Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
11.–22. märtsini oli Nooruse kooli 8.d klassis vahetusõpilane Kaur Kullaste Kohila Gümnaasiumist. Nooruse Meridiaan palus Kauril jagada muljeid ja mõtteid meie koolis oldud aja kohta.
Kuidas näevad 9. klasside õpilased abstraktseid aastaaegu? Tööde autoriteks on Hanna Paju, Jette Tiitus ja Tuule Kalamees.
Võistlused toimusid kahel päeval: 13. märtsil alagruppide mängud ja 19. märtsil finaalmängud.
Kuus võistkonda osales 6.-7. klassidest ja seitse võistkonda 8.-9. klassidest.
Lumikelluke on varakevadine õitseja. Siinkohal sobivad Jaan Kaplinski luuleread:
Kevade on äkki tulnud,
lausa salamahti
ja teinud köögiakna all
lumelilled lahti ...
Kolmapäeval, 20. märtsil toimus Kuressaare Hariduse koolis Saare maakonna koolide Jäljendusvaadend 2024. Sündmust korraldasid eelmise aasta grand prix' võitja Kuressaare Vanalinna Kool ning külalislahke Kuressaare Hariduse Kool.
20. märtsi ootas 4.a klass ligi pool aastat ja lõpuks oli see päev käes. Meil olid piletid Rahvusooperisse Estonia. Käisime vaatamas Olav Ehala muusikali „Buratino“. Samal etendusel käis ka meie kooli 3.a klass.
Kevad teeb rõõmsaks emad,
sest ilmad on juba kenad.
Väljas paistab päike
ja mullast tärkab lilleke väike.
Kraavis vulisemas vesi,
keegi enam toas ei püsi.
Ilusat kevade algust!
Meie õpilaste seas on mitmeid väga tublisid saksa keele oskajaid!
4.–5. märtsil täitus Thule Koda taaskord inimestega, kes igapäevaselt noortega toimetavad. Konverentsist on kujunenud traditsioon ja populaarsus on aasta-aastalt kasvanud.
Seekordset konverentsi modereeris Roger Tibar, kes on viimased 12 aastat töötanud noortevaldkonnas, juhtides erinevaid organisatsioone ja tiime. Temale kuulub ka 2019. aasta noorsootöötaja tiitel. Lisaks oskuslikule kaptenitööle konverentsil kostitas Roger kõiki esinejaid tabavate küsimustega.
Avaesinejaks oli meie haridusminister, kes videoettekandes rõhutas, kui oluline on üldhariduse kõrval huvi- ja noorsootöö. Ministeeriumis on valmimas ühine kontseptsioon ja andmete sidumine, et saada Eestis toimuvast tervikpilt.
Üle mitme aja olid meie kooli ansamblid esindatud üleriigilisel Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud ansamblite konkursil.
Joonistasime, värvisime, voltisime. Aga kõige toredam oli dinosauruseid voolida. Eks ole vahvad loomad!
Head Nooruse kooli õpilased! Mis oleks, kui teeks ühe vägeva reisi kosmosesse ja miks mitte sõita ka Kuule. Kui arvad, et tahaksid proovida, siis ootame teid kõiki 20. aprillil toimuvale kosmosepäevale.
Teise trimestri vältel käisid Nooruse kooli 8. klasside õpilased erinevates ettevõtetes töövarjutamas, et jälgida töötaja igapäevatööd, tutvuda tema tööülesannete ja -keskkonnaga ning mõtestada, millised on töövarjutatava ameti head ja halvad küljed.
8.b klassi õpilased jagavad oma mõtteid nähtust ja kogetust ning mõtisklevad sellegi üle, mida nad töövarjutamise käigus enda kohta teada said.
Esimesi kevadlilli joonistasid I kooliastme õpilased Astrid Koitla, Liisa Saarkoppel ja Elisabeth Koiduste.
14. märtsil, emakeelepäeval korraldatud Megaaju oli pühendatud meie keelele ja kirjandusele. Mälumängus pidi rakendama oma teadmisi netikeelest kuni eesti kirjanduseni.
Ehkki seitsmendas voorus said võrdselt punkte kolm võistkonda, ei suudetud selle tulemusega veel õpetajate võistkonda 10.SPORTi üldarvestuse esikohalt nihutada. Aga finaalvoorud on alles ees, nii et kõik on veel võimalik.
Kristina Ohlssoni „Zombipalavik“ on põnevik noortele.
Suvine Eldsala väikelinn ägab palavuse käes. Lisaks erakordselt kuumale ilmale on linna vallutanud herilased, kes veidral kombel lendavad ringi isegi öösiti. Kõige tipuks hakkavad linnaelanikud üksteise järel haigestuma mingisse tundmatusse palavikutõppe. Selle segaduse keskele saabub ootamatult öisel ajal üks salapärane võõras …
Täna tähistame meie, eestlased, emakeelepäeva ning teeme seda riikliku tähtpäevana juba 25. korda. Päris viisakas vanus juba, tembud tembutatud ning krutskid tehtud. Tõsi küll – 106aastase Eesti Vabariigi kõrval paistab see päris noorukina. Ning eesti keele enda kõrval suisa lapsukesena.
Kui täna mõtleme oma keelest, arutleme selle üle, kirjutame e-etteütlust – kas sellest piisab? Või peaksime eesti keelele mõtlema hoopis natuke ja iga päev?
Kohe peale vaheaega tuli III kooliastme õpilastel taas rinda pista õigekirjaülesannetega. Nii olümpiaadi III voorus kui kõigis kolmes voorus kokku osales 266 õpilast ning meie kooli parimad õigekirjatundjad on välja selgitatud.