Otsi
Artiklite sarjad
- Vilistlase vaatepunkt (5)
- n päeva lõpetamiseni (36)
- Kümme küsimust (6)
- Bookstagramid (49)
- Eesti päev (15)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (50)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
5. detsember
- Triinu Kaju 9.c
6. detsember
- Matvii Talimonchak 5.c
- Raiko Trei 7.d
7. detsember
- Jete Krupinš 9.b
- Mari Grepp 2.c
- Mariliis Lehtjärv 4.a
9. detsember
- Alex Kesküla 8.d
- Liselle Niit 8.d
- Victoria Amanda Aavik 5.a
10. detsember
- Elisabeth Koiduste 4.c
- Kevin Treu 8.a
- Miina Maria Tasa 8.c
11. detsember
- Trinette Välisson 9.a
12. detsember
- Aron Väli 7.a
- Steven Parts 7.b
Töötajate sünnipäevad
5. detsember
- Ülle Räim
9. detsember
- Anu Rand*
26.-27. oktoobril kogunesid väitlemishuvilised õpilased üle kogu Saaremaa Kuressaare Nooruse Kooli, et Eesti Väitlusseltsi käe all argumenteerimist õppida.
Reedel, 25. oktoobril toimus 4.–6. klasside õpilastele „Rakett Juunior“ teadusvõistluse maakonnavoor, kus selgitati välja, milline kool läheb esindama Saare maakonda veerandfinaalis.
Vaheajal toimus meie koolis Rakett69 õpihuvilaager 2.–3.klasside õpilastele.
23. oktoobril toimus 6. klasside õpetajatele Arutleva Kooli teine koolituspäev, kus keskenduti küsimusele, kuidas viia arutlus igasse õppeainesse.
„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, et õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Tänases loos vastab kümnele küsimusele Kuressaare Nooruse Kooli arendusjuht Lelet Aavik-Part.
16 trennist 8 olid ujumistrennid ja 8 ÜKE (üldkehaline ettevalmistus) trennid. Kokku said vanema grupi noored ujuda ligi 14 km ja nooremad 6 km. Hunnikus teadmisi nelja ujumisstiili kohta ning kõvasti pöördeid ja starte.
Enne sügisest koolivaheaega osalesid 5. klassid Saaremaa Muuseumis muuseumiprogrammis „Müstiline muuseum“. Muuseumitunnid viis läbi muuseumipedagoog Jürje Koert, tunnid toimusid Kultuuriranitsa toel. Muuseumitunni jooksul tutvuti erinevate ametite ja töödega muuseumis, uuriti, kus ja kuidas muuseum oma varasid hoiab, ning prooviti natuke kätt ka uurijatena.
Kurbusega teatame, et meie kooliperet on tabanud kaotus – lahkunud on 9. klassi õpilane Sven Kaspar Laanemaa.
1.a klassi usinad lapsed korraldavad juba kunstinäitusi! Õpetaja Sirje Mehik saatis ajalehele valiku laste kunstitöid. Lõvid, kiisud, kakud – vahvad joonistused ja meisterdused ootavad vaatama.
Meie intervjueeritavaks oli Maarek Suursaar, kes on FC Kuressaare jalgpallitreener ja Aste Põhikoolis liikumisõpetaja.
Reedel, 11. oktoobril oli 4.b klassil veidi teistmoodi matemaatikatund. Nimelt andis tundi lapsevanem Anvar Rehtla.
„Kümme küsimust“ on persoonilugude rubriik, kus meie inimesed vastavad lihtsatele küsimustele, mille kaudu õppida tundma kolleege ja õpilasi väljaspool nende harjumuspärast rolli.
Sel korral vastab kümnele küsimusele Nooruse kooli õppejuht Aire Siinvert.
8. klasside õpilased kandsid lõuendile oma mõtted evolutsiooni ringkäigust. Tööde autorid on Mia, Miina, Georg, Riko, Kusti, Tuuli, Noora, Mia. Nende juhendaja on Eliise Belinets.
Noortekonverents Lahe Koolipäev toimus sel aastal 17. oktoobril Alexela Kontserdimajas ning üritusele olid oodatud kõik koolinoored igas vanuses. Meie koolist osales 14 noort.
Ürituse jooksul astusid lavale esinejad, kes jagasid enda kogemusi hirmude teemal ning kuidas siis ikkagi nendest enda tugevused teha. Lisaks oli noortel võimalus päeva jooksul suhelda erinevate partneritega ning luua uusi tutvusi.
Asendusõpetajana sellest sügisest tööle asunud Karita Aunbaumil on selge siht silme ees – temast peab saama õpetaja. Kuidas aga meie 43. lennu vilistlasest raadiohääl Karita jõudis Tallinna Ülikooli klassiõpetaja erialale ning edasi meie kooli tööle?
3.c klass avas koolinädala alguses oma klassis seenenäituse.
Kuuendate klasside õpilased õppisid hiljuti teemat „Muld“, alustades mulla koostisest ja jõudes välja erinevate mullaorganismideni. Õpitu ei jäänud aga ainult õpikukaante vahele,
need muutusid praktiliseks õuesõppetunnis, kus kõik kuuendikud said oma teadmisi proovile panna. Tunde viisid läbi Maaelu Teadmuskeskuse spetsialistid Elsa Putku ja Kristi Tomson. Õpilaste vaimustus oli suur ja õpetajatel oli põhjust uhkust tunda – klassiruumis omandatud teadmised kandsid vilja ka õues.
Brenda Brant on meie kooli vilistlane. Neli aastat tagasi, kui Brenda oli kaks kuud meie koolis praktikal, küsis Nooruse Meridiaan Brendalt tema edasiste plaanide kohta (lugu „Tulin, nägin, võitsin“). Brenda tõdes, et loodab siinsamas Nooruse koolis töötada klassiõpetajana. Ja soov ongi täitunud!