Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
6.b klassi õpilased õppisid mõisteid valgus, vari ja sümmeetria. Õpitu põhjal kujundasid nad talvist metsa.
Tööde autorid on Noora Nook, Tuuli Täht ja Kevin Treu.
Väikerühma õpilastel oli palju uudishimulikke küsimusi kadrisantimise ehk kadrijooksu kohta. Otsustasime uurida ja leida vastuseid kadripäeva nimetuse, kommete ja maskeerimise kohta.
Kas olete juba kuulnud hiirte kribinat-krabinat majas? Esimene lumi sundis 2.a klassi hiiri sooja otsima!
Kolmapäeval, 16. novembril kogunesid võimlasse kooli kiiremad ja osavamad hüppajad, et võtta mõõtu hüpitsaga hüppamises. Võistlus toimus juba kolmandat aastat järjest ja sellest on kujunemas traditsiooniline iga-aastane kooli spordivõistlus.
Hingedekuu novembri tööde autorid on Merily Rand, Geidi Aadussoo ja Kristel Salda.
7.c klassi õpilased illustreerisid kunstitundides kirjanduse tunnis õpitud Aleksander Suumani luuletust „Sügise-etüüde“.
Illustratsioonide autorid on Saga Elisabeth Fiedler, Eleanor Leedo ja Ennar Talvik.
Sel õppeaastal on viiendad klassid võtnud luubi alla rahvakalendri tähtpäevad. Õpime neid läbi lõimingu, läbi erinevate õppeainete: muusika, loodusõpetuse, kirjanduse, koduloo, eesti keele, kodunduse, liikumisõpetuse, inimeseõpetuse, matemaatika, kunstiõpetuse.
1.c klass rõõmustas oma isasid kaardi ja enda kaunistatud šokolaadipaberiga.
Kuressaare Nooruse Kool Saaremaalt oli üks esimesi, kes 2015. aastal pärandivaderite algatusega liitus (siis veel Kuressaare Gümnaasiumi nime kandes). Eelmisel aastal rõkkasime rõõmust, sest Kuressaare Nooruse Kool püstitas läbi aegade pärandivaderite algatuse rekordi: korraga tegutses erinevates kultuuriloolistes paikades 350 õpilast.
Tänavu võttis üritusest osa juba terve kool – ligi 700 õpilast!!! Ühe päevaga kokku riisutud lehtede maht on ... täiesti hoomamatu! See oli rekordite rekord!
Oli mardinädal! Värvikirevad ja toredad mardimaskid meisterdasid valmis Kristella Rauniste, Elisabeth Koiduste, Astrid Koitla, Erich Koitla, Elli-Marta Raun, Mia Linda Kukk, Madli Tuuling ja Reimo Sepp.
Toredat mardipäeva!
Oktoobrikuu jooksul käisid kõik meie kooli 9. klassid Lümanda lubjapargis õppekäigul. See on ideaalne võimalus lõimida omavahel erinevaid õppeaineid, alustades keemiast ja geograafiast ning lõpetades tehnoloogia- ja kunstiõpetusega. Õpilased igatahes said väärt teadmisi ja koostasid teema kohta põnevaid viktoriiniküsimusi! Loe edasi ja pane ka oma teadmised proovile!
Oktoobri algul 3.–7.10 külastasid meie Kuressaare Nooruse Kooli Erasmus+ projekti (MARKA – innovation and inclusion in the construction of an identity curriculum 2020/2023) partnerkoolide õpilased ja õpetajad Portugalist, Itaaliast ning Küproselt. Selle projektinädala eesmärk oli tutvustada üksteisele oma riikide looduspärandit ja säästvat arengut, mille käigus õpilased õpivad tundma Saaremaa loodust ja ökosüsteemi ning õpetajad saavad rakendada häid praktikaid ka oma kooli õppekavasse.
Õpilasesindus on selleks aastaks valitud, aitäh kõigile valijatele! Õpilasesinduse koosseisus on Aleksandra Uue (7.b), Katreen Sepp (6.b), Kirke Emili Mägi (6.b), Alex Pärnoja (7.b) Loore Rand (6.c), Triinu Kaju (7.c), Noora Nook (6.b), Deisy Klimov (8.c), Eva-Lotta Orglaan (8.d), Sandra-Maria Roosipuu (9.a), Iris Tinno (9.a), Kätrin Tamira Kanemägi (9.d), Geidi Maimann (9.a), Anelle Eliisa Jaansalu (7.d). Õpilasesinduse president on Sandra-Maria Roosipuu, asepresidendid Iris Tinno ja Aleksandra Uue.
Siit saate lugeda mõningaid õpilasesinduse liikmete mõtteid, ehk saame tuttavaks ning uurime, kes õpilasi sellel aastal esindavad.
Juhani Püttsepa raamat „Pauline unistuste mets“ valiti Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt kuu raamatuks.
„Kõik, mis meie looduses ja me metsas, puuokstel ja maakamaral sünnib, puudutab sind ja mind, sest see puudutab meie hingi. Nagu puudutas väikest tüdrukut Paulinet see, mis juhtus metsaga, mida ta omaks pidas.“
„Kakskeelne (eesti- ja lätikeelne) lasteraamat, mille teksti autoriks eestlane Juhani ja piltide autoriks lätlanna Gundega, küsib: „Kui sulle kuulub mets, kas siis kuuluvad sulle ka selle elanikud ja nende kodud: koopad, urud, pesad, urkad?“ kirjutatakse raamatu annotatsioonis.
Abstraktne värviketas. Tööde autorid on Kärol Sepp ja Saara Kirs 9.a klassist ning Laura Palts 8.c klassist.
Olen Eleanor Leedo 7.c klassist. Käisin oktoobrikuus ühe nädala külalisõpilaseks. Sattusin Rõuge Põhikooli tänu oma vanaemale Piret Viilile, kes töötab seal matemaatika ja informaatika õpetajana. Tahtsin näha, mida ja kuidas õpitakse teises koolis. See oli äge võimalus tutvuda uute inimestega väljaspool Saaremaad.
Kolmanda korruse galeriis soojendavad hinge 5.a klassi päevalilled ning pilku paitab mustriline lehesadu.
3.b õppis kahepaikseid ja sai uusi teadmisi. Kas sinul on ka need teadmised meeles? Kordamine on tarkuse ema.