Neljapäev, 4. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Fantastilised taimed / 5.b klassFantastilised taimed / 5.b klassFantastilised taimed / 5.b klass
Gert Lutter, 13. oktoober 2023

Esimese korruse pikas koridoris saab uudistada 5.b klassi õpilaste fantastilisi botaanikatöid. Mine ja heida pilk peale!

Artikkel / KlassiloodSuveseik: 1.c, 1.b ja 6.b klass
Gert Lutter, 13. oktoober 2023

Suvi on möödunud kui linnutiivul ning seda jäävad meile meenutama mälestusekillukesed. Koolileht Nooruse Meridiaan korjab kokku kõigi klasside killukesed, et sellest saaks ühine suur mälestus.

Seekord siis kolme klassi suvepildid ning jäänud veel samapalju! Ootame teie viimast suvepingutust!

Artikkel / KlassiloodReis seenemetsa!
Reis seenemetsa! / 2.b klassReis seenemetsa! / 2.b klassReis seenemetsa! / 2.b klass
Raina Tiidovee, 13. oktoober 2023

2.b klass meisterdas terve riiulitäie seeni. Isegi kärbseseeni – ilusad, aga ohtlikud!

Kristel Paju, 10. oktoober 2023

4.–5. oktoobril toimus Tartus Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar „Vunki juurde koostööle!“.

Gert Lutter, 9. oktoober 2023

Järgmiseks korraks ootame nende klasside suvemälestusi, kes pole veel saatnud! Kohtume!

Ülle Räim, 9. oktoober 2023

Oli rühmi, kus lasti tegutseda ühel oskajal, aga ka neid, kes koos kruvipäid uurisid ja üksteist nõuga aitasid. Igatahes sai selgeks, et kaunid geelküünedki pole akutrelli käsitsemisel takistuseks.

Artikkel / VariaNädala kunstitöö
Eliise Belinets, 6. oktoober 2023

6. ja 7. klasside abstraktse värviketta kunstitööd.

Artikkel / Klassilood2.a vahtralehed
Inga Engso, 6. oktoober 2023

Sügise värvid on ilusad!

Gert Lutter, 6. oktoober 2023

Seekord saatsid oma suvehetked kuus klassi. Nüüd ootame järgmisi, et saaksime edasi avaldada!

Artikkel / ÕppetööLoovalt lihastest
Kristi Sillart, bioloogiaõpetaja, 6. oktoober 2023

Teisipäeval, 26. septembril lõppes 9. klassi bioloogiatund veidi teistmoodi kui tavaliselt. Tunni teema – lihased – võeti kokku luulevormis.

Artikkel / VariaIgaüks teist on eriline
Linda Männik, õpetajate päeva direktor, 5. oktoober 2023

Õpetajate päeva direktor Linda Männik soovib ilusat õpetajate päeva.

Gert Lutter, 5. oktoober 2023

See Molière puistatud mõttetera sobib üsna hästi õpetajate päeva ning õpetajate päevaga haakub päris hästi ka käesolev artikkel. Nimelt on koolilehe kõrvusse jõudnud sosinad, et üsna mitmed meie tublidest õpetajatest-töötajatest jõuavad muu töö kõrvalt veel ka õpingutega tegeleda. Kes siin, kes sealpool merd.

Uurisin lähemalt ja mitmedki õppurid olid lahkesti nõus mõnele küsimusele vastama.

Gert Lutter, 2. oktoober 2023

Seekordsed suveseigad saatsid meile pealkirjas mainitud klassid. Järgmisi näeme juba paar päeva pärast, nii et kohtume!

Ülle Räim, 2. oktoober 2023

Meie kooli 3. tervisespordipäev toimus uue formaadi järgi, mille aluseks oli eakohasus, valikuvõimalus ja koostöö.

Kaisa Sau, 2. oktoober 2023

Täna tähistab jätkuvat noorust meie loodusainete õpetaja Gerta Nurk. Gerta ei ole inimene, kellele meeldiks endast rääkida või kes sätiks end alati esiplaanile, sellepärast uurisimegi neilt, kes Gertat kõige paremini tunnevad, milline siis ikkagi on meie lemmikbioloog Gerta.

Jaana Puksa, 28. september 2023

Täna tähistab oma ümmargust sünnipäeva Mihkel Vendel, kes sellest õppeaastast lisaks teatriringile paneb end proovile ka õpetajaametis. Nimelt on 34. lennu lõpetanud Mihkel nüüd 7.c klassi juhataja ning annab ka draamaõpetuse tunde.

Et Mihkel on ise samuti tõeline multitalent, kes laulmisele ja näitlemisele lisaks oma häälega ka Saaremaa raadiokuulajaid võlub, teeme temaga kaks ühes loo – saame tuttavaks ja soovime ka palju õnne sünnipäevaks!

Artikkel / ÕppetööTugiteenuste tutvustus
Valeria Liigsoo-Luige, 27. september 2023

Millised tugisüsteemid on meie koolis ja kuidas toimida probleemide korral, selgitab Nooruse kooli HEV-kooridnaator Valeria Liigsoo-Luige.

Kõige olulisem on aga meelde jätta, et mis tahes mure kas lapsel või lapsega on, alustada tuleks klassijuhatajast. Klassijuhataja teab, kelle poole koolis pöörduda. (Toim.)

Eve Tuisk, 26. september 2023

Kas jõuluvana on päris? Mis on elu mõte? Kui Andresel on 8 küünalt ja ta puhub 4 ära, siis kui palju tal küünlaid alles on? Kumb oli enne, kas kana või muna? Mis häält teeb pruun värv? Mitu molekuli on maailmameres? Millisele küsimusele ei oska ChatGPT vastata?

Just selliste küsimustega proovis 9.c klass ChatGPT-d hulluks ajada, kui osales eelmisel nädalal Jaan Aru e-tunnis „Mis on tehisaru?“. Lisaks lasid nad tehisarul e-tunnist koolilehele artikli kirjutada. Vaata ja võrdle, kuidas ChatGPT sellega hakkama sai, kui vastava töökäsu andsid kolm erinevat gruppi!