Pühapäev, 7. juuli 2024

Eesti kaart / Tuule KalameesEesti kaart / Kristel SaldaEesti kaart / Kadri-Ann Viherpuu
Eliise Belinets, 6. aprill 2023

Eesti kaart. Tööde autoriteks on Kristel Salda 8.b klassist ning Tuule Kalamees ja Kadri-Ann Viherpuu 8.a klassist.

Kristin Lauri, 6. aprill 2023

5. aprillil on meie koolipäev teistest pisut erinev. Vahetundides saime lavalaudadel näha mitmeid maailmakuulsaid tegelasi. Valiti kooli parimad videote jäljendajad. Näha saime nii Shakirat kui ka väikeste tantsijate jäljendamist Aqua „Barbie girl” saatel.

Rando Hallik, MTÜ Saalihokiklubi Merikas, 6. aprill 2023

Saalihokiklubi Merikas tegutseb Nooruse koolis alates 03.10.2023 ja seda kahel päeval nädalas. Treeninguid viivad läbi Ergo Saar ja Rando Hallik. Klubi tegevus sai alguse 2020. aasta sügisel ja sealt alates oleme Saaremaal edendanud saalihokit.

Kätrin Tamira Kanemägi, 9.d klass, 6. aprill 2023

Peab tõdema, et märts oli meie õpilasesinduse jaoks tunduvalt vaiksem kuu kui veebruar ning suuremad tegevused jäävad meil samuti aprilli. Vaatamata sellele ei jäänud me ka tegevuseta.

Raina Tiidovee, 5. aprill 2023

Toimus järjekordne voor Tähekese viktoriinis.

Eve Tuisk, 5. aprill 2023

4. aprillil toimus Kuressaare teatris vendade Liivide etlemiskonkurss, mida korraldati juba 30. korda. Meie kooli esindasid konkursil neli tugevat, säravat ja veenvat etlejat: Epp Kristel Tuisk (7.b), Melani Saat ja Lisette Sepp (8.b) ning Deisy Klimov (8.c).

Epp Kristel pälvis konkursil laureaaditiitli! Palju õnne!

Artikkel / Klassilood1.b lustis perepäeval
1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee1.b klassi perepäev / Raina Tiidovee
Raina Tiidovee, 5. aprill 2023

Pühapäeval kogunesid 1.b õpilased koos vanematega koolimajja, et üheskoos maha pidada üks vahva perepäev.

Kätrin Tamira Kanemägi, 9.d klass, 4. aprill 2023

„Invisible String“ on üheteistkümnes laul Taylor Swifti albumis „Folklore“, mis on minu kõige lemmikum album läbi aegade. Naljakal kombel teatas Taylor albumi avaldamisest ainult päeva ette, kuid sellegipoolest murdis see rekordi, olles kõige kuulatum naisartisti album avaldamispäeval. Album ei ole mitte ainult kõlaliselt ilus, vaid on seda ka lüüriliselt ja just see ongi see, mis mind selle juurde tõmbab (pun intended).

Artikkel / ÕppetööMeri ja mina ka!
Katrin Liiv, 4. aprill 2023

Märtsikuu viimasel reedel käisid kaheksandad klassid erinevatest koolidest Kuressaare spordihoones mereohutuskoolitusel „Meri ja mina ka!“. Õppisime vajalikke oskusi, kuidas tulla toime vees toimunud õnnetuse korral.

Gert Lutter, 3. aprill 2023

„Olete oodatud tantsupeole,“ teatab öösel kell üks meie juhendaja Inge Jalaka kirjakasti saabunud kiri. 21. märtsil toimus meie rühmaliigi viimane eelproov ning sellele järgnenud kaks nädalat ärevat ootamist on möödas!

Tiiu Smidt, 3. aprill 2023

7.–9. aprillil on koolimaja suletud. Häid pühi!

Saamuel Vahter, 7.d, 3. aprill 2023

Põnev ja müstiline lugu, mis paneb kaasa mõtlema.

Toimetus, 1. aprill 2023

Uuest nädalast tõttab õpetajatele ja klassijuhatajatele appi Bella, segavereline, aga see-eest puhtatõuline veibikoer. Põhjaliku koolituse ja treeningu läbi teinud Bella hakkab koos töötajatega kontrollima garderoobe, võtab vahele suitsu teinud õpilased ning leiab salanurkadest ka kõige hoolikamalt peidetud e-sigaretid.

Eve Tuisk, 1. aprill 2023

Pärast aprillivaheaega, 2. mail alustavad Kuressaare Nooruse Koolis tööd turvamehed. Esialgsete plaanide kohaselt tervitavad turvamehed hommikuti kõiki kooli sisenejaid, seejärel turvavad kooli kõige kriitilisemates kohtades: garderoobides ja lõuna tipptunnil sööklas. Rahulikumal ajal patrullivad nad mööda koridore ning tualettide juures.

Liikumine / Astrid KoitlaLiikumine / Erich KoitlaLiikumine / Kristella Rauniste
Ene Pidmann, 31. märts 2023

1.–2. klassi kunstiringi õpilased joonistasid aasta teemat – liikuvaid lapsi mängimas, hüppamas ja jooksmas. Tööde autorid on Astrid Koitla 1.b klassist ja Erich Koitla ning Kristella Rauniste 2.b klassist.

Geito Jermolov, 9.d, 31. märts 2023

Märtsi külmad hommikud mind lohutavad,

lumi sulab, nutust silmad valutavad.

Õrn jää mu jalge all puruneb,

varsti kõik, mis kurvaks teeb, ununeb.

Muusika ja mõtted on mul sünged,

sinine on igal pool mu ümber.

Kui kõik oleks läinud teisiti,

kas oleksin veel õnnelik?

Helle Rand, 31. märts 2023

29. märtsil said Kuressaare kultuurikeskuses kokku Saaremaa seitse tublit lastekoori ning XIII laulu- ja tantsupeo teine eelproov-ettelaulmine võis alata.

Uudis / ÕppetööVõta ise ette!
Koolitus Ukraina õpilastele / Gert LutterKoolitus Ukraina õpilastele / Gert LutterKoolitus Ukraina õpilastele / Gert Lutter
Gert Lutter, 30. märts 2023

Kolmapäeval, 29. märtsil toimus Ukraina õpilastele mõeldud ettevõtluse ja ettevõtlikkuse koolitus, mida korraldas Junior Achievement Eesti SA. Koolitust, mis kandis pealkirja „Võta ise ette!“, viisid läbi Julia Ivanova ja Oksana Puzikova. Kooli poolt koordineeris tegevusi Tetiana Ihnatenko.