Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (5)
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
1. detsember
- Kevin Vilter 6.a
- Marili Paja 8.a
- Mirell Tamm 4.b
2. detsember
- Halima Essaadia Janahi 5.a
Töötajate sünnipäevad
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja mitmevõistluse finaaletapp toimus 13.–14. juunil Võrus. Osales üle 150 sportlase üle Eesti.
Finaaletapil esindasid Kuressaare Nooruse Kooli Teneli Kaljo (4.b), Grette Väli (4.a), Emma Piipuu (5.b), Jasper Piipuu (3.b), Karl Arthur Sepp (5.b), Karl Martin Kremm (7.b) ja Andro Jürisson (7.b).
Rubriigis „n päeva lõpetamiseni“ on kooliaasta kestel sõna saanud 9. klasside õpilased ja klassijuhatajad. Enne veel, kui meie üheksandikud saavad pidulikul lõpuaktusel kätte põhikooli lõputunnistused, annab oma mõtted selleks kaasa koolijuht Marit Tarkin.
4.b klassi õpilaste lillekimbud koolile. Tööde autoriteks on Emma Kubits, Hannes Pulk ja Hanna Tarum.
Meie kallis koolimaja saab sel suvel 45aastaseks ning seda tähtsat sünnipäeva tähistame 22. juunil suure kokkutulekuga.
Enne seda aga kutsusime oma vilistlasi-töötajaid mõtisklema oma koolist, kus õpitud ja töötatud, kohtutud paljude kolleegidega ja veel rohkemate õpilastega.
Mälestusi, mida meenutada, on palju! Täna jagab meiega oma mõtteid Marvi Mäeots 14. lennust, mis lõpetas aastal 1992.
Meie kallis koolimaja saab sel suvel 45aastaseks ning seda tähtsat sünnipäeva tähistame 22. juunil suure kokkutulekuga.
Enne seda aga kutsusime oma vilistlasi-töötajaid mõtisklema oma koolist, kus õpitud ja töötatud, kohtutud paljude kolleegidega ja veel rohkemate õpilastega.
Mälestusi, mida meenutada, on palju! Esimeseks avaldame Marit Tarkini mõtted teemal „Mis oli? Mis on? Mis tuleb?“. Marit, toonase perenimega Kütt, lõpetas 8. lennu aastal 1986.
Ainult mõned päevad veel ja käes see ongi – meie klass lõpetab põhikooli. Üks etapp, üheksa aastat õppimist, saab läbi. Aga mitte ainult. See üheksa aastat on olnud meeletu panustamine iseendasse.
Meenub silt Tallinna laevaterminalist, mis väidab, et reisimine on investeering iseendasse. Ei ole vahet, kas reisida sihtpunktist A punkti B või hoopis oma lapsepõlvemaale. Seega on 9.b viimastel nädalatel iseendasse märkimisväärselt investeerinud.
8.b klassi õpilastel oli kunstitunnis vaba teema! Fantaasial lasid lennata Oskar Tulk, Jette Tiitus ja Kristel Salda.
Juba kaks nädalat õpib meie kooli 8.b klassis vahetusõpilane Saksamaalt. Juuli Marie Mägi, sõpradele Juuli, tuleb Leipzigist Wilhelm-Ostwald-Schule'st. Juuli emapoolne pere on Eestist: tema ema on siin sündinud ja kasvanud.
Põhjus, miks Juuli vahetusõpilaseks soovis tulla, on selles, et ta tahtis õppida eesti keelt, ning ilus kool Kuressaares võttiski ta vastu.
Nii oligi. Kui 6.c laupäeva hommikul koolimajja jõudis, polnud tunnid alanud. Kuid peagi kutsus kooliõpetaja nad klassituppa, käskis neil olla hoolsad ja korralikud ning seadis nad pinkidesse istuma. Tunnid algasid: lugemine, rehkendamine, piiblilood, kodumaa-teadus, laulmine. 6.c oli sattunud Arno, Teele, Tootsi, Kiire, Tõnissoni koolimajja.
Meediaringi õpilaste lemmiktegevus on videokaameraga koolimaja ümbruses seiklemine. Saamuel Vahter 7.d klassist ringitunni lisamotivatsiooni selleks ei vaja ja tunneb end ühtmoodi koduselt nii filmimisel, monteerimisel, stsenaariumi väljamõtlemisel kui ka näitlemisel.
Tema loomingut saame edaspidi veel kindlasti rohkem näha! Siinkohal aga jagame ühte tema lühifilmidest, mis kannab pealkirja „Janune mees“.
Kui Nooruse kooli kodutütred 26. mail Märjamaale jõudsid, olid sealsed noorkotkad juba platsis. Meid tervitati soojalt ja põnevad tegevused hakkasidki pihta. Laagri põhilised juhendajad olid küll Kermo Niinemäe (rühmajuht) ja Uku Seiler (rühmajuhi abi), aga Maret (Märjamaa noortejuht) oli ka abiks.
Saime terve nädalavahetuse kestnud laagris magada jaotelgis, teha seljakotti käepärastest vahenditest, tutvuda Märjamaa noorkotkastega, teha tuulekella, käia rabamatkal, ööhäire ajal taimi tuvastada ja morsekoodi edastada. Lisaks sai tehtud rividrilli, mis oli mõne meie rühma tüdruku lemmiktegevus laagris.
Perspektiiviõpetuse teemana joonestatud ja kujundatud kingisadu meie kooli sünnipäevaks. Autoriteks Ennar Talvik ja Eleanor Leedo 7.c klassist ning Liselle Niit 6.c klassist.
Reedel, 2. juunil 2023 asuvad 9. klasside õpilased sooritama oma esimest põhikooli lõpueksamit – eesti keele ja kirjanduse eksamit. Sellele põnevale ja pingelisele lõpuspurdile annavad oma mõtted kaasa 9. klasside juhatajad.
Maailmalõpp saabub siis, kui Triin närvi läheb. Ta on hästi püüdlik ja kohusetundlik, aga vahel muretseb ka ülearu. Tore tüdruk, kes on hästi sõbralik, sportlik ja ilus ka – Lepatriinu, kelle täpid panevad alati naeratama. Mängib hästi võrku.
Nii iseloomustasid Triinu klassikaaslased Kuressaare Gümnaasiumi 12.c klassist mitu head aastat tagasi, kui Triin hakkas KGd lõpetama. Kuidas näevad Triinu kolleegid ja õpilased täna, kui ta tähistab oma juubelit?
Juba teist aastat istutavad 3.a ja 8.d klass koos lilli. Laste meelest oli see üks toredamaid tegevusi sel kevadel.
Kas teadsid, et peiulill ehk tageetes kasvab looduslikult nii Mehhikos kui ka mujal Kesk-Ameerikas. Peiulill on võimeline eemale peletama kahjurputukaid. Aga meie istutasime nad ikka ilu pärast.
22. ja 23. mail käisid neljandad klassid õppereisil Läänemaal.
Reedel, 26. mail esinesid kooli aulas meile koorid ja rahvatantsijad, et peomeeleolu tekitada ka saali kogunenud publikule.
Meie kooli Ukraina õpilased käisid õppereisil Tartus. Lapsed said tutvuda ERMi väljapanekutega, uudistada AHAA teaduskeskust ning isegi Emajõel laevaga sõita! Mida lapsed arvasid, saad lugeda siit.