Otsi
Artiklite sarjad
- Kümme küsimust (27)
- Bookstagramid (63)
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
3. juuli
- Luisa Lindau 9.a
4. juuli
- Andro Jürisson 9.b
- Georg Kenneth Mehik 8.a
- Reiko Ratas 6.b
5. juuli
- Hanna Pokk 5.a
- Iris Väli 5.b
- Steven Aus 4.a
6. juuli
- Kusti Koppel 8.c
- Oskar Laanet 6.c
- Roosi Tõrv 1.b
- Siimeon Vahter 7.c
7. juuli
- Gristo Kolk 3.b
- Meribel Saat 8.b
8. juuli
- Anastasiia Kodinets 2.b
- Anette Tänav 6.a
- Otto Hendrik Kaunis 8.a
- Taago Arikas 8.d
9. juuli
- Isabel Juhanson 3.b
Töötajate sünnipäevad
3. juuli
- Elis Nõu
5. juuli
- Liisi Laum
7. juuli
- Inna Vann

Jukude traditsiooniliste KG-õpilaseks saamise rituaalide hulka käib ka õpetajate ja õpilaste vaheline võrkpall. Kolmapäeval teoks saanud võrkpallimati tegi eriliseks asjaolu, et seekord mängisid omavahel nii naiskonnad kui meeskonnad.
Mängud olid tasavägised, aga seekord jäid peale kogemused: õpetajate paremust pidi tunnistama nii tüdrukute kui poiste võistkond. Aga selleks ju gümnaasiumisse tullaksegi, et targematelt õppida ja mitmekülgselt areneda!

Kuressaare Gümnaasiumi 35. juubeliks kinkisid 19. lennu vilistlased koolile Rikkaks saamise õpikuid. Raamatutest leiame kinkijate soovid praegustele õppuritele.
SA Innove tegi teatavaks 2013.a. riigieksamite esialgsed tulemused (apellatsiooniperioodi lõpuks võib tulla mõningaid muutusi). KG tulemused on üle Eesti gümnaasiumide keskmise.
Matemaatikas on Eesti gümnasistide riigieksami keskmine 62,9 p. - KG tulemus 76,7 p., inglise keeles KG-l 78p. - riigi keskmine 72,6p., geograafias KG 61p., - gümnaasiumide keskmine 53,6p., keemias: KG 73 p. - gümnaasiumid 68,3 p., ühiskonnaõpetus: KG - 66,8 p., -gümnaasiumid 63,6p., eesti keeles KG-l 64,7 - gümnaasiumid 63,1, bioloogia: KG 55,8p. - gümnaasiumid 55,2 p..

Sel aastal saab täiendust KG 100-liste klubi: Lisette Toplaan sai eesti keele riigieksamil maksimumtulemuse! Lisaks matemaatika riigieksami rekordtulemusele, keskmine 77 p, jääb selle aasta eksamisooritajate nimele veel üks rekord: läbi aegade parim tulemus sündis ka inglise keeles, keskmine 78 p, kusjuures 11 õpilast said tulemuse üle 90 punkti. Kokku sai eesti keele eksamil üle 90 punkti kaks õpilast, ühiskonnaõpetuses üks õpilane ja matemaatikas neli õpilast.
Meie ja üle terve Eesti paljude teiste aktiivsemate IT-alaste huviringide tegevust toetas sellel õppeaastal Vaata Maailma SA poolt ellu kutsutud rahvusvaheliselt tunnustatud projekt NutiLabor , mida rahastavad Elion, EMT ja Microsoft. Maikuus korraldati projekti raames toetatud huviringide ehk Nutilaborite vahel Nutivõistlus, millel meie robootikaklubi saavutas koha kahe parima seas.

Teatavaks on saanud esimesed selle aasta riigieksamite tulemused. Vägagi rõõmustavad on meie jaoks matemaatika tulemused: keskmine tulemus 76,7 punkti, mis on läbi aegade kooli parim tulemus. Õpilastest said parimad tulemused Mihkel Aavik ja Johanna Sepp 97 p, Ulvar Vahter 96p ja Sten Pirn 91p (kõigi õpetaja Signe Vahkal).

Inspiras õppivaid andekaid muusikuid tutvustav plaat "Aeg ei peatu 2008–2012" on järg varasematele plaatidele "Ja nii see läeb 2006–2007" ja "Parimad tegijad muusikas 2000–2002".

Kaitseministeerium ühes haridus- ja teadusministeeriumiga kuulutas välja laste ja noorte loomevõistluse Minu tuleviku Eesti, kuhu oodati joonistusi, kirjandeid või videoklippe 27. aprilliks. Töid hinnati neljas vanuserühmas: 3–5aastased ja 6–9aastased, kellelt oodati joonistusi, ning 10–14aastased ja 15–19aastased, kes said valida kas kirjandi kirjutamise või videoklipi tegemise vahel. Nüüd on selgunud tulemused: meie kooli 2.c klassi õpilane Käti Saar saavutas II koha oma vanuserühmas! Palju õnne!
24. mail toimus Tallinna Tehnikaülikoolis järjekordne gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele mõeldud robootikaalane teaduskonkurss "Digitaaltehas". Esikoha saavutas KG Robootikaklubi meeskond, kuhu kuulusid Ragnis Armus ja Karel Liiv 11.c klassist.

Selle õppeaasta Kuressaare Gümnaasiumi Pärlid on Janely Rüdein (4.–6. klass), Mari Tiitson (7.–9. klass) ja Kati Vahter (10.–12. klass).

17.-19. mail toimus Karepal Lääne-Virumaal põhikooliastme bioloogiaolümpiaadi lõppvoor. Meie kooli esindas seal Mari Tiitson 7.b klassist, kes saavutas üldkokkuvõttes 8. koha (III järgudiplom).

Ka 1.b klass külvas mulda kõrvitsaseemned, et jälgida, kuidas sirgub seemnest taim. Igaüks kastis oma taime hoolega ja nüüd on kõrvitsataimed nii suured, et iga taim ihkab oma kompostihunnikut. Vaatame, kellel kasvab sügiseks kõige suurem kõrvits!

Mai teisel nädalal selgusid XIV Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele 2012/2013 õppeaasta võitjad. Meie kooli tuli sellelt konkurssilt neli preemiat.
Kuressaare Gümnaasiumi ja Opatija Eugen Kumicici nimelise Gümnaasiumi (Horvaatia) noortevahetusprojekt sai teoks tänu osalemisele Euroopa Noorte programmis. Projekt Noorte koostöö kohaliku kultuuripärandi ja looduskeskkonna väärtustamiseks ning säästvaks kasutamiseks viis 9.-14. maini 15 meie kooli õpilast Opatijasse.

16. mail võttis 1.a klass osa Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel läbiviidud projektist "Kaasaegne kunst läbi loovuse". Käisime terve klassiga vaatamas ja arutamas, proovimas ja katsetamas mõista moodsat kunsti. Kõige põnevam oli moodsat kunsti ise teha.

Novembrist aprillini kestnud Megaaju turniir pakkus ka sel hooajal põnevat võistlust, kus liidrikoht käis korduvalt käest-kätte. Viimaste voorudega suutis 12.a võistkond (Mihkel Aavik, Jaan Martin Raik ja Janno Õunpuu) oma kättevõidetud edumaad hoida ning kindlustas esikoha.

Kümnendasse klassi astujatele mõeldud teabepäeval esines KG-s hiina rahvusliku instrumendi guchengi mängija Feifei. Tutvustati ja näidati ka teisi hiina muusikainstrumente. Hiina keele õppijatel on järgmisel aastal võimalus põhjalikumalt tundma õppida hiina keelt ja kultuuri ning osaleda ka noortelaagris Hiinas.

6. mail oli 1.c klassis külvipäev. Kõik lapsed võtsid kooli kaasa väikese topsi mullaga. Õpetaja jagas kõrvitsaseemneid. Külvitöö võis alata. Iga laps sosistas oma seemnetele head soovid kaasa. Jälgisime oma topsides toimuvaid muutusi hoolega. Kastmist ei unustanud keegi. 13. mai hommikul oli üllatus suur! Paljud kõrvitsataimed olid ninad mullast välja pistnud. Eks näis, kellel sügiseks kõige suurem kõrvits kasvab!
Kuulutused
