Esmaspäev, 8. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Jõulukaart / Emma KruuserJõulukaart / Angel EllermaaJõulukaart / Merit Mets
Ene Pidmann, 23. detsember 2020

Jõulukaartidega soovivad meile kauneid pühi 8. klasside õpilased Emma Kruuser, Angel Ellermaa ja Merit Mets.

Ilusaid pühi ja toredat aastalõppu!

Gert Lutter, 23. detsember 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

„Kõik on timm!“ ütleb 8.a klass. Pildistas Marii-Katriin Vammus.

Vaheaja-alguse nädalast jagab järgmisel kolmapäeval meile pilti 3.a klass. Kohtumiseni!

Artikkel / KlassiloodJõulumuinasjutt: Kolm soovi
Jaana Puksa, 22. detsember 2020

Jõulud ja vaheaeg pole enam kaugel ning mille muuga ikka täita kirjanduse tunnid kui mitte jõulumuinasjuttude kirjutamisega! Mõned tublid kaheksandikud-muinasjutuvestjad lubasid oma kirjatükke ka ajaleheveergudel avaldada!

Kolmandaks avaldame Katariina põneva muinasjutu soovidest ja ootamatust kohtumisest. Head lugemist!

Youtube video!
Ene Pidmann, 18. detsember 2020

Veidi pühademeeleolu kunstitöö rubriiki! 6.c klassi õpilase Bianca Marie kodunduse kodutöö video!

Kaunist saabuvat pühadeaega!

Jaana Puksa, 18. detsember 2020

Teiseks avaldame Anabel Lanna muinasjutu karupojast, kes kangesti tahtis jõule tähistada. Head lugemist!

Marit Tarkin, 17. detsember 2020

Kuidas portreteerida oma esimest õpetajat? Ülesanne on aukartust äratav, sest esimene õpetaja on kõige tähtsam inimene maailmas.

70. juubeli õnnitlusi koolis vastu võttes ütles Valve Rauna naerdes: „Teate, naised, seitsmekümneselt elu alles algab!“ See oli nii ilus mõte, mida olen enda ümmargustel sünnipäevadel sestpeale alati rõhutanud, on siht, millise ägeda verstapostini jõuda. Täna oled, armas õpetaja, jõudnud taas pika maa edasi sammuda ja pidupäeval kallistame Sind heade soovide ja meenutustega.

Gert Lutter, 16. detsember 2020

„Hullumeelne 10.a klass soovib teile rõõmu- ja (kingi-, lume-, emotsioonide-) naerurohkeid pühi!“ kirjutavad kümnendikud ise oma pildi juurde. Foto autoriks on Katariina Aulik.

Järgmisel nädalal näeme 8.a klassi fotot. Kohtume!

Tiina Kaup, 14. detsember 2020

Ilmar Tomuski kirjutatud ja Priit Pärna piltidega illustreeritud „Kõrvalised isikud“ on raamat nooremale kooliastmele.

Artikkel / Klassilood2.b klassi päkapikud
Raina Tiidovee, 14. detsember 2020

Päkapikk on tore mees,

tal on valge habe ees.

Loodan, et homme

toob ta sussi komme.

Sümmeetria / Kristel SaldaSümmeetria / Natali AbelSümmeetria / Lisette Sepp
Ene Pidmann, 11. detsember 2020

6.b klass õppis kunstiõpetuse tunnis mõisteid sümmeetria, valgus ja vari. Käärilõiketehnikas tööde autorid on Kristel Salda, Natali Abel ja Lisette Sepp.

Jaana Puksa, 11. detsember 2020

Esimeseks avaldame Meribeli vahva muinasjutu jõuluvanast ja e-kirjadest. Head lugemist!

Artikkel / PersonaaliaElu pärast KGd: Riho Õun
Ave Jõgi, 9. detsember 2020

Kui lugesin, et politsei- ja piirivalveameti aastapäevaaktusel tunnustati tublisid ametnikke ja avaldati tänu ning peadirektor Elmar Vaheri tänukirja pälvis Kuressaare piirivalvur Riho Õun, tundsin heameelt, et olime rubriigi „Elu pärast KGd“ järgmiseks persooniks valinud õige inimese.

Kohtusime Rihoga novembris ühe üsna tavalise kolmapäeva pärastlõunal. Jõime kohvi, jutustasime, lasime mõtetel ennast kanda „meie ühisesse kooliaega“ – mina siis klassijuhatajana ja Riho õpilasena.

Gert Lutter, 9. detsember 2020

Nagu peeglisaalis tehtud fotolt näha, oli 11.b klass eelmisel nädalal juba peatselt saabuva võimlemisvõistluse lainel! „Kes pilti teeb?“ pealkirja kandva foto autoriks on Liilia Brusnitsin.

Üheteistkümnendikelt kümnendikele – järgmisel nädalal on 10.a klassi kord!

Artikkel / Klassilood2.a klassi jõulumeisterdused
Jõulumeisterdused / 2.a klassJõulumeisterdused / 2.a klassJõulumeisterdused / 2.a klass
Inga Engso, 9. detsember 2020

2.a klassi lapsed meisterdavad hoolega, et kaunistada oma klassiruumi. Päkapikud piiluvad ning varsti on oodata jõuluvana. Laulud, tantsud ja luuletused hakkavad selgeks saama.

Bianca Marie Rannama, 6.c klass, 7. detsember 2020

6.c ja 6.d klass käisid Kuressaare linnateatris vaatamas etendust „Kes on Punamütsike“. Soovitame kõigil seda etendust kindlasti vaatama minna.

Ene Pidmann, 4. detsember 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Anette Maria Liivas jäljendas Monet´ maali „Impressioon. Tõusev päike“.

Merle Rekaya, 3. detsember 2020

1. detsembriks saatis oma demo Solistica eelvooru 247 noort lauljat Eestist ja Soomest!

9. Eesti noorte lauljate konkurss on eriline ka selle poolest, et esimest korda kogunesid solistid võistlustulle Saaremaal juba 25 aastat tagasi, tol ajal küll SÜGis ja üleriigilise noorte solistide ja duettide konkursi nime all.

Lelet Aavik-Part, 3. detsember 2020

30. novembri õhtul kogunesid II kooliastme lugemishuvilised lapsed taas koolimajja, et osaleda teist aastat toimuval lugemisõhtul „ÖÖ loeb!“. 11 töötuppa registreerus kokku 121 õpilast, mis on eelmise lugemisõhtuga võrreldes 13 õpilast rohkem! 4. klassi õpilasi oli sel korral kohal 27, 5. klassi õpilasi 58 ja 6. klassi õpilasi 36.