Esmaspäev, 8. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Marit Tarkin, 5. märts 2021

5. märtsil algab vabariiklik kirjandusolümpiaad, mis sel aastal mahub üldteema alla „Kirjandus ja koht“. Saaremaalt jõudis vabariiklikule olümpiaadile Maria Liis Metsküla 10.b klassist uurimistööga „Kodukohakirjanduse erijooni“. Töö aluseks on meie enda kooli vilistlase teatri- ja kirjamehe lasteteos „Maru lugu“. Kuna ajad on erilised, siis toimub vabariiklik kirjanduslik võistukatsumine veebis ja alates homsest kuni esmaspäevani peame Maria Liisile pöialt! Suur tänu Aarne Mägile, kellega kohtumine ja Maru tegemised olid põneva uurimistöö aluseks. Maria Liis tutvustab nüüd aga lähemalt valminud tööd.

Merike Kivilo, 5. märts 2021

Täna tähistab oma juubelit meie kauaaegne kolleeg, inglise keele õpetaja Marje Pesti. Marjel on alati plaan või kaks varuks, seega on kirglikul reisihuvilisel kindlasti varuks plaan ka praeguse olukorra jaoks ja tegevusi jätkub! Palju õnne, Marje!

Gert Lutter, 3. märts 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

2.c klassi lapsed soovisid seda aastat meenutada koos oma suurte 11.c klassi sõpradega, kes järgmisel aastal õpivad Saaremaa Gümnaasiumis.

Järgmiseks 10.b klassi foto. Kohtume!

Gert Lutter, 24. veebruar 2021

6.b klassi jääb sellest õppeaastast meenutama üks korralikult lumine klassipilt, mille autoriks on Maria Pae.

Kohtume järgmisel nädalal, kui on 2.c klassi kord!

Artikkel / KlassiloodVarjude mäng 3.b klassis
Varjumaalid / 3.b klassVarjumaalid / 3.b klassVarjumaalid / 3.b klass
Merle Tustit, 24. veebruar 2021

Kui loodusõpetuse tunni teemaks on „Valgus ja vari“ ning väljas on imeline, aga väga külm päikeseline talvehommik, siis lõpptulemusena valmisid toredad varjupildid. Koostöö kolmestes gruppides sujus väga hästi: üks laps istus toolil, teine hoidis paberit ja kolmas joonistas. Ja nii kokku kolm korda. Vaadake, kas tunnete kedagi varju järgi ära.

Artikkel / ÕppetööVabariigi aastapäevaks
Youtube video!
Gert Lutter, 20. veebruar 2021

„Vabadus on otsimine. Vabadus on eksimine. Vabadus on kaotamine, jälleleidmine ja lakkamatu küllastumatus,“ on Artur Alliksaar kirjutanud oma luuleridades. Head õpilased ja töötajad! Sel aastal tähistame vaheaja algust ja peatset vabariigi aastapäeva teistmoodi. Isekeskis.

Ning isekeskis, aga samas ikkagi üheskoos, vaatame sel aastal aktuse asemel väikest videotervitust.

Artikkel / Klassilood3.b linnumajad
Linnumajad / 3.b klassLinnumajad / 3.b klass
Merle Tustit, 18. veebruar 2021

3.b klassi lapsed toitsid leevikesi, punaseid ja kollaseid!

Marit Tarkin, 17. veebruar 2021

Just sellisel teemal väitlesid koolinoored Eesti Väitlusseltsi meistrivõistluste II etapil. Saaremaad esindas taaskord üks võistkond Sokipöisel koosseisus Riin Suuster, Emeli Pikner ja Thomas Hendrik Liiv. Noored tegelevad järjekindlalt ja põhjalikult väitlustööga ja kogemusi väitluses olla hea tuleb järjest juurde. Seekordne teema eeldas sügavuti majandusvaldkonnaga tutvumist ja hoopis uute terminite ja seisukohtadega kokkupuutumist. Meie tiimi aitasid seekord ette valmistada oma ala professionaalid Richard Kesküla ja Anniki Mikelsaar, kes mõlemad ka maailma tasemel võistlustel osalenud. Suur, suur tänu teile!

Gert Lutter, 17. veebruar 2021

Tundub, et 4.a klassile meeldib tööd teha ning seda on ka nende fotolt näha, sest pealkirjaks on nad pannud „Töö kiidab tegijat“.

Järgmisel korral juba 6.b klass! Kohtume!

Ene Pidmann, 12. veebruar 2021

Nädala kunstitööks on 9.b klassi õpilase Mariliis Maasiku kunstiolümpiaadi kodutöö, mis hinnati neljanda koha vääriliseks. Teemaks oli „Kohtumine loomaga“ ning pildil oli oluline anda edasi looma emotsiooni.

Artikkel / KlassiloodVarsti käes on sõbrapäev
Kaari Maidle, 12. veebruar 2021

3.a klassi laste joonistused sõbrapäeva eel.

Gert Lutter, 10. veebruar 2021

"Kõige tähtsamad tunnid koolis on eesti keel ja lõunatund, sest need on iga päev," kirjatab klassijuhataja Raina Rääp 1.b klassi foto juurde ja lisab veel, et laste arvates on kõige toredam tund programmeerimine, sest seal saab robotitega mängida.

Jääme ootama 4.a klassi fotot!

Artikkel / KlassiloodMeisterdada on vahva
Ruumilised loomapildid! / 3.c klassRuumilised loomapildid! / 3.c klass
Anu Rand, 10. veebruar 2021

3.c klass meisterdas munakarpidest loomi. Töö oli huvitav ja veidi ka pingutust nõudev. Valminud loomapildid tulid aga toredad ja meeldisid meile kõigile.

Ene Pidmann, 5. veebruar 2021

Joonistus „Õhk“. Autoriks Mariliis Maasik 9.b klassist.

Gert Lutter, 4. veebruar 2021

Arnold Vapper ja Karita Aunbaum saadavad meile 12.c klassi fototervituse, millele on pealkirjaks kirjutanud „Gängstad kutid ja ilusad mutid“.

Järgmisel nädalal 1.b klass. Kohtume!

Artikkel / KlassiloodLugema. Lugema? Lugema!
Inna Vann, 3. veebruar 2021

1.c klassi mõtteid lugemisest.

Madli-Maria Naulainen, 2. veebruar 2021

Rahuleping Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmiti pärast keerulisi läbirääkimisi 2. veebruaril 1920 Tartus. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja ning oli esimeseks suureks saavutuseks noore Eesti riigi välissuhtluses. Leping määras ära Eesti idapiiri ning selles tunnustas Nõukogude Venemaa igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Samuti avas see Eestile tee rahvusvahelisele tunnustamisele iseseisva riigina. Lepingu ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.

Gert Lutter, 1. veebruar 2021

Alates jaanuarist on 1.a klassil uus klassijuhataja, kes koos oma vahvate õpilastega õpetajaametit avastab. „Täitsa meeldib ja võiks tõesti olla see, mida edasi õppida,“ arvab väikese maakooli õpilasest suurkooli õpetajaks jõudnud Reelia, kes on õppinud eesti ja soome-ugri keeleteadust ning vabal ajal harjutab kitarrimängu!