Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Märkamatult on kätte jõudnud november ja aeg on jälle kokku võtta vahepealsete nädalate jooksul Meie KGs ilmunud vaadatumad ja huvitavamad artiklid, sest huvitavaid lugusid ja põnevaid üritusi jätkus küllaga. Lisaks veel noppeid teistes väljaannetes ilmunud lugudest, mis seotud kooli või meie inimestega.
Toimetus soovib kõigile kena nädalavahetust ja head lugemist!
Selle nädala arhiivinurk pakub vaatamiseks kohalikes lehtedes ilmunud artikleid meie koolist. Lugeda saab sellest, kuidas koolis käivitus e-post, raamatukogu kolimisest uude kohta, ujulast ja muusikakogumikust ning paljust muust.
Et lisatud fotod on suured, siis ava need eraldi brauseriaknas, et teksti oleks parem lugeda (paremklõps pildil ja vali korraldus "Ava uuel vahelehel"). Viited allikale on artiklite juures.
Head lugemist!
Mariete Rehesaar, 9.a klass. Ühe koondumispunktiga perspektiiv pealkirjaga "Minu unistuste kodu".
Peagi algav november on KGs ikka teatrikuu olnud ning peagi on tulemas teatriõhtud! Kõik klassid on kindlasti juba usinasti ametis oma etendustega, meie aga uurime, mida huvitavat leiame kooli fotogaleriist!
Esimene galeriisse jõudnud Suur Teatriõhtu on aastast 2002 ning grand prix´ pälvis tookord 12.a klass Maeterlincki näidendiga "Pimedad", mis žüriiliikme Aivo Sadama sõnul üllatas oma sügavusega. Ka Kutt Kommeli arvates oli tegemist tõsise etendusega, mis väga hästi välja tuli. (1. foto)
Vaheajanädalat võtab ka Arhiivinurk veidi kergemalt. Näitame, milline nägi arvutiklass välja enne viimast suuremat remonti.
Esimesel fotol: koos klassitäie Astrodata arvutitega sai kool ka kaks serverit. Pöörake tähelepanu kolmele (!) SCSI CD-lugejale ja DAT kassetiseadmele!
Teine foto näitab arvutiklassi enne remonti 2002. aastal. Arvutikastid on juba kolitud 1. korruse arvutiklassi.
Ja kolmandal fotol on näha kõige olulisem ehk IT-spetsialisti töökoht!
Kohtume järgmisel nädalal!
8.c klassi õpilaste Janeli Lemberi ja Kertlyn Kiili koostöös valminud fantaasiatöö "Hoiame loodust – hekilaama".
Reisile! Laagrisse! Arhiivinurk vaatab, millega õpilased ja õpetajad koolimajast väljaspool tegelevad.
Kindlasti meeldib kõigile lugeda klassilugusid, kus kirjeldatakse, kuidas istuti bussi, sõideti veidi ringi ning seejärel mindi bussi tagasi, et koju sõita! Seega just nende fotodega alustamegi!
Sisust aga leiate mõned fotod näiteks kümnendike laagrist Abrukal, õpetajate ekskursioonist õpetajate päeval, ÕE tegemistest ning lisaks boonusena ühe praeguse KG töötaja odavisketehnikat lihvimas.
Travis Tiitus, 3.d klass. Sügise seened.
Kolm nädalat on möödas ja jälle on aeg üle vaadata koolilehes Meie KG ilmunud huvitavamad ja vaadatumad lood. Sekka ka mõni mujal ilmunud lugu, mis räägib koolist või haridusega seotud teemadel.
Head lugemist!
Selle nädala arhiivinurgas meenutab Marit Tarkin kooliteatri Ubinamoos tegemisi 90ndate lõpus, mis sujuvalt nakatas kogu kooli teatripisikuga, ja nii tugevalt, et 1999. aastal toimus esimene Suur Teatriõhtu, teemaks Boccaccio "Dekameron".
Esimesel fotol on Ubinamoosi esimene koosseis. Kuulsaim teatritükk Moliere'i "Naeruväärsed eputised".
Teisel on Ubinamoosi kollektiiv Miniteatripäevadel, aastaks 1995.
Kolmandaks on hetk Gailiti etendusest "Muinasmaa". Kes vallutab peretütar Erna südame?
Tere, austatud direktor, juhtkond ja õpetajad. On 1. september aasta 2007 ning väike Kerstin läheb esimesse klassi. See oli minu jaoks tähtis sündmus – olin seda kaua oodanud. Kui ma koos ema ja isaga koolimaja ette jõudsin, tulid mu juurde kaks 12. klassi neiut, kes tol hetkel nii suured ja täiskasvanulikud tundusid. Nende käekõrval sammusin kooli aulasse, kus sain oma esimese aabitsa ja pähe pandi tekkel, mis siis veel veidike suur oli.
Liisa Sall, 5.b klass. Ilusat õpetajate päeva!
Kui pikk aeg on 20 aastat?
Inimese jaoks vast päris pikk, 1996. aastal lõpetas meie kooli 18. lend.
Aga kooli jaoks? Vaadates juuresolevaid fotosid, tundub 20 aastat ka kooli jaoks üsna pikk aeg. Palju on muutunud. Kui suureks on kasvanud puud, kui lage tundub kooli ümbrus praeguse pilguga vaadates ja kuidas on muutunud koolimaja ise.
Esimesed fotod on tehtud aastal 1996 ja teised sel sügisel.
P. S. Auhind esimesele õpilasele, kes tuleb ruumi 218 ja ütleb, kelle sinine auto seisab maja ees!
Keira Tuisk, 4.a klass. Sügis käes ja jorjenid õitsevad!
Juba reedel on 10. klasside tekliaktus!
Kuressaare Gümnaasiumi tekkel (sinimustkuldne) on sümbol, mis näitab selle omaniku seost kooliga.
Tekkel antakse esimest korda üle esimesel koolipäeval või tekliaktusel, teistel juhtudel kooli aastapäeva- ja juubeliüritustel kooli juhtkonna poolt.
Tekli statuudis on täpselt kirjas, millal seda kanda võib, aga õnneks on seal ka punkt, mis lubab teklit kanda ka väljaspool kooliaega koos korrektse rõivastusega ja omaniku äranägemisel.
Kanna teklit!
Noora Nook, 2.b klass. "Värvikirev sügis".
Kordamine on tarkuse ema ja sellega seoses tekkis ka Meie KG toimetusel idee kutsuda ellu uus rubriik, mis aeg-ajalt vaataks üle ja tuletaks meelde lehes ilmunud huvitavamad lood. Arvestades tänapäeva kiiret elutempot võib ju ka kõige hoolsamal lehelugejal midagi kahe silma vahele jääda!
Rubriik ei hakka ilmuma igal nädalal, vaid siis, kui selle järele vajadus tekib – nii paari-kolme nädala tagant. Head lugemist!
Õpetajate päev ei ole enam just mägede taga! Vaatame õige, mida me selle kohta meie arhiivist leiame! Selgub, et huvitavat leidub küll ning äratundmisrõõmu peaks jätkuma paljudele!
Stiilinäiteid ja meenutusi aastatest 2004, 2008, 2011, 2012 ja 2013.