Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (2)
- Bookstagramid (49)
- Kümme küsimust (4)
- n päeva lõpetamiseni (35)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
24. november
- Krister Ivalo 3.a
- Tevin Kaljo 3.a
25. november
- Katreen Sepp 8.c
- Liisbet Sepp 9.b
- Theron Kütt 9.d
26. november
- Brenda Reinmägi 1.c
- Karola Koppel 2.b
27. november
- Brait Orav 6.a
- Daniel Kalaus 3.a
- Kevin Orav 6.a
- Sebastian Mägi 4.b
28. november
- Hendrik Suurpere 8.a
- Jette Saat 1.a
- Sarah-Roosi Rikmann 2.c
30. november
- Eliisabet Aer 2.c
- Minni Liise Kuusk 5.a
Töötajate sünnipäevad
23. november
- Kristiina Piipuu
26. november
- Grete Pihl
28. november
- Maren Aaviste
30. november
- Raina Rääp
Aasta jooksul ragistas Megaaju erinevates voorudes ajusid 64 võistkonda, neist õpetajate omi 5.
Reedel, 3. mail kuulutati välja võitjad ja jagati parimatele tunnustusi kolmes kategoorias: üldarvestuses, õpilaste arvestuses ja iga lennu parimatele.
ERASMUS+ projekt viis meid seiklusele Lõuna-Itaaliasse, kus külastasime Modugno linna ja selle kooli võlusid. 23.–29. aprillil käisid kaksteist 8.a klassi õpilast, nende klassijuhataja Elis Nõu ja noorsootöötaja Kristin Lauri õpirändel. Itaalias viibides ööbiti kohalikes peredes. Igal osalejal oli oma host (Itaalia õpilane, kes meid oma kodus ja peres võõrustas). Just see kogemus andis sellele nädalale tõelise autentsuse ja väärtuse.
Neljapäeval, 2. mail kõndisid Nooruse kooli õpetajad kevadele vastu ja panid kepikõnni ning intervalltreeninguga hooajale punkti. Edasi liigub juba igaüks omas, peaaegu suvises rütmis ja sügisel alustame taas ühiste trennidega.
Aitäh, Tiina Käen, olemast meie südametunnistus, utsitaja ja peatreener! Aitäh, Ülle Räim ja Annely Oolup, treeneritena toetamast! Aitäh, külalistreener Liili Varvas, Bodyart treeninguga meie aastat vürtsitamast. Oli mitmekesine hooaeg!
3.–4. klasside kunstiringi õpilaste geomeetrilised mustrid. Tööde autoriteks on Kristella Rauniste 3.b klassist, Robert Leppik 4.a klassist ning Elisabeth Koiduste 3.c klassist.
Aprillikuu parimateks Tähekese tundjateks osutusid seekord 1.c klassist Maribel Aulik, 2.a klassist Tevin Kaljo ja 3.b klassist Madli Tuuling.
3.a klassi lapsed oli mõtete ja meisterdustega kosmoses.
19.–20. aprillil 2024 toimus Hariduse kooli aulas Kuressaare Laululinnu võistlus.
Programm oli jaotatud nelja võistluskontserdi vahel:
I kontsert reedel, 19. aprillil kell 16.00 3–4-aastased ja 5–7-aastased;
II kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 11.00 8–10-aastased B- ja A-kategooria;
III kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 14.00 11–13-aastased B- ja A-kategooria;
IV kontsert laupäeval, 20. aprillil kell 16.00 14–16-aastased B- ja A-kategooria ning 17–19-aastased.
Lauljaid hindas žürii koosseisus Mare Väljataga, Malle Stint ja Martin Vesberg.
Enne vaheajale minekut oli kõikidel kolmandate klasside õpilastel ja õpetajatel suurepärane võimalus kohtuda raamatu „Maru lugu“ autori Aarne Mägiga.
„Maru lugu“ oli selle õppeaasta 3. klasside klassivälise kirjanduse loetud raamatute nimekirjas.
Et Aarne Mägi on meie oma kooli vilistlane ning teada-tuntud Kuressaare Teatri loominguline juht ja lavastaja, siis tekkis meil soov teada saada, kuidas on teatritöö kõrvalt saanud temast ka kirjanik.
Vahetult enne vaheaega, 19. aprillil toimus Tallinnas TalTechis rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj, kus osales ka meie Nooruse kooli viieliikmeline võistkond: Liisa Naulainen, Trevor Ast, Hanna Paju, Lisanna Valdmets ja Tuule Kalamees.
Kevadise koolivaheaja juhatas sisse kosmosepäev „Käi Kuu peale!“, mis oli Nooruse Tehnoloogiakooli kolmas laager.
Eelmisel nädalal külastasid meie kooli Kaali ja Luce kooli 6. klasside õpilased. Külastuse eesmärk oli tutvuda uue kooliga, kuhu nad sügisel õppima tulevad.
25.–29. märtsil külastasid Kuressaare Nooruse kooli 8.c klassi õpilased ERASMUS+ projekti„Kultuuridevahelised erinevused“ raames Sloveeniat. Täpsemalt Ptuj linna kooli OŠ Breg. Õpilastega olid kaasas Virge Lember, Kristin Lauri ja Anneli Meisterson.
OŠ Bregi kool on meile varasemalt hea partner olnud mitmes projektis, seega olime juba teadlikud, et tegemist on imeilusa linna ja lahkete võõrustajatega.
7.c klass õppis kunstitundides kahe koondumispunktiga perspektiivi ehk kauguspilti joonistama ja kujundama. Töö autor on Noora Nook.
Seiklusterohke kooliliiga vabariiklik finaalturniir Viljandis tõi meie koolile tüdrukute arvestuses 2. koha ja poiste arvestuses 5. koha.
Mõista, mõista, kes see on?
VÄIKE LEHMAKE, MAGUS PIIMAKE.
Vastuse leiad 1.b klassi ukselt.
9. aprillil toimus Saare maakonnas 5. klasside õpioskuste talgute võistlus, kus osales ka Kuressaare Nooruse Kooli 5.b klassi viieliikmeline võistkond. Võistkonda kuulusid Rico Sannik, Eerik Elias Rekaya, Hannes Pulk, Henry Prostang ja Heleen Alas.
8.–14. aprillil toimunud liikumisrõõmu mõõduvõtus osales kokku 15 kooli. Nooruse kooli usinamad sammuseadjad olid kooliastmeti Aileen Metsniit, Albert Ormus ja Rasmus Klimov, lapsevanematest Merita Õigemeel ning õpetajatest Eve Tuisk.
Koolidevaheline liikumisvõistlus toimus juba 5. korda.
16. aprillil said palliplatsil taaskord kokku õpilased õpetajatega. Sel korral kohtusid Nooruse kooli meesõpetajad III kooliastme noormeestega.