Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Jaanuari kolmandast nädalast avab Kuressaare Nooruse Kooli huvikool Inspira kaks huviringi: 4.–6. klassi vesitreening tüdrukutele ja 1.–3. klassi ujumine algajatele. Huviringid on mõeldud kõigile Saaremaa õpilastele.
Just selliste sõnadega võttis Mihkel Vendel kokku etüüdide infotund-koolituse, mis toimus esmaspäeval, 8. jaanuaril kooli aulas. Koolitusele oli tulnud 35 kolmanda kooliastme õpilast ja suisa 9 õpetajat-klassijuhatajat. Ja põnev oli absoluutselt igaühel. Aitäh, Mihkel, inspireerimast!
Siinkohal toob koolileht välja mõned märksõnad ja näpunäiteid, mida oma etüüde ette valmistades silmas võiks pidada.
Seitsmendad klassid joonistasid dekoratiivseid värvimustreid. Tööde autorid on Helen Prei, Meribel Saat ja Karolina Kaju 7.b klassist.
Novembris ja detsembris osalesid meie kooli 4.a, 5.b ja 6.a Tallinna Ülikooli ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) lõiminguprojekti „Võrsuv võrse“ piloteerimisel, et juba varases eas edendada tervislikku eluviisi läbi tervisliku toitumise kaudu.
13. detsembril osalesid meie ja Luce kooli kuuendikud teadusbussi ehk liikuva labori teadusteatri etendusel.
Head tehes ei aita me mitte ainult neid, kellele heategevus suunatud on, vaid täidame ka enda südant. Heategevusel on tugev jõud, see õpetab meid märkama, nägema ning annab andjale tagasi. Detsembri lõpus oli Nooruse koolis heategijaid terve hulk. Selle üle saab ainult tohutult rõõmu tunda.
Õpilasesinduse valimised sügisel tõid Nooruse kooli õpilasesindusse palju uusi liikmeid. Esimestel kuudel oleme tuttavaks saanud, õppinud üksteist tundma ja teinud koos palju põnevaid asju nii koolis kui ka koolist väljas. Oleme valinud endale juhtkonna ja president Tuule on oma esindusega hoogsalt tööle asunud. Õpilasesindus on justkui turvaline pesa oma liikmetele, aga tahame olla turvaline rääkimispeatus ka kogu õpilasperele.
See raamat räägib ajaloolistest lahingutest, mis toimusid Eestis 1944. aastal. Raamatus kirjutatakse sõjast, mis toimus Leningradis ja Narva aladel, kus olid punaste ja sakslaste vahel lahingud, eestlasi oli mõlemal pool ja sellega kaasnes ka väga palju hukkunuid nendes lahingutes. Punaväelased olid suutnud eestlased ja sakslased Narvast välja lüüa ja sealt edasi minna.
Novembris leidis aset õpilaskoosolek, kuhu õpilasesindus kutsus igast 4.–9. klassist kolm esindajat. Kohtumise eesmärgiks oli arutelu koolielu teemadel, lahenduste otsimine ja info vahendamine õpilasesinduse, õpetajate, juhtkonna ja õpilaspere vahel.
Kohtumine oli maailmakohviku stiilis. Maailmakohvik on kaasamismeetod, mis võimaldab algatada olulisi vestlusi, leida erinevaid osapooli kaasates olemasolevatele probleemidele lahendusi ning ühiselt otsida tulevikku mõjutavaid uudseid ideid.
Kaasav haridus ja distantsõpe on tänapäeva haridusmaailmas kuumad teemad. Neid teemasid käsitles ka Erasmus+ projekt „Inclusive Education and Distance Learning in Digital Era“, mille raames külastasid Bulgaariat meie kooli kuus õpilast ja kaks õpetajat. Tegu oli selle projekti viimase, neljanda lähetusega.
Detsembrikuu hommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.
Nataliia ja Anzhelika Petrova, kes käib 3.b klassis loevad meile kõigepealt eestikeelse jõulusalmi ning siis ukrainakeelse tervituse rahust. Head kuulamist!
Kohtume jälle!
„Seal me olime – ema, Jane, Põssa ja mina – kõik sama katuse all, aga nii eraldi nagu neli tähte öötaevas. Igaüks põles pimeduses üksi.“ See tsitaat paistis kuidagi silma. Raamatus oli häid lauseid ja mõtteid palju, mille üle mõtiskleda. Isegi siis, kui sa oled omale armsate ja lähedaste inimestega koos, võid vahel end tunda üksi. Isegi kõige lähedasemad inimesed ei pruugi sind vahel mõista ja mõnikord ongi nii parem, kui nad seda ei tee.
Detsembrikuu hommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.
Mia-Loviise Ivalo ja tema ema Bret Paas loevad Mary Eleanor Wilkins Freemani muinasjutu "Jõulude uhke kostüümipidu".
Kohtume jälle!
Kõik, kes vähegi sattunud ujulasse, on näinud Reena sõbralikku naeratust, toimekat abivalmidust ja positiivset ellusuhtumist. Reenat ei löö verest välja ei kaotatud ujumismüts, torisev teismeline ega nuttev mudilane, tema läheb ja aitab. Täna on Reenal juubelisünnipäev ja me soovime talle kogu koolipere poolt palju õnne, rõõmu ja jaksu edaspidisteks toimetusteks!
Mis loob selle päris õige jõulutunde? Selle, mis toob hinge korraga nii rahu kui ärevuse, suunurka naeratuse ning silmadesse ootuse ja elevuse? Nooruse Meridiaan jagab teiega oma retsepti.
Armas koolipere, head õpilased, õpetajad, lapsevanemad, kooli töötajad!
Detsembrikuu hommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.
Maris Rebel ja poeg Ants Laula 3.a klassist loevad meile tehisaru koostatud jõululookese!
Kohtume taas!
184 päeva pärast lõppeb minu 9-aastane teekond siin koolis. Mind valdavad nii paljud emotsioonid, sest mind ootab ees millegi tähtsa lõpp. Klass, kellega olen koos veetnud rohkem kui poole oma elust, läheb lahku ja harjumuspärastele nägudele lisanduvad uued. Kõik see on hirmutav, kuid ikkagi elevust tekitav.