvas teab hästi saarlaste kohalolust Jõulumäel. Ka suusakeskuse rajameistritel pole väidetavalt ammu nii lõbus olnud – kui muidu suusatavad siinsetel suusaradadel vaid professionaalid, siis tänu Nooruse kooli 9. klassidele näeb nendel igasuguseid põnevaid stiile ja kukkumisi.
Mis täpsemalt kolmandal laagripäeval toimus, sellest annavad ülevaate 9.d klassi sulesepad.
Seekordses Tähekese viktoriinis teenisid maksimumpunktid Nora Org (3. kl) ja Theodor Vabar (2. kl). Väga tubli tulemuse said ka Marie Aavik (3.kl), Johannes Reinfeldt (2.kl) ja Tomi Sepp (1.kl). Kiitus kõikidele osalejatele!
Kui koolijuht kolmapäeval talvelaagrisse jõudis, olid suusatunnid juba alanud ja foorituled tubadele näidatud. Ühtegi suuska polnud selleks ajaks veel murtud. Mis päeva jooksul veel põnevat toimus, sellest kirjutavad 9.c klassi õpilased.
Teisipäeva, 11. jaanuari lõunaks jõudsid 9. klassid Jõulumäele talvelaagrisse. Jah, samasse paika, kus käidi neli aastat tagasi loovuslaagris. Seega pole imestada midagi, et noored olid elevil oma vanu tube nähes ja mitme aasta taguseid toredaid hetki meenutades. Enim rõõmu pakkus aga teadmine, et toidud on siin endiselt suurepärased.
Laagri esimese päeva telgitaguseid avavad 9.b klassi tüdrukud.
Oktoobri algusest kuni aasta lõpuni oli meil praktikal Lilian Porovart, kes õpib Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Nagu meil, tuli ka temal kokku puutuda väga erinevate ülesannetega, mida kõike koolitöös ette tuleb. Uurisin Lilianilt, kuidas praktika kokkuvõttes kulges.
Oktoobri lõpus sai meie õpilasesindus moodustatud ja saime tegudele asuda. Oleme koos käinud kaks kuud ning selle ajaga oleme nii mõndagi juba teha jõudnud.
Õppimist me unarusse ei jäta, kuid teeme seda nelja päeva vältel teistsugusel viisil. Õpime tundma teisi ja ennast. Liigume ja libiseme värskes õhus, rassime jõusaalis ja liugleme tantsupõrandal. Ragistame ajusid ja laseme loovusel lennata!
Hurraa, jälle kooli! 4. jaanuaril alustasid Nooruse kooli õpetajad uut aastat. Öeldakse ju ikka – millised on aasta esimesed päevad, selline tuleb ka ülejäänud aasta. Meil tuleb see õnneks õppimise, arenemise ja liikumise tähe all. Alustasime usinalt ainekavade uuendamisega, tuletasime meelde mõned olulised nüansid Stuudiumis ja osalesime Epp Adleri mõtestusseminaril Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaalis. Lisaks jagasime kogemusi Ruila põhikooli õpetajate ja töötajatega.