Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Ma käisin unustamatul seiklusel Kariibi mere piirkonnas, laevareisil Explorer of the Seas pardal.
1. aprillil toimus kõigil üheksandikel eesti keele proovieksam. Seejärel, 9. aprillil toimus 9.d klassil ka e-katseeksam.
11. ja 12. aprillil korraldati Kuressaare Hariduse Koolis maakonna koolide näitemängupäevi: neljapäeval esinesid 5.–9. klassid, reedel 1.–4. klassid. Nooruse kooli truppidel läks suurepäraselt, sest tagasi tuldi kahe laureaaditiitli, eripreemia ja näitlejapreemiatega. Uhke töö!
Aprillikuu esimesel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest Saaremaa koolidest spordihoones mereteemalisel koolitusel „Meri ja mina ka!“. Kokku oli kuus töötuba ning nendest ja oma muljetest veidi täpsemalt 8.a klassi õpilaste pilgu läbi.
7.b maalis vesivärvidega kevadet.
Mida mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „labu“? Keda mõtleb saarlane, kui kasutab sõna „tonger“? Kuidas on saare murdes lause „Aja hobune ära“? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisid lõimingupäeval vastust kuuendikud, kes saare murde õppimise töötoas tõdesid üllatuslikult, et see saarlaste keel üks isevärki keel on. Igaks juhuks said õpitud murdesõnad ka üles joonistatud, sest mine tea, millal need meie igapäevasesse kõnepruuki taaskasutusele võiksid tulla.
1. aprill oli lisaks naljategemise päevale ka oskuste päev. Meie kooli sadakond kaheksandikku ja nende õpetajad väisasid Kuressaare Ametikooli ja seal õpetatavate erialade töötubasid. Õpilastele tutvustati Kuressaare Ametikooli sisseastumise tingimusi ja korraldust. 8.b klassi õpilastelt väike ülevaade.
„Aeg enne Linnuteed, mis sulle antud,
on küll sinu oma;
kuid samas oluline neile,
kes su kõrval selles ajas.“
(V. Osila)
Märtsikuu Tähekese viktoriinis olid parimad 1. klassidest Maribel Aulik, 2. klassidest Tevin Kaljo ja Tomi Sepp ning 3. klassidest Theodor Vabar.
Väga tubli tulemuse tegid ka Madli Tuuling, Johannes Reinfeldt, Mairold Kivi, Mia-Loviise Ivalo, Priit Loik ja Henri Niit.
Eelmisel nädal külastas 6.a klassi oftalmoloog ehk silmaarst doktor Mariliis Putnik.
Kuressaare Nooruse Kooli ettevõtlikud noored osalesid sellel õppeaastal päris mitmetel aineolümpiaadidel: inglise keel, eesti keel, matemaatika, bioloogia, geograafia, keemia, ajalugu, saksa keel.
7. klasside joonistatud optilised illusioonid.
Erasmus+ programmi uue projekti „Sailing Into Opportunities“ esimesed tegevused said alguse juba käesoleva õppeaasta novembris, kui arendusmeeskonna liikmed Leedust, Rumeeniast, Eestist ja Itaaliast kohtusid Vilniuses. Sealt edasi algas arendustöö, mille käigus tegeleb iga riik omale määratud kitsama teemalõiguga, et töötada välja õppematerjalid, mida uuel õppeaastal õpilastega koos katsetada.
1. aprillil toimus Nooruse koolis lõimingupäev, mis seekord keskendus saarlusele. Selle käigus lahendasid 7. klassid koos müsteeriumi „Kuhu kadus Maria?“ 7. klassid jaotati lennuülesteks gruppideks, iga grupp sai endale värvi ja erineva liikumisplaani.
30.–31. märtsil peeti Elvas First LEGO League võistluse Masterpiece hooaja finaali. Nooruse koolist osales kaks võistkonda, Nooruse Saarmad ja Tidrikud. Mõlemad võistkonnad konkureerisid südikalt ja pidasid kaks pikka võistluspäeva superhästi vastu! Tidrikud saavutasid robotimängus 7. koha! Palju õnne!
Koolisõrmuste tellimine on ilus ja väärikas traditsioon, mis liidab endisi koolikaaslasi ning aitab toredaid mälestusi elus hoida. Sõrmused on märk ja mälestus ühest eluetapist – ajast Nooruse koolis. Meil on suur rõõm teatada, et Nooruse kool on endale sõrmuse leidnud.
Seekordsel Mini-megaajul võidutses 3.c klass. Võitjameeskonda kuulusid Karl August Kukk, Jakob Sisas, Theodor Vabar ja Johannes Reinfeldt.
Neile järgnes 3.a võistkond koosseisus Emily Kolk, Anette Rand, Ants Laula ja Knut Kokk. 3. kohale tulid 2.b poisid Tomi Sepp, Ruben Tool, Karlis Oja ja Karl Õunpuu.
Kohtusime lõimingupäeval meie kooli vilistlase ja praeguse kuulsa laulja Merilin Mälguga.