Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (3)
- Kümme küsimust (5)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
4. detsember
- Eero Sikk 2.a
- Gregor Sikk 2.a
- Karel Truumure 8.c
Töötajate sünnipäevad
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Alates 2019. aastast on meie kool liitunud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmiga, mille eesmärk on kaasa aidata õpilaste eneseregulatsiooni ja sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arengule. Meie koolis rakendavad VEPA metoodikat paljud I kooliastme õpetajad ning mõned II kooliastme õpetajad.
Üllatus! Kui sünnipäevalaps koolimajja jõudis, olid lilled, fotograaf, head sõnad ja armsad sõbrad juba ootamas.
Palju õnne, täna tähistab oma viielist juubelisünnipäeva Sirje Mehik!
Väikesed ja ilusad detailid, armsalt kodukootud etendus, veenvad vanurid, teistmoodi lähenemine, detailideni viimistletus, mõnus õhkkond, andekad ja loova mõtlemisega noored – sellised ja mitmed teised tunnustavad sõnad kõlasid Kolmandal Vaatusel nähtud etenduste kohta nii žüriiruumis kui ka publiku seast. Nii on, Kolmas Vaatus tekitas mõnusaid emotsioone ja näitas meie noorte motiveeritust ning leidlikkust. Oli nauditav õhtu, mille tulemused, tagasiside ja videod on nüüd teie ees!
3.c klassi õpilased tutvusid meie naaberriikidega. Saime teada, millised on lähinaabrite rahvuslinnud ja -lilled.
Seekord meisterdasime meie põhjanaabrite soomlaste rahvuslinnu laululuige.
Tänane sünnipäevalaps teeb oma igapäevatööd meie sööklas.
Alati naeratav ja toimekas tumeda peaga naine on Eveli. Ja nagu ikka juubeli puhul kohane, tahaksime temast natuke rohkem teada saada.
Teatriõhtu Kolmas Vaatus algab neljapäeval, 24. märtsil kell 17.00 aulas. Lavale astuvad kolmanda kooliastme õpilased omaloominguliste näitemängudega teemal „Noorus on ilus aeg”. Teatritulle astuvad kümme truppi. Vaata üle, millises järjekorras seda tehakse ja millele veel enne teatriõhtut mõelda tuleb!
Juba kolmandat aastat võtab 3.b klass osa projektist „Tere, kevad!“. Kas teate, et kured on juba kohal? Meie klass on neid juba kuulnud, seepärast meisterdasimegi kohe enda kured ja mõtlesime välja luuletuse.
Neljapäeval, 17. märtsil ütlesime lõpuks kõva häälega välja seni salajas hoitud teatripäevade ristiema. Jah – uue kooli teatripäevadele pakkus nimed Lelet Aavik-Part, meie kooli endine klassiõpetaja, viimaste aastate Suure Teatriõhtu vedaja ja teatrihing.
Nooruse kooli teatripäevad kannavad sellest aastast nimesid Esimene Vaatus, Teine Vaatus ja Kolmas Vaatus.
Täna on juubelisünnipäev meie heal kolleegil Liivi Erlenbachil. Tähtsa päeva puhul on talle meie koolilehte saabunud mõned kirjad, mida me lahkelt jagame, sest need on jagamist väärivad lood, Liivist ja Liivile.
7.d klassi õpilased jäljendasid tuntud lasteraamatute illustraatorite Edgar Valteri ja Regina Lukk-Toompere joonistusi. Tööde autorid on Merily Rand ja Anastasia Väin.
Peale kaheaastast pausi toimus neljapäeval, 17. märtsil jälle teise kooliastme teatripäev, mis kannab nüüd nime Teine Vaatus.
Žürii koosseisus Liina Ajangu, Emma Tarus ja Lelet Aavik-Part andis välja grand prix', mille pälvis 6.c klass etendusega „Koolimõistatus“.
Näitlejapreemiad teenisid välja Karoli Teern 4.a klassist ja Johann Viktor Vits 4.b klassist. Lavapartneri hea tunnetuse preemia said Johannes Aus ja Triinu Kaju 6.c klassist. Saamuel Vahter 6.d klassist sai veenva rolli eripreemia. Mitmekülgse panuse preemiaga otsustati pärjata Meribel Saati 5.b klassist.
7.–9. märtsil toimusid Haapsalus juuniorite jääpurjetamise Euroopa ja maailmameistrivõistlused. Maailmameistrivõistluste Ice-Optimist jääpurjeklassis oli võistlejaid rajal nii Eestist kui ka Leedust, kokku sõideti 9 võidusõitu.
Meie kooli õpilane Anni Kubjas (6.d) saavutas MM-il HÕBEMEDALI.
Millist tegevust väljendavad sõnad kittima ja vitsutama? Mis häält teeb tuul? Kes Eesti presidentidest on valitud emakeeleõpetuse sõbraks? Mida tähendab väljend „konti murdma“? Neile ja paljudele teistele küsimustele said Nooruse kooli õpilased vastata emakeelepäevale pühendatud küsikilval.
Maakondlikul kunstiolümpiaadil saavutas 9.b klassi õpilane Birgit Andreas 2. koha.
Kunstiolümpiaad koosnes kolmest osast: teooriast, kohapeal valminud praktilisest loovtööst ja kodus tehtud omaloomingulisest kunstitööst.
Teisipäeval, 15. märtsil korraldatud maakondlikul etlemiskonkursil saavutasid Nooruse kooli etlejad mitmeid auhinnalisi kohti eripreemiast suure auhinnani. Noorema vanuseastme etlejad võtsid mõõtu Vanalinna koolis, keskmise ja vanema astme etlejad astusid publiku ette Saaremaa Gümnaasiumis.
Millised mõtted ja emotsioonid tekkisid 3.a klassi lastel Kuressaare lossi joonistades?
Sellel ajal kui kogu koolipere kogus jõudu uueks õppenädalaks, valmistus 7.b klassi õpilane Lisette Sepp vabariiklikuks muusikaolümpiaadiks. See toimus 4.–5. märtsil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja oli oma järjekorralt juba XI üleriigiline muusikaolümpiaad, mis kutsuti ellu aastal 2002, et väärtustada muusikaõpetust kui ainet. Selline mõõduvõtmine tublide ja musikaalsete õpilaste vahel leiab aset üle kahe aasta.
Muusikatunni raames kirjutasime me vahvaid jutukesi.