Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
5. detsember
- Ülle Räim
Käesolevast õppeaastast juhendavad Nooruse kooli kodutütreid Merike Saar-Ruumet ja Anneli Õige. Seniste tegemiste nimekiri on juba väga uhke, aga ees on ootamas veel mitmeid põnevaid üritusi. Järgmisel korral kohtutakse teisipäeval, 11. jaanuaril kell 14 ruumis 310. Kui Sul on kodutütarde tegemiste vastu huvi, võta soovi korral sõbranna kaasa ja vaata üle, millised plaanid alanud aastaks on.
Ära koo mu käpikuisse päikest, parem kuu või mõni täheke ... Nii laulavad mitmed tuntud eesti lauljad. Aga milliseid säravaid tähti on kirjutatud neli kuud Nooruse Meridiaani nime kandnud ajalehte? Millised on lugejatele enim huvi pakkunud artiklid? Milliseid „tähti“ tõstavad esile lehetoimetuse liikmed ise?
8.a ja 8.b klassi õpilaste kahe koondumispunktiga perspektiivitööd „Jõulupakid“. Autorid Liisa Sall, Kennet Aedmäe ja Olger Hannes Mets.
6.–10. detsembril toimus õpiränne Itaalias Sitsiilia saarel Sürakuusa linnas. See linn mängis olulist rolli antiikajal. Kaheksa 9. klassi õpilast külastasid Sürakuusat projekti Our Future Life in Digital World raames. Õpirände käigus tutvuti Sürakuusa linna ja sealse ajaloolise Ortigia saarega. Õpirände käigus õnnestus näha antiikaegseid säilmeid Apolloni templist, vanast Kreeka teatrist ning sadamarajatistest. Käidi ka linnast kaugemal, tegevvulkaan Etna jalamil ning ajaloolises linnas Taorminas. Ühtlasi praktiseeriti inglise keelt. Kõige selle vahel toimusid ka tihedad tööpäevad koolis, kus koos partnerkoolide õpilastega vaeti digitaalse elu eetilisi aspekte.
Neljapäeval, 16. detsembril toimus meie kooli aulas esimene selle õppeaasta spordivõistlus – hüpitsaga hüplemise võistlus 1.–9. klassini. Võistlus toimus juba teist aastat järjest ja sellest on kujunemas traditsiooniline sportlik üritus meie koolis.
Meil on koolis üks majahaldjas. Selle haldja nimi on Külli. Tal on mitu ametit siin meie Nooruse koolis ja nüüd ka Saaremaa Gümnaasiumis. Täna on majahaldjal sünnipäev, palju õnne!
1. klassi kunstiringi õpilased maalisid jõulukuuski. Tööde autorid on Madli Tuuling, Mirell Tamm ja Isabel Kaubi 1.b klassist.
Laupäeval, 11. detsembril toimusid traditsioonilised Saaremaa koolinoorte sisekergejõustku meistrivõistlused. Võistelda said kõik, kes sündinud aastal 2010 ja varem.
Meie kooli õpilastest saavutasid väga head tulemused järgmised õpilased.
Maja Lunde „Lumeõde“ on ilus ja liigutav jõuluteemaline lugu. Kurb või lõbus, seikluslik või salapärane – jääb sinu lugeda ja otsustada, milline just.
Täna on juubelisünnipäev Anne Keerbergil. Orienteerumishuvilisena seilab Anne ka haridusmeredel täitsa vabalt — tema hoole all on meie meridiaanid ja väärtused, ekvaatorid ning oskused.
Soovime kogu kooliperega Sulle palju-palju õnne, Anne! Ja kasutades veel kord meridiaanide analoogiat, siis 65. paralleel on alles ületatud – ekvaatorini on veel pikk tee minna! Edu ja jaksu Sulle!
9. detsembril toimus Suure Tõllu teemaline viktoriin 4.–6. klasside õpilastele.
Viktoriini korraldas MTÜ Ajakihid koostöös Saaremaa Muuseumiga ja 2020. aastal ilmunud raamatu „Suur Tõll“ autoriga Raoul Annioniga.
Algas advendiaja kolmas nädal. 3.a klassi lastel oli esimesena võimalus osaleda jõuluprogrammis „Jõulud vanal ajal“.
7. klasside õpilased õppisid värvusõpetuse tundides guaššvärvide segamist. Praktilise töö ülesandeks oli ümarvormide värvimine: põhi- ja tuletatud värvustega, soojade ja külmade värvustega, vastandvärvustega, kromaatiliste ja akromaatiliste (must-valgete) värvustega.
Tööde autorid on Kendra Kakkum ja Natali Abel 7.b klassist ning Eva-Lotta Orglaan 7.d klassist.
Jõulukuu alguses valmistas kokandusring – juba traditsiooniliselt – ise piparkoogitainast. Muidugi küpsetati piparkooke ka. Jagamegi siinkohal teiega retsepti. Peale selle, et ise tehtud – hästi tehtud, saab kodu mõnusat piparkoogist lõhna täis.
Miks võib vahel taevas näha Päikest ja Kuud korraga? 4.a klassil on vastus olemas!
Sel aastal haaras talv sügise käest teatepulga sellise kiiruga, et viimased õunadki jäid puude otsa.
4.c klass maalis esimest hallaööd õunaaias.
2.c klassi tutimütsid on valmis ja talv ongi käes.
Mütsid pähe!
1.a klassi lapsed liitusid programmiga „Lugemisisu“.