Otsi
Artiklite sarjad
- Bookstagramid (63)
- Kümme küsimust (24)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
16. mai
- Ander Värkraud 5.b
17. mai
- Hans Orumaa 4.b
- Tristan Tedrekull 5.a
19. mai
- Johannes Aus 9.c
- Lisette Loo 9.d
20. mai
- Kristofer Riis 6.a
- Sander Matt 8.d
21. mai
- Ennar Talvik 9.c
- Gete Aavik 5.c
- Liisa Marie D'aloja 5.c
- Siim-Kennet Soom 6.a
22. mai
- Georg Sipelgas 8.c
- Katharina Sipelgas 8.c
- Kristjan Kuusk 5.b
Töötajate sünnipäevad
18. mai
- Tetiana Ihnatenko*
19. mai
- Helean Täht
- Merle Tustit
22. mai
- Tiina Käen

Julie Buxbaumi „Kui sõnadest jääb puudu“ on köitev noorteraamat, mille tegelased tunduvad vägagi usutavad ja elulised. Loo kaks peategelast saavad sõpradeks just siis, kui neil seda kõige rohkem vaja on, ning selgub, et mõnikord on uus vaatenurk kõik, mida vajame, et maailma asjadest aru saada.

Meenutus aastalõpu kiirest jõuluajast! Raadiosaate panid kokku meediakursuse õpilased Gerly Ots, Sandra Aav ja Gretten Vaga. Jõulutundest ja jõuludega seotud kommetest räägivad 1.b, 1.c ja 2.b poisid ning saate kokkupanijad. Lisaks jõulumuinasjutt! Head kuulamist!

Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi? Või pöialpoiss ja seitse Lumivalgekest? Kus kõige väiksem kõige kaunim kogu maal! Või on see hoopis koolilehe ideaal? Kes teab, kes teab ...

See ahastav karjatus on pärit ühest vanast multifilmist ja olen vist päris paljusid armsaid kaastöötajaid selle küsimusega tülitanud, et mis küll selle multifilmi nimi võis olla. Mina ei mäletanud, nemad ei mäletanud, internet ka nagu ei teadnud. Olin lootuse juba ammu kaotanud, kui järjekordne ebakindel otsingu-sõnarivi tõi ühtäkki resultaadi! Rõõmusõnum neile, keda see küsimus ka ehk vaevanud on, siin on kauaoodatud vastus – see multifilm oli „Kellel on täna sünnipäev?“. Võin kõigile huvilistele lingi saata ja muide – õige vastus esitatud küsimusele on: minul!

Katri Kirkkopelto „Popi“ on lihtne lugu kiusamisest.
„Popi oli õhinas. Ta kavatses esimest korda minna metsa, kuhu teised olid ehitanud onni. Popi oli selga pannud Välgumehe riided, sest Välgumees oli kõige kiirem ja julgem. Aga juhtus nii, et uued kaaslased ei võtnudki teda kampa, vaid lõid ukse tema nina ees kinni.
Õnneks oli olemas Vana, kellel on soe süli. Vana rahustavad sõnad lohutavad kurba loomakest. Koos Vanaga mõtleb Popi, mida teha, et teda mängu võetaks, ja milline on hea kaaslane. Lõpuks leiab Popi omale sõbra.“

Stuudios on Matis Vahter, Nete Jurask ja Mariann Rehesaar. Räägitakse haridusest ja lugemisest. Saatekülalisteks Martin Vesberg ja Marit Tarkin. Head kuulamist!

11. novembril KG teatrikuul oli meie gümnasistidel hea võimalus minna teatrikinno vaatama äsja esilinastunud dokumetaalfilmi „Aasta täis draamat“. Mida annab teater inimesele, kuidas muudab, arendab meie mõtteilma ja suhtumist ellu – kõige selle üle said saalisviibijad mõelda. Ühine soovitus oli filmi kõigil vaatama minna, sest küsimusi, mõtteid ja emotsioone pakub film igale vaatajale. Suur tänu Kuressaare Linnateatrile meeldiva koostöö eest! Muljeid nähtud filmist ...

30. oktoobril raadio Kadi eetris olnud 15. hooaja teises saates oli juttu metsandusest ja päikeseenergiast, Ott Tänakust ning KG sporditähest Marilis Remmelist. Saate panid kokku meediakursuslased Nete Jurask, Risto Kaseorg, Natali Koppel, Holger Nõgu, Sander Nõgu, Mariann Rehesaar, Kristiine Saart, Eliisa Täht ja Matis Vahter.
Head kuulamist!
Minu tänane arvamus on Vanalinna kooli õpetajate kiituseks, sest olenemata sellest, mida mõtlevad, räägivad ja lubavad poliitikud, teeb Vanalinna kooli pere enda tööd südamega ja suurepäraselt.

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal "Journey of Peace" ehk tõlkes "Rahu teekond". Autoriks Merit Mets 7.b klassist.

Nüüd saad siinsamas järelkuulata eile raadio Kadi eetris olnud saadet "Rendez-vous". Juubelihõngulise 15. hooaja esimeses saates tuleb juttu filosoofiast, Kreetast ja keskkonnateadlikust eluviisist. Saatekülaliseks on Genadi Noa. Head kuulamist!

Krystal Sutherlandi debüütromaan "Meie keemilised südamed" on noorte üks lemmikraamatuid. Kas ka sinu?

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal "Journey of Peace" ehk tõlkes "Rahu teekond". Autoriks Lisetta Voronov 7.a klassist.

Tere tulemast tagasi Meie KG tolmusesse arhiivinurka! Meie KG paberleht, mis ilmunud alates 2003. aastast, pakub meenutamiseks ohtralt materjali ning sellest rubriigist leiate 10 ja 15 aasta tagustest ajalehenumbritest kokku korjatud killukesed. Head lugemist!
9. klassid joonestasid ja kujundasid ühe koondumispunktiga interjööri. Tööde autoriteks on Lilia Kasela, Annabel Metsalu ja Aristel Toomsalu 9.c klassist.

Käes oktoober, sügiskuu.
Värvilised lehed puul.
Kuldne kuub on kasepuul.
Lehtedega mängib tuul.
Pildid kuldsest sügisest joonistasid 2.b klassi õpilased.

"Ma söön su ää ..." – kahe õpilase koostöös valminud fantaasiatöö autoriteks on Maris Sannik ja Merily Saksakulm 8.c klassist.

"... ja ongi sügis käes!" Andero Tamm, 1.c klass.
Kuulutused
