Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

Negatiivne ruum ja monokroomvärvid. Töö autor on Stig Pitk 7.a klassist.
Sõbrapäeval ootas koolijuht külalisi ja kolmel vahetunnil said õpilased koolijuhiga lihtsalt vestelda, koolielu üle arutada ja loomulikult kallistada.

Mis värvi on armastus? Kuidas see lõhnab? Kuidas maitseb?
9. klass kirjutas meile retseptid, mille tulemuseks on tingimatu armastus.

Selleks, et Nooruse kooli õpilaste hääl kõlaks selgelt ja kostuks kaugele, anname sõna Sõnaosavate noorte ringi õpilastele, kes avaldavad arvamust neid kõnetaval teemal. Heidi Väli räägib, mida on lugemine talle andnud ja miks on oluline, et noored raamatutest ei kaugeneks.
Talvelaagri neljanda päeva õhtul ragistasime veel viimast korda ajusid AjuKääriku viktoriinis. Kas sinul on aimu, kus riigis on keelatud koolis süüa ketšupit, et lapsed ei unustaks „päris“ toidu maitset?

1.b klassi lapsed tõmbasid vahvad käpikud kätte ning naudivad koos talvist sõbrapäeva.

„On aeg“ räägib poisist nimega Roomet ja tema erilisest võimest näha inimeste pea kohal liivakella, mis inimese vananedes ühe liivatera haaval tühjeneb.
Kolmas päev sarnanes liikumistegevuste mõttes üsna palju eelmisele päevale. Kolmes grupis käidi taas Pühajärvel, Kuutsemäel ja Tehvandil, sedakorda mäesuusa asemel lumelaud. Söök on maitsev, pingutusest tulev väsimus kasvab, mitmed magasid hommikul sisse.
Koolijuht Marit Tarkin ja Arutleva Kooli koordinaator Kaisa Sau käisid Kanal 2 saates „Telehommik“ rääkimas Arutlevast Koolist, argumenteerimise vajalikkusest ja meie kooli tegemistest.
Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda.

Kodutütred ootavad oma ridadesse uusi huvilisi kolmapäeviti klassi 109 kell 14.00–16.00.
Laagri teisel päeval jagus tegevusi õue mitmes kohas: murdmaasuusatajad olid Tehvanil, mäesuusatajad Kuutsemäel ja tõukekelgud sõitsid Pühajärvelt Käärikule. Päeva teises pooles suusatati Kääriku radadel ja õhtul sai nautida sooja sauna, tunnustati päeva tegijaid ja pandi end proovile AjuKäärikul.

Veebruarikuu viiendal päeval toimus Saaremaa Gümnaasiumis piirkondlik keemiaolümpiaad. Ülesannete lahendamiseks oli 8. klassil aega neli tundi ning 9. klassil ja gümnaasiumiõpilastel viis tundi.

Seekordses Mini-Megaajus panid I kooliastme õpilased end proovile Eesti-teemaliste küsimustega. Kõige paremini teadsid vastuseid 3.b Tüdrukud (Mia Linda Kukk, Mia-Eliise Tõru, Astrid Koitla ja Marin Saar). Neile järgnesid 3.c Poisid ja 2.c Roosad autod.

9. veebruari hommikul kell 7.40 tuli teade, et Saaremaa ja Hiiumaa vaheline praam ei sõida. Selge, hiidlased ei tulegi enam ujumisvõistlustele. Eelmisel õhtul oli ka võistluste korraldusega seotud süsteemi haldamisega raskusi, koostöö ei tahtnud kuidagi sujuda. Lisaks tuli valmis olla veel elektrikatkestusteks!
Tõotas tulla tõsine tööpäev.
Esmaspäeva hommikul alustasid meie 8ndad klassid sõitu Käärikule, et veeta koos viis lõbusat ja sportlikku päeva ning nautida laagrielu ja -melu.

Ann on tubli 14-aastane tüdruk, kes ühel päeval leiab keldrist oma ema vana päeviku, mida lugedes saab ta teada, et ta ema pole alati olnud korralik nagu praegu.

6.–7. veebruaril toimus Pärnus Hestia Hotel Strandis 18. haridusjuhtide aastakonverents, kuhu kogunesid haridusvaldkonna juhid ja eksperdid üle kogu Eesti. Sel aastal olid fookuses arenguga seotud teemad, sealhulgas tehisaru, majandus, haridusreformid ning muudatuste juhtimine.
Kuulutused
