Pühapäev, 7. juuli 2024

Rubriik: Artikkel
Eve Tuisk, 4. jaanuar 2022

Käesolevast õppeaastast juhendavad Nooruse kooli kodutütreid Merike Saar-Ruumet ja Anneli Õige. Seniste tegemiste nimekiri on juba väga uhke, aga ees on ootamas veel mitmeid põnevaid üritusi. Järgmisel korral kohtutakse teisipäeval, 11. jaanuaril kell 14 ruumis 310. Kui Sul on kodutütarde tegemiste vastu huvi, võta soovi korral sõbranna kaasa ja vaata üle, millised plaanid alanud aastaks on.

Eve Tuisk, 25. detsember 2021

Ära koo mu käpikuisse päikest, parem kuu või mõni täheke ... Nii laulavad mitmed tuntud eesti lauljad. Aga milliseid säravaid tähti on kirjutatud neli kuud Nooruse Meridiaani nime kandnud ajalehte? Millised on lugejatele enim huvi pakkunud artiklid? Milliseid „tähti“ tõstavad esile lehetoimetuse liikmed ise?

Jõulupakid / Liisa SallJõulupakid / Kennet AedmäeJõulupakid / Olger Hannes Mets
Ene Pidmann, 24. detsember 2021

8.a ja 8.b klassi õpilaste kahe koondumispunktiga perspektiivitööd „Jõulupakid“. Autorid Liisa Sall, Kennet Aedmäe ja Olger Hannes Mets.

Madli-Maria Naulainen, 22. detsember 2021

6.–10. detsembril toimus õpiränne Itaalias Sitsiilia saarel Sürakuusa linnas. See linn mängis olulist rolli antiikajal. Kaheksa 9. klassi õpilast külastasid Sürakuusat projekti Our Future Life in Digital World raames. Õpirände käigus tutvuti Sürakuusa linna ja sealse ajaloolise Ortigia saarega. Õpirände käigus õnnestus näha antiikaegseid säilmeid Apolloni templist, vanast Kreeka teatrist ning sadamarajatistest. Käidi ka linnast kaugemal, tegevvulkaan Etna jalamil ning ajaloolises linnas Taorminas. Ühtlasi praktiseeriti inglise keelt. Kõige selle vahel toimusid ka tihedad tööpäevad koolis, kus koos partnerkoolide õpilastega vaeti digitaalse elu eetilisi aspekte.

Annely Oolup, 20. detsember 2021

Neljapäeval, 16. detsembril toimus meie kooli aulas esimene selle õppeaasta spordivõistlus – hüpitsaga hüplemise võistlus 1.–9. klassini. Võistlus toimus juba teist aastat järjest ja sellest on kujunemas traditsiooniline sportlik üritus meie koolis.

Artikkel / PersonaaliaMajahaldjas mitme ametiga
Anu Liik, 20. detsember 2021

Meil on koolis üks majahaldjas. Selle haldja nimi on Külli. Tal on mitu ametit siin meie Nooruse koolis ja nüüd ka Saaremaa Gümnaasiumis. Täna on majahaldjal sünnipäev, palju õnne!

Jõulukuusk / Madli TuulingJõulukuusk / Mirell TammJõulukuusk / Isabel Kaubi
Ene Pidmann, 17. detsember 2021

1. klassi kunstiringi õpilased maalisid jõulukuuski. Tööde autorid on Madli Tuuling, Mirell Tamm ja Isabel Kaubi 1.b klassist.

Annely Oolup, 16. detsember 2021

Laupäeval, 11. detsembril toimusid traditsioonilised Saaremaa koolinoorte sisekergejõustku meistrivõistlused. Võistelda said kõik, kes sündinud aastal 2010 ja varem.

Meie kooli õpilastest saavutasid väga head tulemused järgmised õpilased.

Tiina Kaup, 15. detsember 2021

Maja Lunde „Lumeõde“ on ilus ja liigutav jõuluteemaline lugu. Kurb või lõbus, seikluslik või salapärane – jääb sinu lugeda ja otsustada, milline just.

Eve Tuisk, 14. detsember 2021

Täna on juubelisünnipäev Anne Keerbergil. Orienteerumishuvilisena seilab Anne ka haridusmeredel täitsa vabalt — tema hoole all on meie meridiaanid ja väärtused, ekvaatorid ning oskused.

Soovime kogu kooliperega Sulle palju-palju õnne, Anne! Ja kasutades veel kord meridiaanide analoogiat, siis 65. paralleel on alles ületatud – ekvaatorini on veel pikk tee minna! Edu ja jaksu Sulle!

Artikkel / KultuurSuure Tõllu viktoriin
Grete Pihl, 13. detsember 2021

9. detsembril toimus Suure Tõllu teemaline viktoriin 4.–6. klasside õpilastele.

Viktoriini korraldas MTÜ Ajakihid koostöös Saaremaa Muuseumiga ja 2020. aastal ilmunud raamatu „Suur Tõll“ autoriga Raoul Annioniga.

Artikkel / KlassiloodJõulud vanal ajal
Mihkli talumuuseumis / Inga EngsoMihkli talumuuseumis / Inga EngsoMihkli talumuuseumis / Inga Engso
Inga Engso, 13. detsember 2021

Algas advendiaja kolmas nädal. 3.a klassi lastel oli esimesena võimalus osaleda jõuluprogrammis „Jõulud vanal ajal“.

Värvid / Kendra KakkumVärvid / Natali AbelVärvid / Eva-Lotta Orglaan
Ene Pidmann, 11. detsember 2021

7. klasside õpilased õppisid värvusõpetuse tundides guaššvärvide segamist. Praktilise töö ülesandeks oli ümarvormide värvimine: põhi- ja tuletatud värvustega, soojade ja külmade värvustega, vastandvärvustega, kromaatiliste ja akromaatiliste (must-valgete) värvustega.

Tööde autorid on Kendra Kakkum ja Natali Abel 7.b klassist ning Eva-Lotta Orglaan 7.d klassist.

Kristin Lauri, 9. detsember 2021

Jõulukuu alguses valmistas kokandusring – juba traditsiooniliselt – ise piparkoogitainast. Muidugi küpsetati piparkooke ka. Jagamegi siinkohal teiega retsepti. Peale selle, et ise tehtud – hästi tehtud, saab kodu mõnusat piparkoogist lõhna täis.

Artikkel / KlassiloodPäikese ja Kuu lugu
Liisa Heina, 4.a klass, 6. detsember 2021

Miks võib vahel taevas näha Päikest ja Kuud korraga? 4.a klassil on vastus olemas!

Artikkel / Klassilood„Hallaöö õunaaias“
Õunaaia talv / 4.c klassÕunaaia talv / 4.c klass
Anu Rand, 3. detsember 2021

Sel aastal haaras talv sügise käest teatepulga sellise kiiruga, et viimased õunadki jäid puude otsa.

4.c klass maalis esimest hallaööd õunaaias.

Artikkel / KlassiloodTutimütsid pähe!
Inna Vann, 2. detsember 2021

2.c klassi tutimütsid on valmis ja talv ongi käes.

Mütsid pähe!

Artikkel / KlassiloodLugemisisu
Ülle Jasmin, 30. november 2021

1.a klassi lapsed liitusid programmiga „Lugemisisu“.