Otsi
Artiklite sarjad
- n päeva lõpetamiseni (40)
- Bookstagramid (62)
- Kümme küsimust (21)
- Vilistlase vaatepunkt (16)
- Eesti päev (18)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
20. aprill
- Karl-Johannes Paas 7.c
21. aprill
- Gustav Kesküla 1.a
22. aprill
- Annamai Laansoo 8.c
- Karl Mattias Kahju 9.a
- Mart-Sander Aru 5.b
- Ron Markus Kivi 2.c
23. aprill
- Heti Rannama 7.a
- Kerdo Sepp 9.c
24. aprill
- Kerden Tänav 8.d
- Sten Saar 4.a
- Stiina Saar 4.a
25. aprill
- Rasmus Ink 9.c
26. aprill
- Mattias Kõrge 6.a
27. aprill
- Oliver Reinart 2.a
- Ramon-Marten Sepp 8.c
Töötajate sünnipäevad
21. aprill
- Eha Põld
23. aprill
- Piret Tuzova
27. aprill
- Janno Tuulik*
- Leili Võrel
- Virge Lember

26. septembril kohtusid 5. klasside lapsevanemad koosolekul, kus muuhulgas arutleti laudkonniti erinevatel lapsi puudutavatel teemadel. Nii mõeldi üheskoos nt õppimise ja kodutööde, iseseisvuse ja vastutuse, viisakuse, koolikiusamise ja liikumise teemadel.

Pikk sõit Bulgaariasse algas juba 23. augusti varahommikul kell 5.30. Sellele järgnesid kaks pikka lennusõitu vahepeatusega Varssavis ja lõpuks olime Sofias. Sealt aga viis pikk-pikk bussisõit lõõskavas kliimas läbi mägise Bulgaaria maastiku viimaks Musta mere äärsesse väikelinna Kitenisse, kus toimus iga-aastane festival-foorum "Мы за мир во всём мире!" või teisisõnu "Me oleme maailmarahu nimel!". Festival ise on vene keeles toimuv suurüritus, kuhu kogunevad inimesed üle kogu maailma, et luua sidemeid inimestega, kellega muidu ei oleks pruukinud kohtuda, ning selle käigus seista maailmarahu eest.

Mis oleks üks kooliaasta ilma traditsiooniliste koolielu elavdavate üritusteta? Avalöögiks gümnaasiumiaastatele on ikka olnud Jukude laager. Nii ka sellel aastal. Jukud said esimesed tuleristsed Juhanite nõudlike pilkude ja kindlakäelise juhendamise all.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu on lõppenud, minu arm jääb kestma, nagu ütlevad peo juhid ja korraldajad kõiki asjaosalisi tänades. Ka mina tänan - Saarte Häält ja Saare maakonna korraldustoimkonda, tänu kellele avanes mul võimalus teha kogu tantsupeonädal meie kooli pererühmaga kaasa.
Juubelitantsupeo esimese etenduseni jääb veel vaid neli päeva ja täna hommikul asusid pealinna poole teele ka meie kooli pererühma väikesed ja suured tantsijad.
Koolimaja kollektiivi seas aga on viimaste kuude jooksul palju elevust tekitanud pererühma naisliikmete ootamatu käsitöölembus. Nimelt on Anni, Kersti ja Kristel oma viimaste kuude tööst ja perest vabad hetked veetnud kangastelgede taga, seelikuid kokku õmmeldes ja tanusid tikkides.
Mis, kuidas ja miks?

14. mai õhtupoolikul muutus Kuressaare Gümnaasiumi teine korrus üheks mõnusaks restoraniks. Kokanduse klass sai endale 20 tipptasemel kokka, kes kõrvalruumis austatud ja kõige armsamaid külalisi teenindada said.
29. aprillil toimus Kuressaare Linnateatris juba 10. Kuressaare Gümnaasiumi Minifilmide festival.
Kuressaare Gümnaasiumi üheteistkümnendikel on kooli lõpetamiseni jäänud veel veidi rohkem kui aasta ja reedel, 22. märtsil kinnitasid kõik tulevased abituriendid oma kestvat seotust kodu, kooli ja Saaremaaga, lausudes üheskoos sõrmusevande ning pannes sõrme kooli sümboolikat kandva sõrmuse.
Neljapäeval, 14. märtsil toimus traditsiooniline abiturientide ball. Seekordne Kuressaare Gümnaasiumi korraldatud üritus toimus Spaa Hotellis Rüütli, mille restorani Ritter kogunes üle 130 tulevase gümnaasiumilõpetaja. Korraldustoimkonda juhtinud Kristin Lauri hindas õhtut kordaläinuks. "Ball on igal aastal erinevat nägu ning sellel aastal sai selline," arvab Kristin. KG 12.a klassi juhataja Inge Jalaka arvates aga oli peoõhtu lausa muinasjutuline: "Kaunis ja lüüriliselt ilus ball, kuhu oleks tahtnud nii mõnigi Tuhkatriinu ära eksida!"

Sõbrapäeval kohtus 10.b oma väikeste sõpradega 1.b klassist. Koos veetsime me lõbusasti aega, mängides mänge silmade pilgutamisest kuni hiirelõksuni välja.

Selleks, et suusalaagri meeleolu kanduks ka vaheaega, avaldame suusalaagri tubli sulesepa Angeelika Siinori viimased sissekanded ajaveebi.

Täna, 7. veebruaril 2019, suusalaagri 4. päeval toimus Kääriku MV suusatamises, mis pani end ületama ja tõi paljude laagriliste silmadesse sära.
Suusalaagri kolmas päev (6. veebruar) on olnud mõnedele gruppidele päris mõnus puhkus ja teistele väsitav, kuid põnev ajaviide.
Käärikul on kaheksandikel suusatamine täies hoos.

4. veebruari varahommikul alustasime oma lennuga sõitu suusalaagrisse. Sõit kulges kahes bussis (A- ja C-klass suures ning B-klass väikeses bussis.) Meie ehk B-klassi sõit kulges lõbusalt muusika ja mõnusa seltskonna saatel.
Värske Kuressaare Gümnaasiumi ujula statistika näitab, et sellel õppeaastal on basseinikasutajaid tabanud "unustamiste puhang" – ujulasse unustab enda asja(d) iga teine ujulakasutaja.

Oktoobri esimesel nädalal olid 8. klasside õpilased Käti Saar ja Thomas Hendrik Liiv Erasmus+ koostööprojekti Wonderful World of Words raames Bulgaaria pealinnas Sofias. Reisiseltskonnas olid veel õpetaja Madli-Maria Naulainen ning kooli projektijuht Viktoria Bubukin. Õpirände projekti raames ööbisid õpilased kohalikes peredes ja osalesid tegevustes, mis toimusid Sofia 51. Elisaveta Bagryana nimelises koolis.
Kätte oli tulnud Venemaa reisi neljas päev, mis osutus ka meie viimaseks.
Kuulutused
